vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Atbalstīsim savējos vīnziņus


Šā gada 5. un 6.oktobrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisināsies Baltijas valstu vīnziņu sacensības Vana Tallin Grand Prix 2012.

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs šogad būs 2007. gada pasaules labākais vīnzinis Zviedrs Andreas Larsson. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs trīs mūsu labākie vīnziņi: Jānis Kaļķis, Kaspars Vēzītis un Ronalds Pētersons.

...
Komentāri (0)  |  2012-09-21 00:58         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lielražotāja izdevīgais pirkums


Viens no mītiem, kas ir izplatīts pircēju aprindās vēsta, ka tikai mazie ražotāji var piedāvāt labus vīnus.  Lielie ražo masu produktus uz kuriem neviens sevi cienošs vīnu pazinējs nemaz nepaskatīsies. Manuprāt, tās ir muļķības, jo vīna kvalitāte nebūt nav atkarīga no ražotāja lieluma. Es esmu degustējis  gan samērā draņķīgus mazu ražotāju vīnus, gan lieliskus vīnus, kas nākuši no daudzmiljonu kompāniju pagrabiem. Tāpat arī otrādi. Tomēr neviens nevar noliegt, ka, lai arī mazo vīna darītavu vīniem piemīt daudz lielāka individualitāte un raksturs, tie nekad  cenas ziņā nebūs izdevīgi pirkumi.

...
Komentāri (1)  |  2012-09-17 23:52         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Slovēnijas vīna darītavas Verus vīni


Pašā vasaras sākumā Latvijā parādījās Slovēnijas vīni. Lai arī šajā valstī vīna kultūrai ir senas saknes, tomēr ārpus tās robežām tie ir samērā reti sastopami. Ļoti vienkārši. Šī valsts teritorijas ziņā ir gandrīz 3 reizes mazāka par Latviju, tāpēc tīti fiziski nevar saražot tik daudz vīnu, lai tie būtu plaši sastopami visā pasaulē. Arī pašiem slovēņiem garšo savi vīni.

 Tā kā šī valsts atrodas Alpu kalnu pakājē, tad tās klimats ir kā radīts, lai šeit taptu aromātiski baltvīni.
...
Komentāri (0)  |  2012-09-13 21:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„Altia Latvia” iegādājas „Jaunalko” akciju kontrolpaketi
Viens no vadošajiem alkoholisko dzērienu importētājiem un izplatītājiem Latvijā - uzņēmums SIA „Altia Latvia" (iepriekšējais nosaukums SIA „Mobil Plus") ir iegādājies uzņēmuma SIA „Jaunalko" akciju kontrolpaketi. „Jaunalko" līdz šim bijis viens no lielākajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem Latvijā. Ar šo darījumu „Altia Latvia" turpinās stiprināt savas tirgus pozīcijas Latvijā. Uzņēmums attīstīs degvīnus „Arsenitch", „Delo Nr.5", „Kurland" un citus produktus kā daļu no sava zīmolu portfeļa. Turpmāk zīmola „Arsenitch" īpašumtiesības visā Eiropas Savienības teritorijā piederēs „Altia".

...
Komentāri (0)  |  2012-09-04 23:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Olimpiāde rada milzu zaudējumus Londonas restorāniem


 Londonas olimpisko spēļu laikā katastrofāli samazinājies pilsētas restorānu apmeklētāju skaits, atsaucoties uz Britu restorānu asociācijas priekšsēdētāju un Londonas  Covent Garden rajonā esošā restorāna Porters English Restaurant īpašnieka Ričardu Bradfordu  (Richard Bradford) informē Decanter.com

...
Komentāri (1)  |  2012-08-29 02:34         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkoholiskie dzērieni 2012.g 6 mēnešos


 Valsts ieņēmuma dienesta akcīzes preču pārvalde apkopojusi informāciju par alkohola apriti 2012. gada 6 mēnešo

 2012.gada pirmajā pusgadā akcīzes nodoklis par alkoholiskajiem dzērieniem (neieskaitot alu) iekasēts Ls 39,55 milj. apmērā, kas ir par 2,16 milj. jeb 6% vairāk kā pērnā gada attiecīgajā periodā, ko ietekmēja gan 2011.gada vasarā realizētais akcīzes nodokļa likmju palielinājums „pārējo alkoholisko dzērienu" grupai par 6%, gan legālā alkoholisko dzērienu patēriņa nostabilizēšanās.

...
Komentāri (0)  |  2012-08-23 19:31         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vietējā vīna darīšana - eksperimentāla nozare un dārgs process


Pirms gada portāls Nozare.lv publicēja Ingrīdas Mičānes interviju ar vienu no Latvijā sertificētajiem vīndariem Normundu Labrenci. Piedāvāju ieskatu šajā materiālā.

 
Cik zemes nepieciešams vīna laukam un cik izmaksā šī biznesa sākšana?

Zemes nevajag daudz. Ja pieder pieci hektāri, tas jau ir ļoti labi. Tomēr, ja plānots tikai vienu tonnu vīna izbrūvēt, pietiek arī ar vienu hektāru zemes.

...
Komentāri (0)  |  2012-08-09 02:05         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„Latvijas balzams” uzsāk jauna sidra ražošanu


Latvijas balzams" ir uzsācis jauna ābolu sidra „Apple Garden" ražošanu un eksportu. Šī ir unikālā „Latvijas balzamā" radītā sausā sidra recepte, kuras pamatā ir 100% ābolu sula. Kā galvenais jaunā sidra noieta tirgus tiek plānota Igaunija, uz kuru jau uzsākts šī produkta eksports. Šogad līdz gada beigām Igaunijā plānots realizēt ap 30 000 sidra „Apple Garden" pudelēm. Uzņēmumā norāda, ka perspektīvā šo sidru plānots eksportēt arī uz citām Eiropas valstīm.

Kā stāsta AS" Latvijas balzams" Zīmolu direktors Valters Kaže, sidru segments, lai arī salīdzinoši jauns Baltijas tirgum, pēdējos gados izteikti aug - tā 2011.gadā Baltijas sidru tirgus uzrādīja 10% pieaugumu un stabili augošu patērētāju pieprasījumu.

...
Komentāri (0)  |  2012-08-06 20:58         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vācu vīns Vīnē apsteidz austriešus.


Austrijas galvaspilsētās Vīne notikušajā aklajā Grüner Veltliner  šķirnes vīnu degustācijā pirmo vietu ieguva Weingut Weegmüller's 'Vom Balkon der Pfalz' 2011 no Vācijas, ziņo Decanter.com.

Uzmanības vērts ir tieši tas fakts, ka šis panākums ir gūts tieši Austrijā, kas līdz šim tika uzskatīta par labāko grüner veltliner

...
Komentāri (2)  |  2012-08-04 01:49         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnogu vīnu konkurss 2012 (VIDEO)


27. jūlijā Valdeķu muižā notika Latvijas vīnogu vīnu konkurss "Par kvalitatīvu Latvijas vīnogu vīnu!", ko organizēja Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība....
Komentāri (1)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.