vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Pasaules populārāko alkoholisko dzērienu TOP


Žurnāls Drinks International  ir apkopojis pasaules populārākos stipros alkoholiskos dzērienus.  Pirmajā vietā jau otro gadu turas Dienvidkorejas soju (vietējais rīsu destilāts). Arī pašu TOP, var redzēt, ka modi alkoholisko dzērienu pasaulē nosaka Āzijas valstis.


Dzēreinu TOP 50 (miljons 9 litru kastes)

Vieta

Zīmols

Ražotājs

Dzēriena veids

2009. g

2010. g

2011. g

2012. g

2013. g

Izmaiņas,%

Zīmola veids

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Jinro

Hite–Jinro

Soju

64.0

64.3

61.4

65.3

66.5

2%

Regional

2

Emperador

AllianceGlobalGroup

Brandy

6.3

9.6

20.1

31.0

33.0

...
Komentāri (1)  |  2014-07-23 23:19         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Filmiņa par Austrijas vīniem


Kolēģi no Austrijas vīna mārketinga padomes (AWMB) sagatavojuši labu filiņu par šīs zemes vīniem. Arī parakņājoties manā lapā varat atrast daudz labu vārdu par Austrijas vīniem.

...
Komentāri (0)  |  2014-07-23 22:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Marques Riscal vīni


Nesen bija iespējas pagaršot moderno Spānijas klasisku no  Marques Riscal. Šo ražotāju prestižais ASV vīnu žurnāls Wine Enthusiast 2013 gadā atzina par labāko Eiropas viņa darītavu.

Neraugoties uz to, ka Marques Riscal saknes meklējamas Rioja reģionā, man šis ražotājs vispirms asociējas ar tādu slavenu Spānijas baltvīnu reģionu kā Rueda.  Es ļoti ilgi biju skeptiski noskaņots pret Spānijas baltvīniem, līdz pirmo reizi es pagaršoju Ruedas vīnus.  Zināmā mērā tieši

...
Komentāri (0)  |  2014-07-09 19:43         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Provansas atklāšana


Katru es obligāti dodos kādā vīna ceļojumā. Savā  vīnziņa karjeras laikā ir apmeklēts  vismaz pārdesmit vīna darītavu, kurās nogaršoto vīnu skaits jau sen ir nojucis. Brīžiem liekas, ka ne ar ko mani pārsteigt nevar.  Neraugoties uz to šīs it kā sen zināmās lietas parādās pavisam citā gaismā un  rodas sajūta ka esi atklājis jaunu pasauli.Pēdējais šāda veida man atklājums ir vīni no Provansas. Līdz šim man šī Francijas daļa asociējās tikai ar Nicu, Kannām, jocīgiem St. Tropez  žandarmiem un kaut kādiem lētiem un garlaicīgiem rozā vīniem, ko izdzert karstā laikā pludmales kafejnīcā. Ak, kā es maldījos! Man šķiet, ka Provansas rozā ir pavisam savādāks. Tajā nav ne miņas no vulgaritātes.  Šobrīd man tas vairāk asociējas kā vīns ēdienam un tika pēc  tam ar vasaru. 

...
Komentāri (0)  |  2014-07-02 01:00         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dažu alu vērtējums


Tuvojoties Jāņiem, aklā degustācijā garšoju alu - sezonas jaunumus, ko šovasar tirgū palaiduši lielie ražotāji, kā arī pircēju iecienītākos alus veidus, ko piedāvā mikrobrūži. Mans vērtējums.
...
Komentāri (0)  |  2014-06-23 01:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Johnnie Walker no Krievijas


Krievu izdevums Komersant raksta, ka tādi lielie viskija ražotāji kā Bacardi un Diaego aktīvi meklē iespēju Krievijā pudelēs pildīt savus viskijus William Lawson's un Johnnie Walker. Dzērienu pildīšana Krievijā abām kompānijām ļautu samazināt produkcijas pašizmaksu par 15-20 %.

...
Komentāri (1)  |  2014-06-13 23:21         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Īstie sidri Latvijas veikalu plauktos


Man šķiet, ka viens no visvairāk nenovērtētākajiem dzērieniem Latvijā ir sidrs. Runa ir par īstu mantu, nevis no pulverīšiem gatavotu dzērienu. Neraugoties uz šo ačgārno izpratni, veikalu plauktos arvien biežāk parādās īsts ābolu dzēriens. Karstajās vasaras dienās glāze auksta, mazalkoholiska sidra varētu būt laba alternatīva alum. Piedāvāju savu vērtējumu par dažiem veikalu plauktos esošajiem sidriem.

1. Bellot Cidre de Cru Doux (saldais). 2,5%, Francija.  

...
Komentāri (0)  |  2014-06-10 23:54         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Aptauja: Latvijas sievietes labprāt iegādātos dzērienus ar samazinātu kaloriju daudzumu


Latvijas sievietes labprāt iegādātos gan alkoholiskos, gan bezalkoholiskos dzērienus ar samazinātu kaloriju daudzumu, ja tirgū tiktu piedāvāti šādi produkti un par to būtu attiecīgas norādes uz etiķetes, liecina interneta aptauja, kuru veica Rīgas Dīva Siluett sadarbībā ar Snapshots.

Patlaban 22% sieviešu vecumā no 18 gadiem atzīst, ka pievērš uzmanību kaloriju daudzumam bezalkoholiskajos dzērienos, savukārt 26% aptaujāto dāmu norāda, ka uzmanību kaloritātei alkoholiskajos dzērienos pievērstu vairāk, ja par to būtu attiecīgas norādes uz produkta etiķetes.

...
Komentāri (0)  |  2014-06-10 20:32         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jaunas lapas prasīgiem vīnu mīļotājiemNesen atklātībā parādījušās divas interesantas  ar vīnu saistītas mājas lapas, kas orientēta uz ļoti prasīgiem vīna mīļotājiem. Neraugoties uz trūkumiem, tās noteikti ir vīna mīļotāju uzmanības vērtas.
...
Komentāri (1)  |  2014-06-06 00:33         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Austrijas vīni un vasaras virtuve
Austrijas vīna mārketinga padome (AWMB) izdevusi brošūru, kas raksturo Vidusjūras virtuves un Austrijas vīnu saderību.
Apskatījos ieteikumus. Man liekas ļoti loģiski. Brīnos, kā es pats nevarēju iedomāties šādas lietas. Iesaku apskatīties šo brošūru elektroniski un smelties iedvesmu.
...
Komentāri (0)  |  2014-06-05 00:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.