vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Latvieši triumfē Vana Tallinn Grand Prix vinziniņu čempionātā
Baltijas labākā vīnziņa tituls tika noteikts pagājušās nedēļas nogalē Tallinā, Vana Tallinn Grand Prix jubilejas konkursa laikā, kurā par uzvarētāju kļuva Raimonds Tomsons. Aizraujošā finālā piedalījās arī Kaspars Reitups no Latvijas, ieņemot otro vietu, kā arī Kristjans Markī (Kristjan Markii) no Igaunijas, kurš ierindojās trešajā vietā. Ketri Leisai (Ketri Leis) tika piešķirta balva kā labākajai jaunajai vīnzinei, bet īpašo skatītāju balvu saņēma Raimonds Tomsons. Vana Tallinn Grand Prix ir prestižākais starptautiskais vīnziņu konkurss Baltijas valstīs un šogad norisinājās jau desmito reizi.
...
Komentāri (3)  |  2015-09-03 23:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas augļu un ogu vīni


Laiku pa laikam piedalos dažādās profesionālās degustācijas.  Jūnijā žūrijas sastāvā vērtēju Latvijas augļu un ogu vīnus.
Galvenie secinājumi.
Daudzi dzērieni ir ļoti primitīvi un vienkārši. Joprojām ir pietiekami daudz nevajadzīgu blakus aromātu un garšu, kas varētu būt saistīta ar higēnas prasību skrupulozu ievērošanu, kā arī vēl līdz galam neizprastu dažādu palīgmateriālu pielietošanas tehnoloģiju. Še jautājumi ir risināmi un saistīti ar investīcijām ražotnēs un pieredzes uzkrāšanu.
...
Komentāri (0)  |  2015-08-29 02:17         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vinziniņi cīnīsies par labāko Baltijas labākā someljēra titulu


Nedēļas nogalē uz Tallinu dosies mūsu vīnziņi, lai censtos nosargāt Baltijas labākā someljēra titulu Latvijā. Raimonds Tomsons, Kaspars Reitups, Ronalds Pētersons un Agnese Meiersone ir vīnziņi, kuriem ticam un ar kuriem lepojamies. Šis ir jubilejas - 10. Vana Tallin Grand Prix. Īsam ieskatam zemāk ir redzami visi šo čempionātu uzvarētāji. Pēdējos trīs gadus čempionu kausu ir izdevies noturēt Latvijā. Šobrīd Latvijai ir 5 uzvaras, uz papēžiem min igauņi ar 4 uzvarām, bet mūsu kaimiņiem lietuviešiem pagaidām nav izdevies uzvarēt.

...
Komentāri (0)  |  2015-08-24 21:55         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Moscato d ’ Asti - ideāli vasaras pēcpusdienai


Karstā laikā man prasās pēc mazākiem alkohola grādiem.  Lai arī, bieži vien, vīni ar lielāku alkohola saturu ir piesātinātāki un garšas ziņā bagātāki, tomēr tie ir arī smagnējāki, un no tiem es ātrāk nogurstu. Tāpēc karstā vasarā man prasās pēc kaut kā viegla un gaisīga.


 Tāpēc es atcerējos par kādu ļoti interesantu vīna stilu. Runa ir par itāļu

...
Komentāri (0)  |  2015-08-06 00:20  |  Skatīts: 2360x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnogu vīni.


Laikraksts "Dienas bizness" vakardien publicēja interesantu rakstu par Latvijas vīnogu vīniem. Publicēju fragmentus no tā.

Vīna dārzi mūsu valstī aizvadītajos gados stādīti visai aktīvi, to platības turpina pieaugt. Dārziem sākot ražot, līdzās Latvijā ierastākajiem augļu un ogu vīniem pārdošanā nonāks arī pašmāju ziemeļu sugu vīnogu vīns. «Kopumā tas ir ekstrēms sporta veids ar lielām izmaksām, īpaši, ja grib sasniegt labu rezultātu,» atzīmē vīnkopis no Sabiles pievārtes ar piecu gadu pieredzi vīna dārza kopšanā Mārtiņš Barkāns. To, ka Latvija nav vīna zeme, DB iepriekš norādīja Latvijas Vīndaru un vīnkopju biedrības valdes priekšsēdētājs Ričards Ivanovs, atzīmējot – jāapzinās, ka ikviens vīndaris, kas ir sasniedzis kādus rezultātus, vismaz desmit gadu ir pie tā strādājis.

...
Komentāri (0)  |  2015-07-23 19:07         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Britu vīnu industrijas dzinējspēks – dzirkstošie vīni


Viens no Latvijas vīnziņu profesionālajiem treniņiem, kas reizē ir arī  zināms izklaides pasākums ir vīna spēle „Wine Time”.  Tās laikā 4 cilvēku komandai jāatbild uz dažādiem ar vīnu un cita veida alkoholiskajiem dzērieniem saistītiem jautājumiem.

Pēdējā notikušajā spēlē, no manas puses tika uzdots jautājums: „Šajā valstī no kopējās saražotā produkcijas apjoma 66% ir dzirkstošie, 24% baltvīni, 10% rozā un sarkanvīni. Nosauciet šo valsti.

...
Komentāri (0)  |  2015-07-14 20:17         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Smaržīgais gelber muskateller


Vērtējot dzērienu, aromātam ir milzīga nozīme. Tas sniedz pirmo iespaidu par vīnu, un rosina vai tieši pretēji attur mūs no tā baudīšanas.

 Jūnija sākumā vairākas dienas pavadīju Austrijā, kur saskāros ar kādu senu paziņu – vīnu no gelber muskateller vīnogām. Lai arī nosaukums kādam var likties mazpazīstams, taču tas ir Austrijā sastopams  sinonīms vienam no vispopulārākajiem muskatvīnogu  paveidiem, kas plašā pasaulē pazīstams kā  ...
Komentāri (2)  |  2015-07-14 01:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Labākais vīna pudeles dizains


Lai veiksmīgi pārdotu dzērienu ir nepieciešams ne tikai labs produkts. Ārkārtīgi svarīgs ir dzēriena iepakojums un etiķete.
Ja patērētājs plauktā nepamanīts īsto un vajadzīgo pudeli, tad viss vīndara ieguldītais darbs būs veltīgs.
Lai vērtētu šo dzēriena aspektu žurnāls"Drinks international" kopā ar uzaicinātajiem iepakojuma industrijas ekspertiem, vērtēja un arī atrada labākos vīnus šajā kategorijā.

 ...
Komentāri (0)  |  2015-05-21 21:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


AS “Latvijas balzams’’ dzērieni plūc laurus konkursā ASV
AS “Latvijas balzams’’ (LB) ražotie dzērieni saņēmuši zelta un sudraba medaļas vienā no prestižākajiem dzērienu nozares konkursiem ASV - „Wine & Spirits Wholesalers of America”. Ar dubultzeltu no ASV atgriezies degvīns „Moskovskaya”, savukārt pagājušajā gadā radītie zīmoli „Cosmopolitan Diva” un „Amber Gold” saņēmuši sudraba medaļas tā saukto „slēgto” degustāciju vērtējumā, ko veica 25 eksperti.
...
Komentāri (0)  |  2015-05-21 20:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkoholisko dzērienu cenu salīdzinājums Eiropā


 Šobrīd Valdībā un Saeimā tiek apspriestas iespēja, palieināt akcīzes nodokli akoholam. Piedāvāju ikvienam salīdzināt alkohoholisko dzērienu cenas Latvijā ar citām ES valstīm.

Eiropas Savienības Statistikas birojs Eurostat savā mājas lapā publicējis informāciju  par patērētāju cenām Eiropā. Starp daudziem dažādiem rādītājiem te ir šeit atrodama informācija par alkoholisko dzērienu cenu indeksu Eiropas valstīs.
...
Komentāri (2)  |  2015-04-24 23:55         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.