vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

AS “Latvijas balzams’’ dzērieni plūc laurus konkursā ASV
AS “Latvijas balzams’’ (LB) ražotie dzērieni saņēmuši zelta un sudraba medaļas vienā no prestižākajiem dzērienu nozares konkursiem ASV - „Wine & Spirits Wholesalers of America”. Ar dubultzeltu no ASV atgriezies degvīns „Moskovskaya”, savukārt pagājušajā gadā radītie zīmoli „Cosmopolitan Diva” un „Amber Gold” saņēmuši sudraba medaļas tā saukto „slēgto” degustāciju vērtējumā, ko veica 25 eksperti.
...
Komentāri (0)  |  2015-05-21 20:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkoholisko dzērienu cenu salīdzinājums Eiropā


 Šobrīd Valdībā un Saeimā tiek apspriestas iespēja, palieināt akcīzes nodokli akoholam. Piedāvāju ikvienam salīdzināt alkohoholisko dzērienu cenas Latvijā ar citām ES valstīm.

Eiropas Savienības Statistikas birojs Eurostat savā mājas lapā publicējis informāciju  par patērētāju cenām Eiropā. Starp daudziem dažādiem rādītājiem te ir šeit atrodama informācija par alkoholisko dzērienu cenu indeksu Eiropas valstīs.
...
Komentāri (2)  |  2015-04-24 23:55         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Saint laurent - Viduseiropas burgundietis


Gatavojoties jūnijā plānotam braucienam uz Wine Summit, Austrijā radusies pastiprināta interese par šo valsti. Sagribējās kaut ko interesantu un tā es atcerējos par Latvijā vēl ne pārāk pazīstamu, tomēr strauju popularitāti iegūstošu  vīnogu šķirne – saint laurent.
Lai arī šķirnes dzimtenē Francijā jūs to visticamāk vairs neatradīsiet, tomēr  tās loma Viduseiropas valstu vīnkopībā ir ļoti nozīmīga. Kopējās absolūtos skaitļos izteiktās ar šo vīnogu apstādītās platības vēl ir nelielas, tomēr pēdējo 10 gadu laikā tās ir jau dubultojušās. Šobrīd, ...
Komentāri (0)  |  2015-04-09 01:07         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„Amber Beverage Group’’ paplašina sadarbību ar „Beam Suntory’’, nostiprinoties viskiju un konjaku segmentā Baltijā
„Amber Beverage Group’’ - vīnu un stipro alkoholisko dzērienu ražotājs un izplatītājs Baltijā, kuru Latvijā pārstāv AS „Latvijas balzams”, „Latvijas balzams veikali” un dzērienu izplatītājs SIA ‘’SPI Distribution (Latvia)”, paplašina savu sadarbību ar pasaulē trešo lielāko premiālo stipro alkoholisko dzērienu ražotāju „Beam Suntory’’, pievienojot dzērienu portfelim jaunus zīmolus.   
...
Komentāri (3)  |  2015-03-04 19:55         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Statistika fiksē pārmaiņas Latvijas alus tirgū2014.gadā patēriņam Latvijā nodotais gan alkoholisko dzērienu, gan alus apjoms pieaudzis par nepilnu procentu salīdzinot ar 2013.gada datiem. Kopumā patēriņam Latvijā nodoti 5 069 tūkst. dekalitri (turpmāk – dal) alkoholisko dzērienu un 15 559 tūkst. dal alus. Kopējā patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu struktūrā 2014.gadā vislielāko daļu sastāda alus (75%)

 ...
Komentāri (0)  |  2015-02-27 01:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Eiropas pirmizrādi Rīgā piedzīvos gardēžu, vīna un šampaniešmīļu ilgi gaidītā filma "Gads Šampaņā"


Dokumentālās filmas "Gads Šampaņā" Eiropas PIRMIZRĀDE un vienīgais seanss Latvijā par godu šampanieša un vīna festivāla Riga Wine & Champagne atklāšanai un sadarbībā ar Noble Wine notiks 2015.gada 5.martā plkst. 19.00 Kino Splendid Palace. "Gads Šampaņā" ir ilgi gaidītā otrā daļa filmu triloģijai par pasaules izcilākajiem vīniem. Gaidāms, ka pirmizrādi un šampanieša festivālu ar savu klātbūtni pagodinās gan pasaules vadošie šampanieša eksperti, gan vairāki Šampaņas vīndarītavu īpašnieki.
...
Komentāri (0)  |  2015-02-25 01:06         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Château Mont-Redon Châteauneuf-Du-PapeBieži vien daži izcili vīni, kas jau daudzu gadus atrodas veikalu plauktā kaut kā paslīd garām pircēju skatienam. Lai tos ieraudzītu, tie vispirms ir jānogaršo. Man tā ir gadījies ar Château Mont-Redon Châteauneuf-Du-Pape.

Pagājušā gada maijā pabiju šajā vīna darītavā, kur iemīlējos šajā vīnā. Es zināju, ka tas ir nopērkams Latvijā un kur to dabūt, tomēr mani pārsteidza, ka jau daudzus gadus tas ir pieejams lielo RIMI plauktos. Tik augsta līmeņa vīni lielveikalu nevis specializēto vīnu veikalu plauktos drīzāk ir izņēmums nekā norma.
...
Komentāri (0)  |  2015-02-24 01:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Krievijas degvīna vēstures pētnieku Borisu Rodionovu alternatīvais viedoklis par degvīna vēsturi


Pirms dažiem gadiem iznāca aprunāties ar Krievijas degvīna vēstures pētnieku Borisu Rodionovu. Izrādās, ka mūsdienu degvīnam nav nekāda sakara ar to dzērienu, ko dzēra Pētera I vai Katrīnas Lielās laikā. Toreiz par vodku dēvēja pavisam citu dzērienu.
Līdz pat 1895. gadam degvīnu un viskiju ražoja pēc ļoti līdzīgas tehnoloģijas, tikai skoti savu destilātu izturēja koka mucās, bet Krievijā garšu uzlaboja ar dažādām zālītēm. Šādu ar zālītēm uzlabotu produktu tad arī dēvēja par

...
Komentāri (0)  |  2015-01-31 00:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


31. janvārī, pasaulē atzīmē degvīna dzimšanas dienu


31. janvāris tiek neoficiāli dēvēts par degvīna dzimšanas dienu, jo šajā datumā 1865. gadā zinātnieks Dmitrijs Mendeļejevs aizstāvēja savu doktora disertāciju „Par spirta un ūdens savienošanu", nosakot ideālo ūdens un spirta proporciju, kas dod pamatu runāt par degvīna definīciju. Šodien degvīns ir visvairāk pārdo-tais alkoholiskais dzēriens pasaulē. Latvijā degvīns veido 21% no kopējā legālā alkohola tirgus (izņemot alu).
Lai arī degvīna tirgus Latvijā, līdzīgi kā lielā daļā Eiropas, jau vairākus gadus uzrāda krituma tendenci un arī pērn šī dzērienu kategorija vietējā tirgū samazinājusies par 4,4% attiecībā pret 2013. gadu, gan Latvijā, gan pasaulē pieaug pieprasījums pēc premiālā un ultrapremiālā segmenta degvīniem.

...
Komentāri (0)  |  2015-01-30 23:56         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Būtiski audzis ‘’Latvijas balzams’’ iepirkto dabīgo izejvielu apjoms


Pieaugot ražošanas apjomam un paplašinoties produkcijas sortimentam, AS “Latvijas balzams’’ 2014.gadā iepircis un ražošanā izmantojis 94 tonnas dažādu dabīgo un augu izcelsmes izejvielu (neskaitot graudu spirtu, vīnmateriālu un cukuru), kas ir gandrīz par 25% vairāk nekā 2013.gadā.

Daļa šo izejvielu, piemēram, mellenes, žāvēti āboli, medus, tiek iepirktas no vietējiem ražotājiem, savukārt eksotiskākas izejvielas, tādas kā genciāna sakne, angelika, zvaigžņu anīss, ingvera sakne, muskatrieksts, tiek piegādātas pat no Kamerūnas, Indonēzijas, Indijas un citām valstīm.

...
Komentāri (0)  |  2015-01-07 01:45         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.