vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Ronalds Pētersons izcīna Baltijas labākā vīnziņa titulu
Latvijas pārstāvis Ronalds Pētersons, “Noble Wine” tirdzniecības vadītājs tika atzīts par labāko vīnzini Baltijas valstīs, kļūdams par 8. Vana Tallinn Grand Prix vīnziņu konkursa uzvarētāju. Otrajā vietā divu dienu sacensībās ierindojās Igaunijas Vīnziņu Skolas lektors Kristjans Markī (Kristjan Markii), bet trešo vietu izcīnīja restorāna “Burkāns” vīnzinis Kaspars Reitups.

Ronalds Pētersons: „Baltijas labākā vīnziņa tituls man ir liels pagodinājums, it īpaši ņemot vērā sīvo konkurenci un šā gada finālistu augsto sagatavotības līmeni. Teikšu godīgi, tik intensīvi vēl nevienam konkursam nebiju gatavojies, tāpēc īpašs paldies maniem sparinga partneriem un komandas biedriem no Latvijas, restorānam „Vincents” un ģenerālsponsoram Liviko par ļoti nozīmīgo atbalstu.”

“Baltijas vīnziņu lielās balvas izcīņa tiek rīkota ar mērķi pulcēt un apzināt vīnziņus no visām trim Baltijas valstīm, dodot tiem iespēju apliecināt savas spējas starptautiskā līmenī un dalīties zināšanās un pieredzē ar kolēģiem,” uzsver AS Liviko valdes priekšsēdētājs Janeks Kalvi. “Liķieris Vana Tallinn ir patiesi leģendārs produkts – aizvadītajā mēnesī mēs izlaidām simt miljono šī dzēriena pudeli. Tāpat par sava veida leģendu ir kļuvis arī tā vārdā nosauktais konkurss, kas ir viens no gada svarīgākajiem notikumiem ne vien vīnziņu vidū, bet arī vīna cienītāju sabiedrībā kopumā.”

Šī gada labākā vīnziņa titula ieguvējs Ronalds Pētersons balvā saņēma ceļojumu uz kādu no pasaules slavenākajiem vīna reģioniem. Otrās vietas īpašniekam Kristjanam Markī tika profesionāls vīnziņa piederumu komplekts ar dažādām degustāciju glāzēm, savukārt par trešo labāko vīnzini atzītais Kaspars Reitups savā īpašumā ieguva izsmalcinātu karafi. Balvas konkursa uzvarētājiem nodrošināja AS Liviko.

Konkursā, kas norisinājās divas dienas, zināšanās un prasmēs sacentās trīs labākie vīnziņi no katras Baltijas valsts. Dalībnieku iemaņu novērtēšana bija uzticēta starptautiskai žūrijai vīnzinību pasniedzēja un 2009. gada Vana Tallinn Grand Prix konkursa uzvarētāja, zviedru speciālista Sērena Poloniusa (Sören Polonius) vadībā.

Latviju šī gada konkursā pārstāvēja vīnziņi Kaspars Reitups no restorāna Burkāns, Artūrs Ambainis no restorāna Vincents un Ronalds Pētersons no Noble Wine.

Uz Igauniju Baltijas labākā vīnziņa titulu vēlējās aizvest iepriekšējā gada trešās vietas ieguvējs, Igaunijas Vīnziņu Skolas pasniedzējs Kristjans Markī (Kristjan Markii), kā arī Liviko HoReCa tirdzniecības pārstāvis Karels Veski (Karel Veski) un restorāna Chez Dominique vīnzine Kristina Ratso.

No Lietuvas šī gada Vana Tallinn Grand Prix konkursam tika izvirzīts aizvadītā gada otrās vietas ieguvējs, viesnīcas Kempinski Hotel Cathedral Square restorāna un bāra pārzinis Narimants Miežis (Narimantas Miežys), restorāna Time vīnzinis Armīns Darasevičs (Arminas Darasevičius), kā arī Alberts Koncijalovs (Albertas Koncijalovas) – vīnzinis, kurš strādā par vīna un stipro alkoholisko dzērienu konsultantu Liviko Lietuvas filiālē.

Tāpat šī gada konkursā piedalījās arī trīs vīna speciālisti no Krievijas un Dānijas.

Konkursa Vana Tallinn Grand Prix gaitā dalībniekiem bija iespēja divu dienu laikā demonstrēt gan savas teorētiskās zināšanas, gan arī praktiskās iemaņas. Priekšsacīkšu kārtā, kas norisinājās konkursa pirmajā dienā – piektdien, 1. novembrī – ar rakstveidā aizpildāma testa un dažu praktisku uzdevumu palīdzību tika noskaidroti konkursa finālisti. Savukārt absolūtais uzvarētājs tika noskaidrots konkursa finālā sestdien, 2. novembrī, kad par galveno balvu sacentās pirmās dienas četru labāko rezultātu īpašnieki. Finālistiem bija jāizpilda šādi uzdevumi: kļūdu labošana deserta vīnu kartē; dzirkstošā vīna pasniegšana; vīna dekantēšana un pasniegšana; vīna pieskaņošana maltītei, kā arī vīna un stipro alkoholisko dzērienu „aklā” degustācija.

Konkurss, kurā tiek kronēts Baltijas labākais vīnzinis, savu nosaukumu ieguvis no uzņēmuma Liviko ražotā liķiera Vana Tallinn. Konkursu Vana Tallinn Grand Prix rīko Liviko sadarbībā ar Igaunijas, Latvijas un Lietuvas vīnziņu asociācijām.

Aizvadītajā gadā par konkursa uzvarētāju kļuva Latvijas pārstāvis Jānis Kaļķis, pārspējot otrās vietas ieguvēju Narimantu Mieži (Narimantas Miežys) no Lietuvas, kā arī igauni Kristjanu Markī (Kristjan Markii), kurš ierindojās trešajā vietā.

1898. gadā dibinātais uzņēmums AS Liviko ir augstākās kvalitātes alkoholisko dzērienu ražotājs ar 115 gadu pieredzi. Gadu gaitā uzņēmums izveidojis efektīvus izplatīšanas un vairumtirdzniecības tīklus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kuri tiek izmantoti, lai piedāvātu klientiem ne vien labāko Liviko rūpnīcās saražoto produkciju, bet arī importētus dzērienus no starptautiski atpazīstamiem ārvalstu zīmoliem. AS Liviko ir viens no trim lielākajiem alkoholisko dzērienu ražošanas un tirdzniecības uzņēmumiem Baltijas valstīs, kurā kopumā ir nodarbināti 376 cilvēki.


 

Informāciju sagatavoja: Tatjana Krise SIA "LIVIKO" Tel.: +371 67 969272 Mob.: + 371 22313323 E-pasts: t.krise@liviko.lv

Komentāri (0)  |  2013-11-05 17:34    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ