vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Ibizā atzīmēta Latvijā ražotā degvīna elit™ nedēļas nogale


21.09.2015. Eiropas ballīšu salā Ibizā aizvadīta karsta zīmola elit™ ballīte sadarbībā ar Hard Rock Hotel un Ushuaïa Ibiza Beach Hotel, kas pulcēja pasaules labākos bārmeņus, klubu īpašniekus un VIP personas.
 ...
Komentāri (0)  |  2015-09-25 02:16         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jau rīt tiks noteikts Latvijas 2015.gada labākais vīnzinis


 Šis būs jau desmitais pēc kārtas Latvijas vīnziņu konkurss. Pa šo laiku ir augusi gan vīnziņu profesionalitāte, gan pilnveidojusies konkursa norises gaita. Katru gadu šis konkurss pulcē apmēram 10 – 15 vīnziņus, kuri ir gatavi cīnīties par titulu un balvām.
Konkursa fināla sākums ir paredzēts plkst. 16.00 un uz to tiek aicināti visi skatīties gribētāji un līdzjutēji.

Ņemot vērā, ka tieši šogad tiek izvēlēts dalībnieks, kurš pārstāvēs Latviju Pasaules čempionātā Argentīnā 2016.gada aprīlī, šoreiz sacensībās piedalīsies visi labākie Latvijas vīnziņi, kuru vidū ir arī Latvijas un Baltijas čempioni.
Pirmās sacensību dienas programma, kas ir slēgta skatītājiem, tiek veidota kopā ar Latvijā pazīstamo šefpavāru Māri Astiču un viņa vadīto Restorānu Servisa skolu. Tieši pēc pirmās dienas rezultātiem tiks noteikti četri veiksmīgākie dalībnieki, kuri jau nākamajā dienā cīnīsies par labākā vīnziņa titulu. Pirmās dienas sacensības norisināsies Restorānu Servisa skolas telpās, kas pašlaik ir arī jaunā Latvijas Vīnziņu asociācijas mājvieta. Uzdevumi konkursantiem būs gan teorētiski, gan prakstiski un, galvenais, veidoti tā, lai katrs dalībnieks varētu pierādīt savas zināšanas plašajā vīna pasaulē. Šīs priekšsacīkstes notiks bez skatītāju klātbūtnes.
...
Komentāri (1)  |  2015-09-24 16:22         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vērtē "Latvijas Gada vīns 2015" pretendentus


Konkursam "Latvijas Gada vīns 2015", kas jau otro reizi vērtēja labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, pieteikti 430 vīni. Lai noteiktu Top 100, kā arī piešķirtu "Zelta", "Sudraba", "Bronzas" un "Vērts nogaršot" medaļas, starptautiska žūrija no 9.-11. septembrim Rīgā restorānā "Bibliotēka N˚1" ar aizklātām etiķetēm degustēja un vērtēja konkursam iesniegtos dzirkstošos, baltos, sarkanos, deserta un stiprinātos vīnus. Žūrijas vērtējumā atzītos TOP 100 labākos vīnus ikvienam vīnmīlim vienuviet būs iespējams nobaudīt Riga Wine & Champagne festivāla "Čempionu parādē" 2015.gada 28.novembrī.
...
Komentāri (0)  |  2015-09-15 00:07         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


PAMATKURSS VĪNA KULTŪRĀ - Latvijas vīnziņu asociācijas rīkotie vīna kursiLatvijas vīnziņu asociācija aicina pieteikties uz manuprāt visprofesionālakjiem vīnu kursiem Latvjiā
...
Komentāri (0)  |  2015-09-11 20:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Cik mēs maksājam alkohola akcīzes nodoklī


2015.gada sešos mēnešos akcīzes nodoklis par alkoholiskajiem dzērieniem (neieskaitot alu) iekasēts 61,5 milj. EUR apmērā, kas ir par 2,7 milj. EUR jeb 5% vairāk kā 2014.gada attiecīgā periodā, ko ietekmēja kopējais patēriņam nodoto alkoholisko dzērienu apjomu pieaugums salīdzinot ar iepriekšējo gadu.
...
Komentāri (0)  |  2015-09-09 23:38         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvieši triumfē Vana Tallinn Grand Prix vinziniņu čempionātā
Baltijas labākā vīnziņa tituls tika noteikts pagājušās nedēļas nogalē Tallinā, Vana Tallinn Grand Prix jubilejas konkursa laikā, kurā par uzvarētāju kļuva Raimonds Tomsons. Aizraujošā finālā piedalījās arī Kaspars Reitups no Latvijas, ieņemot otro vietu, kā arī Kristjans Markī (Kristjan Markii) no Igaunijas, kurš ierindojās trešajā vietā. Ketri Leisai (Ketri Leis) tika piešķirta balva kā labākajai jaunajai vīnzinei, bet īpašo skatītāju balvu saņēma Raimonds Tomsons. Vana Tallinn Grand Prix ir prestižākais starptautiskais vīnziņu konkurss Baltijas valstīs un šogad norisinājās jau desmito reizi.
...
Komentāri (3)  |  2015-09-03 23:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas augļu un ogu vīni


Laiku pa laikam piedalos dažādās profesionālās degustācijas.  Jūnijā žūrijas sastāvā vērtēju Latvijas augļu un ogu vīnus.
Galvenie secinājumi.
Daudzi dzērieni ir ļoti primitīvi un vienkārši. Joprojām ir pietiekami daudz nevajadzīgu blakus aromātu un garšu, kas varētu būt saistīta ar higēnas prasību skrupulozu ievērošanu, kā arī vēl līdz galam neizprastu dažādu palīgmateriālu pielietošanas tehnoloģiju. Še jautājumi ir risināmi un saistīti ar investīcijām ražotnēs un pieredzes uzkrāšanu.
...
Komentāri (0)  |  2015-08-29 02:17         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vinziniņi cīnīsies par labāko Baltijas labākā someljēra titulu


Nedēļas nogalē uz Tallinu dosies mūsu vīnziņi, lai censtos nosargāt Baltijas labākā someljēra titulu Latvijā. Raimonds Tomsons, Kaspars Reitups, Ronalds Pētersons un Agnese Meiersone ir vīnziņi, kuriem ticam un ar kuriem lepojamies. Šis ir jubilejas - 10. Vana Tallin Grand Prix. Īsam ieskatam zemāk ir redzami visi šo čempionātu uzvarētāji. Pēdējos trīs gadus čempionu kausu ir izdevies noturēt Latvijā. Šobrīd Latvijai ir 5 uzvaras, uz papēžiem min igauņi ar 4 uzvarām, bet mūsu kaimiņiem lietuviešiem pagaidām nav izdevies uzvarēt.

...
Komentāri (0)  |  2015-08-24 21:55         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Moscato d ’ Asti - ideāli vasaras pēcpusdienai


Karstā laikā man prasās pēc mazākiem alkohola grādiem.  Lai arī, bieži vien, vīni ar lielāku alkohola saturu ir piesātinātāki un garšas ziņā bagātāki, tomēr tie ir arī smagnējāki, un no tiem es ātrāk nogurstu. Tāpēc karstā vasarā man prasās pēc kaut kā viegla un gaisīga.


 Tāpēc es atcerējos par kādu ļoti interesantu vīna stilu. Runa ir par itāļu

...
Komentāri (0)  |  2015-08-06 00:20  |  Skatīts: 1689x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnogu vīni.


Laikraksts "Dienas bizness" vakardien publicēja interesantu rakstu par Latvijas vīnogu vīniem. Publicēju fragmentus no tā.

Vīna dārzi mūsu valstī aizvadītajos gados stādīti visai aktīvi, to platības turpina pieaugt. Dārziem sākot ražot, līdzās Latvijā ierastākajiem augļu un ogu vīniem pārdošanā nonāks arī pašmāju ziemeļu sugu vīnogu vīns. «Kopumā tas ir ekstrēms sporta veids ar lielām izmaksām, īpaši, ja grib sasniegt labu rezultātu,» atzīmē vīnkopis no Sabiles pievārtes ar piecu gadu pieredzi vīna dārza kopšanā Mārtiņš Barkāns. To, ka Latvija nav vīna zeme, DB iepriekš norādīja Latvijas Vīndaru un vīnkopju biedrības valdes priekšsēdētājs Ričards Ivanovs, atzīmējot – jāapzinās, ka ikviens vīndaris, kas ir sasniedzis kādus rezultātus, vismaz desmit gadu ir pie tā strādājis.

...
Komentāri (0)  |  2015-07-23 19:07         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.