vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Beaujolais svētki turpinās


Šonedēļ trešajā novembra ceturtdienā, Francijā un arī citur pasaulē sākās Beaujolais Nouveau jeb jaunās ražas vīna svētki. Līdzīga veida svētki rudenī norisinās arī citās vīna ražotājvalstīs, tomēr pasaule visvairāk runā par šo franču vīnu.

Es neesmu šī vīna piekritējs, tomēr noņemu cepuri šī Francijas reģiona vīndaru priekšā par to, ka viņiem ir izdevies šo skābo, knapi norūgušu vīnogu sulu padarīt par pircējiem iekārojumu pirkumu. Izcils mārketings!

...
Komentāri (2)  |  2012-11-17 00:16         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Aptauja: 40% aptaujāto ir iegādājušies bezakcīzes alkoholu


Pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem un aizvadītā gadā veiktā nelegālās alkohola aprites pētījuma*, Latvijas alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācija (LADRIA) aprēķinājusi, ka nelegālā alkohola tirgus Latvijā ir līdzvērtīgs 5 miljoniem litru gadā jeb 2200 kastēm 0,5 l 40% degvīna dienā. Nelegālā alkohola problēmas mērogu apliecina arī tas, ka šī gada oktobrī veiktā aptaujā** 40% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ir iegādājušies bezakcīzes alkoholu, un aptuveni puse zina, kur to var iegādāties.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-13 23:22         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kādas vīnogu šķirnes audzēt Latvijā


Par vērojumiem savā vīna dārzā stāsta SIA "Raganas vīna kalns" īpašnieks Mārtiņš Barkāns. (Fragmenti no intervijas Latvijas avīzē 7.11.2012.)

Pārbaudot pamazām radies priekšstats par šķirņu piemērotību lauka apstākļiem. Protams, lai izvērtētu, kas der un no kā jāatsakās, nepietiek tikai ar divām ražas sezonām - pārbaudes process ilgst vismaz piecus gadus. Var teikt, ka izmēģinājumi ir pusceļā.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-08 20:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ronalds Pētersons pētersonas dodas uz Champagne Sommelier Trophee 2012
Piektdien 9.novembrī Prāgā norisināsies festivāls "Grand Jour de Champagne 2012", kura ietvaros norisināsies arī konkurss Champagne Sommelier Trophee 2012, kur kopā sanāks un spēkiem mērosies dažādu Eiropas valstu vīnziņi.

Šogad mūsu valsti un Latvijas vīznziņu asociāciju šajā konkursā pārstāvēs Ronalds Pētersons, kurš vairakkārt apliecinājies šampanieša pārzināšanu dažāda līmeņa sacensībās!

...
Komentāri (0)  |  2012-11-08 01:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Chardonnay no Kremestal


Katrs, kas dzirdējis par vīniem, noteikti zina, ka tā garša atkarīga no tādiem faktoriem, kā vīnogu šķirne, augsne, klimats un vēl daudz kas cits. Tieši šo daudzo aspektu pārzināšana bieži vien ļauj nekļūdīgi noteikt vīna izcelsmes vietu. Pirms kāda laika pagaršoju vīnu no Kremestal reģiona Austrijā, kas pasaules slavu iemantojis ar saviem spēcīgajiem, nedaudz  pikantajiem gruner veltliner vīnogu vīniem un ļoti minerālajiem riesling

...
Komentāri (0)  |  2012-11-07 23:17         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienībai (ARTA) jauns valdes priekšsēdētājs


No š.g. oktobra par ARTA valdes priekšsēdētāju iecelts valdes loceklis, SIA ALTIA Latvia tirdzniecības direktors Vitolds Bremmers. Līdz šim apvienības valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja SIA LIVIKO ģenerāldirektors Genādijs Kļepikovs. Apvienība jaunu valdes priekšsēdētāju rotācijas kārtībā izvirza ik gadu.

...
Komentāri (0)  |  2012-10-30 00:44         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Daži izcili Ungārijas sarkanvīni


Nesen apmeklēju Wine International Latvia rīkoto degustāciju un starp daudziem tur degustētiem vīniem vislielāko vislielāko iespaidu uz mani atstāja divi tur nogaršotie Ungārijas sarkanvīni. Tie bija ļoti augstā līmenī.

To, ka Ungārijā prot taisīt labus vīnus neviens, nešaubās, bet atrast kaut ko interesantu un tiešām vērtīgu (izņemot

...
Komentāri (3)  |  2012-10-24 04:36         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Baltijas vīnzinis 2012 ir latvietis Jānis Kaļķis


 

No 5.-6.oktobrim Viļņā jau astoto reizi norisinājās Baltijas Vīnziņu Vana Tallin Grand Prix, un par konkursa uzvarētāju kļuva Jānis Kaļķis no Latvijas. Konkursa galvenais atbalstītājs, uzņēmums Liviko uzvarētājam pasniedza balvu - 1000 eiro vērtu ceļojumu. Otro vietu izcīnīja lietuvietis Narimantas Miežys un Kristjans Markii no Igaunijas ierindojās trešajā vietā. Visu dalībnieku prasmes vērtēja starptautiska žūrija, kuru vadīja Andreas Larsson, labākais sommeljers jeb vīnzinis pasaulē (2007, ASI).

...
Komentāri (0)  |  2012-10-09 00:53         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Luksemburgas vīni


Daudz ir dzirdēta gaušanās par mazo Latvijas tirgu, kas visu sadārdzina vai pat attur kādu ražotāju no ienākšanas tajā. Tomēr, man šķiet, ka mēs esam tik mazi iedrošina vīna mīlētājus eksperimentēt un rosina uzdrīkstēties ievest nelielā apjomā vīnus, kuri sava ierobežotā apjoma dēļ, nekad neparādīsies vietās, kurās pieprasa vismaz vienu fūri. Pirms gada pagaršoju vairākus tādus nelielas valstis kā Luksemburgu vīnus, kas nopērkami arī Latvijā. Šīs valsts vīna reģioni atrodas

...
Komentāri (1)  |  2012-10-06 05:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Neparastas garšas cienītājiem


 Ja Eiropā ļoti uzmanīgi pieiet dažādu vīnogu šķirņu izmantošanai vienā vīnā, tad Jaunā pasaulē nekautrējas un pieiet šai lietai ļoti radoši. Tam ir ļoti vienkāršs  pamatojums.  Eiropā vīndari ir konservatīvāki un ļoti lepojas ar savu gadsimtiem izstrādāto garšas stilu. To veicina arī likumdošana, kas nosaka kādas šķirnes vīnogas drīkst izmantot darinot noteikta līmeņa vīnu. Ne Amerikā, ne Dienvidāfrikā vai Austrālijā nekā tāda nav. Vīndaris, lai iegūtu kādu interesantu, līdz šim nebijušu garšu ir gatavs eksperimentēt. Galu galā visu noteiks patērētājs, kam patiks vai nepatiks šī garša un viņš pirks vai nepirks šo vīnu.

...
Komentāri (1)  |  2012-09-25 02:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.