vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Chianti no Rufina


Neapšaubāmi vispazīstamākais Itālijas vīns ir Chianti. Senos laikos, šis vīns bijis pazīstams, pateicoties īpatnējām pudelēm, ar salmiem apvītām pudelēm, taču mūsdienās tas vairs nav obligāti. Šobrīd veikalu plauktos var atrast visa veida Chianti, no lētiem un ļoti vienkāršiem sarkanvīniem, līdz izciliem un cenas ziņā ļoti dārgiem vīniem. Kā šajā daudzveidībā, lai atrod labu?
Daži uzskata, ka vislabākais būs vēsturiskajās pudelēs pildītais, citi uzskata, ka labs būs tikai tas, kura etiķeti rotās nosaukums Chianti Classico, kas nozīmē ka vīns nācis no vēsturiski senākā Chianti ražošanas apgabala. Zināmā mērā tam varētu piekrist, taču ir pietiekami daudz labu vīnu, kas tapuši ārpus šī reģiona.
...
Komentāri (0)  |  2014-10-27 23:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kaspars Reitups izcīna Baltijas labākā someljē titulu


Piektdien, 17.oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, sīvā cīņā par labāko Baltijas valstu someljē tika atzīts Latvijas pārstāvis – restorāna “Vincents” vīnzinis Kaspars Reitups. Otrajā vietā šajās divu dienu sacensībās ierindojās Igaunijas Someljē asociācijas pasniedzējs Kristjans Markī, bet trešo vietu izcīnīja „Liviko HoReCa” tirdzniecības pārstāvis Karels Veski no Igaunijas.Konkursā „Vana Tallinn Grand Prix” spēkiem mērojās trīs labākie someljē no katras Baltijas valsts, kā arī trīs īpašie viesi no citām Eiropas valstīm. No 12 pretendentiem konkursa otrajā kārtā, izvērtējot pirmās konkursa dienas rezultātus, iekļuva tikai 4 labākie. Dalībnieku zināšanas un prasmes vērtēja starptautiska žūrija. Tās sastāvā darbojās visu Baltijas valstu labākie someljē un iepriekšējo gadu konkursa uzvarētāji.
...
Komentāri (0)  |  2014-10-20 20:09  |  Skatīts: 1922x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Piektdien Rīgā pulcēsies labākie Baltijas vīnziņi
7. oktobrī pēc ilgāka pārtaukuma Rīgā, Spīķeru koncertzālē (Maskavas iela 4/1), norisināsies ikgadējais Baltijas vīnziņu čempionāts Vana Tallin Grand Prix 2014.
Pasākumā piedalīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labākie vīnziņim savu valstu nacionālo čempionātu finālisti.  Latviju šogad pārstāvēs šī gada čempions  Kaspars Reitups, restorāns „Vincents”, kā arī finālisti Agnese Meiersone, vīna bārs „Vīna studija”, Toms Liepiņš, restorāns „Vincents”,
...
Komentāri (0)  |  2014-10-14 22:31         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Nosaukts šī gada labākais vīnzinis – Kaspars Reitups no “Vincenta


18. un 19. septembrī Rīgā MERCURE RIGA CENTRE HOTEL norisinājās 9. Latvijas Vīnziņu čempionāts “Laroche CUP 2014” Tā finālā iekļuva četri labākie vīnziņi, kas tālāk cīnījās par galveno balvu, mācību ceļojumu uz Domaine Laroche vīna darītavu slavenajā Chablis reģionā Francijā. Par šī gada uzvarētāju un “Laroche CUP 2014” ieguvēju nominēts Kaspars Reitups no restorāna “Vincents”.

 ...
Komentāri (0)  |  2014-09-24 23:39         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Labākie vīna kursi


Sākas pieteikšanās Latvijas visprofesionālākajiem vīna kursiem, ko rīko Latvijas vīnziņu asociācija.Lekcijas lasīs mūsu valsts zinošākie speciālisti.  Latvijas un Baltijas valstu čempioni. Raimonds Tomsons, Jānis Kaļķis, Gints Sniedze un protams slavenā Valentīna Grandāne un Romans Komars.


Nodarbības notiks vienu reizi nedēļā, tās ilgums – 2,5 - 3 stundas.

Mācību maksa par visu kursu (ieskaitot vīnu izmaksas) – EUR 250,-

Sekmīgie kursu beidzēji saņems Latvijas Vīnziņu asociācijas sertifikātu.   

Vairāk informācijas

...
Komentāri (0)  |  2014-09-16 20:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kārtējais itāļu Piccini eksperiments.


Itāļu vīni no Piccini nebeidz pārsteigt. Nesen arī pats jaunākais  Memoro eksperimentālā zīmola vīns – „Vintage Edition 2010”. Iepriekšējais Memoro sarkanvīns, kas bija veidots apvienojot vairākos Itālijas reģionos augušās vīnogas un šiem reģionam raksturīgākās vīna darīšanas tradīcijas pārsteidza daudzus vīna mīļotājus.  

...
Komentāri (0)  |  2014-09-12 01:51         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas labākais vīnzinis 2014Šā gada 18. un 19. septembrī Rīgā norisināsies Latvijas vīnziņu čempionāts "LAROCHE CUP 2014".
...
Komentāri (0)  |  2014-09-09 01:42         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


"Rīgas Prestige Cuvée" dzirkstošais vīns


Vasaras vidū veikalos parādījās jauns Latvijas balzāma produkts dzirkstošais vīns – "Rīgas Prestige Cuvée".Kā vēsta saņemtā informācija, atšķirībā no "RĪGAS šampanieša" oriģinālās un klasiskās versijas "RĪGAS Prestige Cuvée" tiek ražots ar periodiskās raudzēšanas metodi, izmantojot spāņu vīnu, kas iegūts no

...
Komentāri (0)  |  2014-08-19 17:52         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Konkursā "Latvijas Gada vīns 2014" noteiks labākos Latvijā pieejamos vīnus


Konkursa uzvarētājus uz "aklo", degustējot vīnus ar aizklātām etiķetēm, septembra sākumā noteiks starptautiska žūrija, kopumā izvērtējot vairākus simtus dzirkstošo, balto, sarkano, deserta un stiprināto vīnu, kas pieejami Latvijā. Konkursa mērķis ir demonstrēt Latvijā pieejamo vīnu daudzveidību, atvieglot vīnmīļu dzīvi, viešot skaidrību plašajā vīnu klāstā, kā arī sniegt iespēju Latvijas labākos vīnus - konkursa uzvarētājus - vienuviet nobaudīt Riga Wine & Champagne festivāla "Čempionu parādē" 2014.gada 29.novembrī.
...
Komentāri (0)  |  2014-08-12 19:21         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pussaldie rozā Zinfandel


Viens no vīniem, kuru es nekad nepērku ir rozā zinfandel. Tie man vienmēr likušies pārāk primitīvi un vulgāri, tomēr kādā aklajā degustācijā manas domas nedaudz mainījās. Lai arī es tos, visticamāk, tāpat nepirkšu tomēr es sapratu to stilu un mērķauditoriju, kam tie noteikti patiks. Un kāpēc gan ne!770 Miles Zinfandel Rosé 2013, ASV

...
Komentāri (1)  |  2014-08-04 21:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.