vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 


.
        Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Konventa Sētā notiks tradicionālais Vīna festivāls 2012
Šī gada 15. un 16. jūnijā viesnīcas Konventa Sēta iekšpagalmā, Rīgā, Kalēju ielā 9/11, jau sešpadsmito reizi notiks tradicionālais Vīna festivāls 2012, kas vienkopus pulcēs Latvijas vīna baudītājus un ekspertus, dodot iespēju neformālā atmosfērā dalīties ar aktuālāko vīna pasaulē.

Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons saka: „Vīna festivāls

...
Komentāri (0)  |  2012-06-12 01:05         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Legālā alkohola nozare: pēdējo gadu akcīzes politika veicinājusi kontrabandas preču popularitāti


„Pirmā ceturkšņa dati par alkoholisko dzērienu apriti un akcīzes nodokļa ieņēmumiem norāda, ka, neskatoties uz vairākkārtēju akcīzes nodokļa paaugstināšanu pēdējo gadu laikā, ieņēmumi tikai tagad atgriežas 2009.gada līmenī, bet legālo dzērienu pārdošanas apjomi litrāžā, savukārt, ir kritušies. Tas liecina par nepārdomātu akcīzes politiku legālo dzērienu sektorā laikā, kad ēnu ekonomika nozarē joprojām ir stipri izteikta", secina Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) pārstāvji.

...
Komentāri (0)  |  2012-05-25 01:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ronalds Pētersons pārliecinoši triumfē Igaunijā


18. maijā Tallinā norisinājās Igaunijas vīnziņu čempionāts „Trophée G.H. Mumm" 2012. Dalībai šajā čempionātā pirmo reizi tika uzaicināts arī Latvijas pārstāvis.Mūsu valsts godu aizstāvēja Ronalds Pētersons, kuram lieliski izdevās sajaukt kārtis 10 labi un ne tik labi pazīstamiem kaimiņvalsts vīnziņiem. Jāpiezīmē, ka Igaunijas vīnziņu čempionāta likmes bija ļoti augstas. Galvenā balva bija vīna ceļojums uz Jaunzēlandi un Austrāliju, kā arī dalība A.S.I. (

...
Komentāri (0)  |  2012-05-23 20:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jaunzēlandes Villa Maria garšas


Kādā no degustācijā  atsvaidzināju  pie mums labi pazīstamo  un daudzām  medaļām apbalvoto Jaunzēlandes vīna
darītavas Villa Maria vīnu garšu. Tie nav paši lētākie šīs valsts vīni Latvijā, tomēr par to kvalitāi šaubas man nekad nav bijušas.Jāsāk ar jaunumu Latvijas un arī Eiropas tirgū, manuprāt vienu no šīs vasaras iespējamiem TOP modes vīniem Villa Maria Light Sparkling Sauvignon Blanc 2011

...
Komentāri (0)  |  2012-05-08 21:11         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu čempionāta finālā triumfē Jānis Kaļķis


  Latvijas vīnziņu čempionātā „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012" par divkārtējo Latvijas čempionu kļuvis „Hotel Jūrmala SPA" vīna eksperts Jānis Kaļķis. Uzvarētājs savas zināšanas varēs papildināt, apmeklējot pasaulslavenā „Duval-Leroy" šampanieša nama vīnogu laukus Šampaņā, Francijā. Savukārt nākamgad J. Kaļķis dosies uz Tokiju Japānā, lai cīnītos par pasaules labākā vīna eksperta titulu. 

...
Komentāri (0)  |  2012-05-03 01:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


ARTA: likumā jāiestrādā prasība jauniešiem līdz 21 gadam obligāti uzrādīt dokumentus, iegādājoties jebkuru alkoholu


Piedaloties Latvijas Universitātes Debašu kluba organizētajās debatēs par vecuma cenzu, no kura būtu jāatļauj alkoholisko dzērienu iegāde, Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienība rosina iestrādāt „Alkoholisko dzērienu aprites likumā"  prasību jauniešiem līdz 21 gada vecumam pašiem obligāti uzrādīt personas apliecinošu dokumentu, iegādājoties alkoholiskos dzērienus.

Pašlaik šāda prasība neeksistē, un likums tikai paredz aizliegt alkoholiskos dzērienu pārdot personām, kuras jaunākas par 18 gadiem.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-30 20:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dzirkstošais vīns no Lielbritānijas


Viena no lietām par ko visi nepārtraukti runā, ir globālā sasilšana. Daudzi uzskata, ka tā būtiski ietekmēs arī vīna ražošanu visā pasaulē. Pirms vairākiem gadiem ietekmīgais britu vīna žurnāls Decanter rakstīja, ka globālās sasilšanas rezultātā Latvija būs viena no vislabākajām vietām šampanieša ražošanai. Kas zina, varbūt tā arī būs. Vismaz pirmie eksperimenti šajā jomā liecina, ka rezultāts tiešām varētu būt labs. Arī citur pasaulē vīnogu audzēšana vēršas plašumā. Tās jau tiek audzētas Dānijā, Zviedrijā, Norvēģija un pat Somijā, tomēr vislielākos panākumus vīnogu audzēšana ir sasniegusi Lielbritānijā. Šajā valsti vīnogu vīna darīšana ir izkļuvusi no mājražošanas un hobija nišas un kļuvusi par vērā ņemamu industrijas sastāvdaļu. Britu vīns tiek eksportēts uz dauzām pasaules valstīm un nevis tikai kā kaut kas ļoti eksotisks, bet gan kā lieliskas kvalitātes produkts.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-23 22:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu čempionāts „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012”


Tuvojas 7. Latvijas Vīnziņu Asociācijas organizētais čempionāts „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012", kurš notiks no 26-27. aprīlim viesnīcas Radisson BLU Rīdzene restorānā „Piramīda". Šogad labākie Latvijas vīna speciālisti sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā vīnziņu konkursā „14th ASI Contest of the Best Sommelier of the World", kurš notiks 2013. gada 29. martā Tokijā, Japānā.

 

Katru gadu Latvijas labākie vīna speciālisti sanāk kopā, lai cīnītos par Latvijas labākā vīnziņa titulu. Šogad čempionāts notiks no 26.-27. aprīlim. Kā ierasts, konkurss notiks divās kārtās: 26. aprīlī - konkursa slēgtā daļa - pusfināls un 27. aprīlī - fināls, kurš būs pieejams arī skatītājiem. Labāko vīnzini nosaka čempionāta žūrija 6 ekspertu sastāvā- 4 Latvijas Vīnziņu Asociācijas valdes locekļi un 2 starptautiskās žūrijas pārstāvji - šogad Lietuvas un Igaunijas Vīnziņu asociācijas prezidenti. Lai kļūtu par labāko no vīnziņiem, dalībniekiem pusfinālā būs jāizpilda teorētiskais tests, jāparāda savas prasmes vīna pasniegšanā un pazīšanā, un tad 4 labākie nokļūs finālā, kurā sekos uzdevumi, kuri netiks atklāti līdz pat fināla dienai.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-19 02:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pascal Bouchard Chabli


  Īsi pirms Lieldienām man palaimējās nogaršot vairākus izcilus Chabli no Pascal Bouchard vīna darītavas. Visi degustētie vīni bija izcili, un katra to garšas nianse lika noprast, ka runa ir tieši par Chabli, nevis kādu citu chardonnay vīnogu vīnu. Šajos vīnos nevienā mirklī nebija mājiena uz kaut kādu lētumu vai vienkārši komerciālu piegājienu, kas diemžēl ir raksturīgu daudziem Chabli ražotājiem. Degustētie Pascal Bouchard vīni nav paredzēti  masveida pircējiem.  Tie ir pietiekoši dārgi un lai tos novērtētu jābūt cilvēkam, kas ir uzkrājis zināmu pieredzi un spēs novērtēt šo vīnu garšas nianses un sabalansētību.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-06 00:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.