vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Johnnie Walker no Krievijas


Krievu izdevums Komersant raksta, ka tādi lielie viskija ražotāji kā Bacardi un Diaego aktīvi meklē iespēju Krievijā pudelēs pildīt savus viskijus William Lawson's un Johnnie Walker. Dzērienu pildīšana Krievijā abām kompānijām ļautu samazināt produkcijas pašizmaksu par 15-20 %.

...
Komentāri (1)  |  2014-06-13 23:21         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Īstie sidri Latvijas veikalu plauktos


Man šķiet, ka viens no visvairāk nenovērtētākajiem dzērieniem Latvijā ir sidrs. Runa ir par īstu mantu, nevis no pulverīšiem gatavotu dzērienu. Neraugoties uz šo ačgārno izpratni, veikalu plauktos arvien biežāk parādās īsts ābolu dzēriens. Karstajās vasaras dienās glāze auksta, mazalkoholiska sidra varētu būt laba alternatīva alum. Piedāvāju savu vērtējumu par dažiem veikalu plauktos esošajiem sidriem.

1. Bellot Cidre de Cru Doux (saldais). 2,5%, Francija.  

...
Komentāri (1)  |  2014-06-10 23:54         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Aptauja: Latvijas sievietes labprāt iegādātos dzērienus ar samazinātu kaloriju daudzumu


Latvijas sievietes labprāt iegādātos gan alkoholiskos, gan bezalkoholiskos dzērienus ar samazinātu kaloriju daudzumu, ja tirgū tiktu piedāvāti šādi produkti un par to būtu attiecīgas norādes uz etiķetes, liecina interneta aptauja, kuru veica Rīgas Dīva Siluett sadarbībā ar Snapshots.

Patlaban 22% sieviešu vecumā no 18 gadiem atzīst, ka pievērš uzmanību kaloriju daudzumam bezalkoholiskajos dzērienos, savukārt 26% aptaujāto dāmu norāda, ka uzmanību kaloritātei alkoholiskajos dzērienos pievērstu vairāk, ja par to būtu attiecīgas norādes uz produkta etiķetes.

...
Komentāri (0)  |  2014-06-10 20:32         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jaunas lapas prasīgiem vīnu mīļotājiemNesen atklātībā parādījušās divas interesantas  ar vīnu saistītas mājas lapas, kas orientēta uz ļoti prasīgiem vīna mīļotājiem. Neraugoties uz trūkumiem, tās noteikti ir vīna mīļotāju uzmanības vērtas.
...
Komentāri (1)  |  2014-06-06 00:33         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Austrijas vīni un vasaras virtuve
Austrijas vīna mārketinga padome (AWMB) izdevusi brošūru, kas raksturo Vidusjūras virtuves un Austrijas vīnu saderību.
Apskatījos ieteikumus. Man liekas ļoti loģiski. Brīnos, kā es pats nevarēju iedomāties šādas lietas. Iesaku apskatīties šo brošūru elektroniski un smelties iedvesmu.
...
Komentāri (0)  |  2014-06-05 00:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mana atbilde uz jautājumu par Diabolt Vallois mis en caves 1983


Laiku pa laikam man tiek atsūtīti anonīmi jautājumi, aizmirstot pielikt atpakaļ adresi. Šiet ir viens no tiem:


Jūsu domas par šampanieti (Diabolt Vallois mis en caves 1983) ļoti maz info.?
Edgars


Lielāko daļu no vīniem, par kuriem šeit iet runa es esmu dzēris. Ar minēto šampanieti , diemžēl, man nav bijusi saskare, tā kā neko konkrēti nemācēšu pateikt. Šajā gadījumā mans domu gājiens būtu sekojošs:

...
Komentāri (1)  |  2014-04-04 18:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Nedaudz samazinājies vīna patēriņš


2013.gadā patēriņam Latvijā nodoti 5039 tūkst. dekalitri (turpmāk – dal) alkoholisko dzērienu, kas par 1,35% pārsniedz 2012.gada rādītāju un par 5% pārsniedz 2011.gada rādītāju.2013.gadā salīdzinot ar 2012.gadu, patēriņam Latvijā nodotais alus apjoms paliek gandrīz nemainīgs, – 15453 tūkst. dal alus. Salīdzinājumā ar 2011.gadu vērojams samazinājums par 5%.
...
Komentāri (0)  |  2014-03-13 00:17         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„Rīgas Melnais balzams” pērn bijis pārdotākais „Latvijas balzama” dzēriens eksporta tirgos


„Rīgas Melnā balzama” produktu pārdošana vietējā un eksporta tirgū kopumā pagājušajā gadā augusi par 13% jeb 879 tūkstošiem eiro, salīdzinot ar 2012.gadu, un sasniegusi 7,4 miljonus eiro – informē AS „Latvijas balzams”. Pašmāju tirgū sasniegts 13% pieaugums, bet eksportā pārdošanā pret 2012.gadu sasniegts pat 14% pieaugums.

...
Komentāri (0)  |  2014-02-26 20:51         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Armēnijas vīni

Kaukāza kalnu nogāzes, kas uzskatāma par mūsdienu vīnogu dzimšanas vietu. Saskaņā ar nostāstiem to šeit pēc izglābšanās no grēku plūdiem iestādījis Noasa. Lai nu kā, bet arheoloģiskajos izrakumos atrasti vissenākie pierādījumi, ka šeit cilvēki ir audzējuši vīnogas un taisījuši vīnu. Lai arī Latvijas patērētājiem šī reģiona dzērieni vispirms asociējas ar Gruziju, pēdējo gadu laikā milzīgu uzrāvienu vīna darīšanā ir veikuši Armēnijas vīndari. Lielākajai daļai patērētāju šī valsts vispirms asociējas ar tās lieliskiem brendijiem, taču šeit vienmēr tika ražots ari vīns. Iespējams, pie visa vainīgi padomju laiki, kad tika noteikts virziens, kurā katrai republikai jāspecializējas. Gruzijai specializējās vīna ražošanā, bet Armēnijā pirmām kārtām domāja par brendiju. Neraugoties uz to, šeit vienmēr tika gatavots arī vīns.  Pārsvarā savām vajadzībām.

...
Komentāri (0)  |  2014-02-08 01:21         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijā pērn augusi dzirkstošo vīnu un dzērienu ražošana


Lielākais Baltijas alkoholisko dzērienu ražotājs „Latvijas balzams” pērn saražojis 2 miljonus 636 950 litru dažādu dzirkstošo alkoholisko dzērienu, kas ir līdzvērtīgs daudzums, ar ko piepildīt olimpiskā standarta peldbaseinu, kas ir 50 metrus garš un kura ietilpība ir 2.5 miljoni litru.
Atpazīstamākie vietējie zīmoli - „Rīgas šampanietis” un „Rīgas Dīva” tik saražoti 1,5 miljonu litru apjomā, kas ir par 2% vairāk nekā 2012. gadā.
...
Komentāri (0)  |  2014-01-28 01:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.