vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Zemestrīce Marlborough
Svētdien Jaunzēlandē notika samērā stipra – 6,5 magnitūdas zemestrīce. Tā skāra arī slavenāko Jaunzēlandes vīna reģionu Marlborough. Saņemu informāciju no Saint Clair Family Estate vīna darītavas par tās sekām.
...
Komentāri (0)  |  2013-07-23 22:11         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Izmaiņas, kas sagaida alkohola pircējus.


Apkopoju dažas, manuprāt bezjēdzīgas, lietas kuras Saeima nesen pieņēma lai it kā cīnītos ar pārlieku alkohola lietošanu.  Izmaiņas ir formālas vai vērstas uz legālās tirdzniecības apjomu samazināšanu un nelagālās tirgus daļas pieaugumu. ...
Komentāri (0)  |  2013-07-12 23:37         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lētais šampanietis


Jau ilgāku laiku iespējams nopirkt šampanieti, kura cena mani patīkami pārsteidz. Alfred Basely brut maksā 14.99 Ls.Protams, gadās kaut kādi apstākļi, kad salīdzinoši dārgus  dzērienus  iespējams nopirkt par labu cenu. Visbiežāk tas saistīts ar kāda tirgotāja bankrotu vai prece ir pārāk ilgi stāvējusi plauktā vai glabājusies noliktavā un no tās steidzami jātiek vaļā. Šādos gadījumos pastāv risks, ka vīns no nepareizas glabāšanas vienkārši būs sabojājies. Parasti šis dzēriens par labu cenu ir tikai īsu brīdi, līdz tiek izpārdota šī partija.

...
Komentāri (1)  |  2013-07-11 23:21         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


LB veikali: Jāņos iedzīvotāji priekšroku devuši vīnam, alum un kokteiļiem


Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad Jāņos par 12% ir palielinājies pieprasījums pēc vieglajiem alkoholiskajiem dzērieniem - vīna, alus un vieglajiem kokteiļiem. Iecienītākie dzērieni šajos segmentos „Latvijas balzams” veikalos  bijuši “Džins toniks”, “Zelta Premium” alus skārdenē  un vīns “Senorio de los Llanos Blanco”.  Savukārt, no stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem pieprasītākie bija “Rīgas Melnais balzams” produkti - gan oriģinālais “Rīgas Melnais balzams”, gan Balzams ar upeņu garšu. Alus pārdošana Jāņu laika augusi par 17%.

...
Komentāri (0)  |  2013-07-01 23:38         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


!!!!!!!!! Alkoholisko dzērienu cenu indekss Eiropas Savienības valstīs


  Eiropas Savienības Statistikas birojs Eurostat savā mājas lapā publicējis jaunāko informāciju  par patērētāju cenām Eiropā. Starp daudziem dažādiem rādītājiem te ir šeit atrodama informācija par alkoholisko dzērienu cenu indeksu Eiropas valstīs. Saskaņā ar oficiāliem datiem, vislētākais alkohols ir Bulgārija, Rumānijā, Ungārijā un Vācija, bet visdārgākais – Somijā, Īrijā, Zviedrijā un Lielbritānijā. Arī  Latvijā alkoholisko dzērienu cenas ir augstāka par vidējo Eiropas Savienībā.Alkoholisko dzērienu cenu indekss*
EU27 
...
Komentāri (0)  |  2013-06-28 23:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīna festivāls maina koncepciju


Šogad tiks mainīta koncepcija tradicionālajam Vīna festivālam, kas ik gadus norisinās viesnīcas Konventa Sēta iekšpagalmā, Rīgā, Kalēju ielā 9/11. Pirmajā norises dienā tiks dota iespēja tikties un uzzināt jaunākās tendences vīna kultūras profesionāļiem, savukārt plašākai publikai festivāls būs atvērts tikai otrajā dienā, kad būs iespēja baudīt vīnu un uzzināt vīna kultūras pamatzināšanas. Jaunums ir arī izglītojoši semināri, kurus gan pirmajā, gan otrajā festivāla dienā paralēli vīna baudīšanai, festivāla apmeklētājiem piedāvās Latvijas Vīnziņu asociācija.

 ...
Komentāri (0)  |  2013-06-02 05:16         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lietuvas galvaspilsētā Viļņā 24. un 25. maijā notiks vīnu izstāde“VYNO DIENOS 2013“


Šī ir jau devīto reize un sagaidāms ka to apmeklēs aptuveni 4000 apmeklētāju.Sagaidāms, ka tajā piedalīsies vīndari no tādām vīna pasaules lievalstīm kā Vācija, Itālija, Spānija, kā arī no tādām Baltijas tirgū mazāk pazīstamām, bet vīna kultūras tradīcijām  bagātām zemēm kā Armēnija un Azerbaidžāna.Kā jau katru gadu, notiks arī dažādi tematiskie semināri. Izstādes laikā darbosies arī gardēžiem veltītā zāle, kurā būs iespējams nodegustēt dažāda veida delikates, saldumus un šokolādi. To visu papildinās komiksu un karikatūru izstāde. Sagaidāms, ka izstādes laikā notiks pazīstamā lietuviešu mūzikas zinātnieka Dr. Artašes Gazarian uzstāšanās, kurā tiks runāts par savstarpējām vīna un mūzikas savstarpējo iedarbību caur Eiropas valstu  kultūras prizmu.
...
Komentāri (0)  |  2013-05-16 05:20         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par 2013. gada Latvijas labākais vīnzini Latvijā kļuvis Ronalds Pētersons
  •  
    10. maijā, Rīgā viesnīcā „Radisson Blu Ridzene Hotel” norisinājās 8. Latvijas vīnziņu jeb someljeru konkursa fināls. Visi dalībnieki sacentās teorētiskajās zināšanās un vīna dekantēšanā, savukārt 4 labākie finālā rādīja savu prasmi dzērienu atpazīšanā, pasniegšanā, aperitīva kokteiļa pagatavošanā, vīna kartes labošanā un dažādiem ēdieniem piemērota dzērienu izvēlē.
...
Komentāri (2)  |  2013-05-14 04:22         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Nozares asociācijas: „Alkohola aprites likumā” tiek virzīti grozījumi, kas veicinās alkohola pieejamību jauniešiem


Alkohola ražotāju un tirgotāju asociācija (ARTA) un Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācija (LADRIA) pauž bažas par Saeimā skatīto likumprojektu “Grozījumi Alkoholisko dzērienu apritē”, norādot, ka tiek virzīti  priekšlikumi, kas veicinās vieglā alkohola pieejamību jauniešiem un paralēli kropļos tirgus konkurenci, radot nevienlīdzīgus apstākļus vieglo un stipro alkoholisko dzērienu tirdzniecībai.  

Abas nozares asociācijas ir iesniegušas Saeimā oficiālu vēstuli, kurā uzsver -  alkohola iedalījums “sliktajā” un “labajā” nav pieļaujams, tādēļ tirdzniecības regulējumi nedrīkst nodrošināt labvēlīgākus nosacījumus kādai konkrētai alkoholisko dzērienu kategorijai – šajā gadījumā alkoholam ar absolūtā alkohola saturu līdz 5%, kas ir populārākais alkohols jauniešu vidū.
...
Komentāri (0)  |  2013-05-14 04:01         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Divi aromātiski vasaras vīni


Lai arī pavasaris tikko sācies, gaisā jau virmo vasaras notis. Šī iemesla dēļ gribu pievērst uzmanību manuprāt diviem ļoti smaržīgiem vasaras vīniem. Tie  lieliski piestāvēs arī  randiņam, jo ir veidoti no manuprāt vissmaržīgākajām vīnogām – gewurztraminer

...
Komentāri (0)  |  2013-05-08 21:03         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.