vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Ievākta ledus vīna raža


29. decembrī Vācijas vīndari uzsāka vīnogu ražas ievākšanu. Tas nozīmē, ka neraugoties uz glabālo sasilšanu arī šogad tiks sražots slavenais eiswein.

Komentāri (0)  |  2015-01-05 23:11         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Labākie dzirkstošie vīni pasaulē
Pasaulē ir dažāda veida dzērienu konkursi. Arī dzirkstošie vīniem ir savs. Novembra beigās, Francijas pilsētā Dižonā notika 12. gadskārtējais, starptautiskais dzirkstošo vīnu konkurss Effervescents du Monde 2014. Tajās tika degustēti vairāk nekā 600 paraugi no 28 pasaules valstīm. Tos vērtēja vairāk nekā 100 ekspertu no  kuriem 50% bija atbraukuši no citām pasaules valstīm.

...
Komentāri (0)  |  2015-01-01 04:27         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Populāras lietas par dzirkstošiem vīniemJau daudzus gadu desmitus dzirkstošais vīns ir neiztrūkstošs dzēriens, bez kura neiztikt nevienās svētku reizēs. Bez tā nevar sagaidīt arī Jauno gadu, tāpēc nolēmu apkopot dažas visiem zināmas lietas par šo dzērienu.Dzirkstošo vīnu visbiežāk gatavo pēc divām metodēm:

I. Klasiskās metodes jeb méthode champenoise. ...
Komentāri (0)  |  2014-12-29 21:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Karstvīns un receptes
Katru gadu ap Ziemassvētku laiku man jautā – kādu vīnu izvēlēties karstvīna pagatavošanai?

Mana atbilde ir vienkārša.  Cik cilvēku tik recepšu. Vienam patīk viens, citam cits.
...
Komentāri (0)  |  2014-12-26 01:37         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


‘’SPI Distribution (Latvia)’’ kļūst par oficiālo Dienvidāfrikas vīnu ‘’KWV’’ izplatītāju Latvijā


 Alkoholisko dzērienu izplatītājs ‘’SPI Distribution (Latvia)’’ ir kļuvis par oficiālo lielākā Dienvidāfrikas vīnu nama – ‘’KWV’’ vīnu izplatītāju un partneri Latvijā. Uzņēmums vietējā tirgū pārstāvēs sešas „KWV” vīnu kategorijas - gan tā dēvētos vīnus katrai dienai (‘’Pearly Bay’’) un klasiku (‘’KWV Classic’’), gan arī izmeklētas kolekcijas (‘’KWV Chatedral Cellar’’, ‘’Roodeberg’’, ‘’Laborie’’) restorānu - bāru segmentam un specializētajiem vīna veikaliem.
...
Komentāri (2)  |  2014-11-13 22:25         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Chianti no Rufina


Neapšaubāmi vispazīstamākais Itālijas vīns ir Chianti. Senos laikos, šis vīns bijis pazīstams, pateicoties īpatnējām pudelēm, ar salmiem apvītām pudelēm, taču mūsdienās tas vairs nav obligāti. Šobrīd veikalu plauktos var atrast visa veida Chianti, no lētiem un ļoti vienkāršiem sarkanvīniem, līdz izciliem un cenas ziņā ļoti dārgiem vīniem. Kā šajā daudzveidībā, lai atrod labu?
Daži uzskata, ka vislabākais būs vēsturiskajās pudelēs pildītais, citi uzskata, ka labs būs tikai tas, kura etiķeti rotās nosaukums Chianti Classico, kas nozīmē ka vīns nācis no vēsturiski senākā Chianti ražošanas apgabala. Zināmā mērā tam varētu piekrist, taču ir pietiekami daudz labu vīnu, kas tapuši ārpus šī reģiona.
...
Komentāri (0)  |  2014-10-27 23:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kaspars Reitups izcīna Baltijas labākā someljē titulu


Piektdien, 17.oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, sīvā cīņā par labāko Baltijas valstu someljē tika atzīts Latvijas pārstāvis – restorāna “Vincents” vīnzinis Kaspars Reitups. Otrajā vietā šajās divu dienu sacensībās ierindojās Igaunijas Someljē asociācijas pasniedzējs Kristjans Markī, bet trešo vietu izcīnīja „Liviko HoReCa” tirdzniecības pārstāvis Karels Veski no Igaunijas.Konkursā „Vana Tallinn Grand Prix” spēkiem mērojās trīs labākie someljē no katras Baltijas valsts, kā arī trīs īpašie viesi no citām Eiropas valstīm. No 12 pretendentiem konkursa otrajā kārtā, izvērtējot pirmās konkursa dienas rezultātus, iekļuva tikai 4 labākie. Dalībnieku zināšanas un prasmes vērtēja starptautiska žūrija. Tās sastāvā darbojās visu Baltijas valstu labākie someljē un iepriekšējo gadu konkursa uzvarētāji.
...
Komentāri (0)  |  2014-10-20 20:09  |  Skatīts: 2378x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Piektdien Rīgā pulcēsies labākie Baltijas vīnziņi
7. oktobrī pēc ilgāka pārtaukuma Rīgā, Spīķeru koncertzālē (Maskavas iela 4/1), norisināsies ikgadējais Baltijas vīnziņu čempionāts Vana Tallin Grand Prix 2014.
Pasākumā piedalīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labākie vīnziņim savu valstu nacionālo čempionātu finālisti.  Latviju šogad pārstāvēs šī gada čempions  Kaspars Reitups, restorāns „Vincents”, kā arī finālisti Agnese Meiersone, vīna bārs „Vīna studija”, Toms Liepiņš, restorāns „Vincents”,
...
Komentāri (0)  |  2014-10-14 22:31         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Nosaukts šī gada labākais vīnzinis – Kaspars Reitups no “Vincenta


18. un 19. septembrī Rīgā MERCURE RIGA CENTRE HOTEL norisinājās 9. Latvijas Vīnziņu čempionāts “Laroche CUP 2014” Tā finālā iekļuva četri labākie vīnziņi, kas tālāk cīnījās par galveno balvu, mācību ceļojumu uz Domaine Laroche vīna darītavu slavenajā Chablis reģionā Francijā. Par šī gada uzvarētāju un “Laroche CUP 2014” ieguvēju nominēts Kaspars Reitups no restorāna “Vincents”.

 ...
Komentāri (0)  |  2014-09-24 23:39         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Labākie vīna kursi


Sākas pieteikšanās Latvijas visprofesionālākajiem vīna kursiem, ko rīko Latvijas vīnziņu asociācija.Lekcijas lasīs mūsu valsts zinošākie speciālisti.  Latvijas un Baltijas valstu čempioni. Raimonds Tomsons, Jānis Kaļķis, Gints Sniedze un protams slavenā Valentīna Grandāne un Romans Komars.


Nodarbības notiks vienu reizi nedēļā, tās ilgums – 2,5 - 3 stundas.

Mācību maksa par visu kursu (ieskaitot vīnu izmaksas) – EUR 250,-

Sekmīgie kursu beidzēji saņems Latvijas Vīnziņu asociācijas sertifikātu.   

Vairāk informācijas

...
Komentāri (0)  |  2014-09-16 20:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.