vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Legālā alkohola nozare: pēdējo gadu akcīzes politika veicinājusi kontrabandas preču popularitāti


„Pirmā ceturkšņa dati par alkoholisko dzērienu apriti un akcīzes nodokļa ieņēmumiem norāda, ka, neskatoties uz vairākkārtēju akcīzes nodokļa paaugstināšanu pēdējo gadu laikā, ieņēmumi tikai tagad atgriežas 2009.gada līmenī, bet legālo dzērienu pārdošanas apjomi litrāžā, savukārt, ir kritušies. Tas liecina par nepārdomātu akcīzes politiku legālo dzērienu sektorā laikā, kad ēnu ekonomika nozarē joprojām ir stipri izteikta", secina Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) pārstāvji.

...
Komentāri (0)  |  2012-05-25 01:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ronalds Pētersons pārliecinoši triumfē Igaunijā


18. maijā Tallinā norisinājās Igaunijas vīnziņu čempionāts „Trophée G.H. Mumm" 2012. Dalībai šajā čempionātā pirmo reizi tika uzaicināts arī Latvijas pārstāvis.Mūsu valsts godu aizstāvēja Ronalds Pētersons, kuram lieliski izdevās sajaukt kārtis 10 labi un ne tik labi pazīstamiem kaimiņvalsts vīnziņiem. Jāpiezīmē, ka Igaunijas vīnziņu čempionāta likmes bija ļoti augstas. Galvenā balva bija vīna ceļojums uz Jaunzēlandi un Austrāliju, kā arī dalība A.S.I. (

...
Komentāri (0)  |  2012-05-23 20:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jaunzēlandes Villa Maria garšas


Kādā no degustācijā  atsvaidzināju  pie mums labi pazīstamo  un daudzām  medaļām apbalvoto Jaunzēlandes vīna
darītavas Villa Maria vīnu garšu. Tie nav paši lētākie šīs valsts vīni Latvijā, tomēr par to kvalitāi šaubas man nekad nav bijušas.Jāsāk ar jaunumu Latvijas un arī Eiropas tirgū, manuprāt vienu no šīs vasaras iespējamiem TOP modes vīniem Villa Maria Light Sparkling Sauvignon Blanc 2011

...
Komentāri (0)  |  2012-05-08 21:11         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu čempionāta finālā triumfē Jānis Kaļķis


  Latvijas vīnziņu čempionātā „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012" par divkārtējo Latvijas čempionu kļuvis „Hotel Jūrmala SPA" vīna eksperts Jānis Kaļķis. Uzvarētājs savas zināšanas varēs papildināt, apmeklējot pasaulslavenā „Duval-Leroy" šampanieša nama vīnogu laukus Šampaņā, Francijā. Savukārt nākamgad J. Kaļķis dosies uz Tokiju Japānā, lai cīnītos par pasaules labākā vīna eksperta titulu. 

...
Komentāri (0)  |  2012-05-03 01:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


ARTA: likumā jāiestrādā prasība jauniešiem līdz 21 gadam obligāti uzrādīt dokumentus, iegādājoties jebkuru alkoholu


Piedaloties Latvijas Universitātes Debašu kluba organizētajās debatēs par vecuma cenzu, no kura būtu jāatļauj alkoholisko dzērienu iegāde, Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienība rosina iestrādāt „Alkoholisko dzērienu aprites likumā"  prasību jauniešiem līdz 21 gada vecumam pašiem obligāti uzrādīt personas apliecinošu dokumentu, iegādājoties alkoholiskos dzērienus.

Pašlaik šāda prasība neeksistē, un likums tikai paredz aizliegt alkoholiskos dzērienu pārdot personām, kuras jaunākas par 18 gadiem.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-30 20:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dzirkstošais vīns no Lielbritānijas


Viena no lietām par ko visi nepārtraukti runā, ir globālā sasilšana. Daudzi uzskata, ka tā būtiski ietekmēs arī vīna ražošanu visā pasaulē. Pirms vairākiem gadiem ietekmīgais britu vīna žurnāls Decanter rakstīja, ka globālās sasilšanas rezultātā Latvija būs viena no vislabākajām vietām šampanieša ražošanai. Kas zina, varbūt tā arī būs. Vismaz pirmie eksperimenti šajā jomā liecina, ka rezultāts tiešām varētu būt labs. Arī citur pasaulē vīnogu audzēšana vēršas plašumā. Tās jau tiek audzētas Dānijā, Zviedrijā, Norvēģija un pat Somijā, tomēr vislielākos panākumus vīnogu audzēšana ir sasniegusi Lielbritānijā. Šajā valsti vīnogu vīna darīšana ir izkļuvusi no mājražošanas un hobija nišas un kļuvusi par vērā ņemamu industrijas sastāvdaļu. Britu vīns tiek eksportēts uz dauzām pasaules valstīm un nevis tikai kā kaut kas ļoti eksotisks, bet gan kā lieliskas kvalitātes produkts.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-23 22:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu čempionāts „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012”


Tuvojas 7. Latvijas Vīnziņu Asociācijas organizētais čempionāts „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012", kurš notiks no 26-27. aprīlim viesnīcas Radisson BLU Rīdzene restorānā „Piramīda". Šogad labākie Latvijas vīna speciālisti sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā vīnziņu konkursā „14th ASI Contest of the Best Sommelier of the World", kurš notiks 2013. gada 29. martā Tokijā, Japānā.

 

Katru gadu Latvijas labākie vīna speciālisti sanāk kopā, lai cīnītos par Latvijas labākā vīnziņa titulu. Šogad čempionāts notiks no 26.-27. aprīlim. Kā ierasts, konkurss notiks divās kārtās: 26. aprīlī - konkursa slēgtā daļa - pusfināls un 27. aprīlī - fināls, kurš būs pieejams arī skatītājiem. Labāko vīnzini nosaka čempionāta žūrija 6 ekspertu sastāvā- 4 Latvijas Vīnziņu Asociācijas valdes locekļi un 2 starptautiskās žūrijas pārstāvji - šogad Lietuvas un Igaunijas Vīnziņu asociācijas prezidenti. Lai kļūtu par labāko no vīnziņiem, dalībniekiem pusfinālā būs jāizpilda teorētiskais tests, jāparāda savas prasmes vīna pasniegšanā un pazīšanā, un tad 4 labākie nokļūs finālā, kurā sekos uzdevumi, kuri netiks atklāti līdz pat fināla dienai.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-19 02:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pascal Bouchard Chabli


  Īsi pirms Lieldienām man palaimējās nogaršot vairākus izcilus Chabli no Pascal Bouchard vīna darītavas. Visi degustētie vīni bija izcili, un katra to garšas nianse lika noprast, ka runa ir tieši par Chabli, nevis kādu citu chardonnay vīnogu vīnu. Šajos vīnos nevienā mirklī nebija mājiena uz kaut kādu lētumu vai vienkārši komerciālu piegājienu, kas diemžēl ir raksturīgu daudziem Chabli ražotājiem. Degustētie Pascal Bouchard vīni nav paredzēti  masveida pircējiem.  Tie ir pietiekoši dārgi un lai tos novērtētu jābūt cilvēkam, kas ir uzkrājis zināmu pieredzi un spēs novērtēt šo vīnu garšas nianses un sabalansētību.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-06 00:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ko dzeram vairāk, vīnu vai degvīnu?


Pirms kāda laika presē izskanēja ziņa, ka Latvijas iedzīvotāji vīnu dzer vairāk par degvīnu.  Ir diezgan grūti komentēt datus par Latvijas iedzīvotāju dzeršanas paradumiem. Tam ir viens pavisam prozaisks iemesls. Proti, oficiālā VID Akcīzes pārvaldes statistikā neparādās nelegālais alkohola tirdzniecības apjomus, kas pēc Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) stipro dzērienu kategorijā sasniedz ap 40%. Tas, ka ar oficiālo statistiku nav kaut kas kārtībā,  apliecina arī 2010. gadā publicētā statistika. Tad oficiālie cipari liecināja, ka 2009. gadā alkohola lietošanas apjomi Latvijā saruka par 38%! Vai tiešām cilvēki pēkšņi sākuši tik būtiski dzert mazāk? Neticu. Arī tas, ka Latgalē veikalā neviens vairs nepērk degvīnu vēl nenozīmē, ka šajā Latvijas novadā dzīvo tikai nedzērēji.  

...
Komentāri (0)  |  2012-03-28 21:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Visneitāliskākais vīnu reģions Itālijā
Pašā Itālijas vīnu darīšanas sirdī Toskānā, atrodas neliels vīnu reģions, kurā top vīni, kas garšas ziņā vairāk atgādina labu Bordo, nevis labu Chianti. Runa ir par Bolgheri, kurš meklējams pašā jūras piekrastē. Jūras tuvums un apkārtējie kalni, kas to ieskauj tādā kā puslokā, rada savdabīgu šīs vietas mikroklimatu. Ziemas te ir siltākas un mitrākas, bet vasarā jūras vējš atsvaidzina gaisu. Līdz pat pagājušā gadsimta 60. gadiem, šeit vīnogas neviens neaudzēja. Galu galā, Bolgheri ir samērā zema un mitra vieta, kur mīt daudz odu. Kurš normāls cilvēks te audzēs vīnogas, ja turpat blakus atrodas Chianti? Par šīs vietas atklājēju uzskatāms slavenais krievu izcelsmes amerikāņu vīndaris Andrejs Čeliševs  (André Tchelistcheff), kurš saskatīja daudz līdzību ar Bordo reģionu Francijā. Viņš uzsāka eksperimentus ar franču vīnogu šķirnēm, kuru rezultātā atklājās, ka vietām tās aug daudz labāk nekā itāļu šķirnes. Savu roku pielika arī vairāki citi vīndari, kuru pūliņu rezultātā arī radās vīni, ko visa pasaule pazīst ar nosaukumu

...
Komentāri (0)  |  2012-03-28 01:20         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.