vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Neoficiālais Prestige Cuve Chabli


Lai iepirktos izdevīgi, ir jāseko tam kas notiek visapkārt. Pagājušajā nedēļā  uz jaunām telpām no Kaļķu ielas uz  Miesnieku ielu 14, pārvācas vīna veikals Decanter. Lai nevajadzētu pārvest visus krājumus lielākajai daļai vīnu dažas dienas pirms slēgšanas bija noteiktas atlaides. Tiesa, īstā cena ar atlaidi parādījās tikai jautājot par o pārdevējai vai pērkot preci.
Šādi iepērkoties, nekad nevajag aizmirst,  ka vīnu skaits veikalā ar katru brīdi kļūst arvien mazāks. Parasti  manu uzmanību vispirms piesaista dārgākie vīni, kuru cenas latu izteiksmē krītas visvairāk. Piekritīsiet, ka ieguvums no vīna, kas parasti maksā 20 Ls, tā cenai samazinoties līdz 10 Ls būs lielāks, nekā 5 Ls vīnam, kurš arī ir kļuvis uz pusi lētāks. Tomēr visos  gadījumos, lai neuzķertos uz dažādām pseidoatlaidēm ir jāorientējas cenās un pašam  vismaz aptuveni jāzina konkrētā vīna vērtība. Arī un es steidzu izmantot šo situāciju.

Jau kādu laiku šajā veikalā metu acis uz kādu interesantu Chablis. Iespējams manu uzmanību piesaistīja savdabīgā pudele, iespējams pie vainas bija šim vīnam reģionam netipiskais nosaukums Grand Regnard. Tomēr mani no pirkuma visu laiku atturēja parastam Chablis, neraksturīgi augstā cena – 20 Ls. Šāda cena vairāk piestāvētu pakāpi augstākam, tā saucamajam Premier cru Chablis. Sīkāk papētot, kļuva skaidrāks augstās cenas iemesls. Chablis Grand Regnard līdzīgi kā labs šampanietis top no labāko reģiona vīna dārzu vīnogām. Varētu teikt, ka tas ir sava veida prestige cuve Chablis. Tikai tāpēc ka vīnogas ir augušas dažādos vīna dārzos, tā etiķetei nerotā kāds oficiāli prestižāks nosaukums. Šāda tipa vīnam vienkārši neeksistē oficiāls nosaukums un  tāpēc tam nākas samierināties ar parasto Chablis nosaukumu.
Cenai pievilcīgākai un samazinoties par 5 Ls nopirku šo Chablis Grand Regnard 2011. Nobaudot šo vīnu nebiju vīlies. Viegls elegants citronu un aprikožu aromāts, kurā pēc kāda laika parādās vieglas siera un minerālu notis. Garša bagāta ar maigām persiku un ābolu gāršām. Vīns pavisam nedaudz izturēts ozolkokā, uz ko norāda noapaļotā, nedaudz vaniļas krēmam līdzīgā pēcgarša. Samērā netipiska ar vienkāršam chablis neraksturīgi bagātīgu garšu, kas patiks tiem, kas meklē kaut ko interesantu un savdabīgu.


Jācer, ka atverot jauno veikalu citā vietā, pircēji atkal tiks iepriecināti ar interesantām šoreiz jau atklāšanas cenām.
Komentāri (0)  |  2013-10-31 01:26    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ