vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Chardonnay no Kremestal


Katrs, kas dzirdējis par vīniem, noteikti zina, ka tā garša atkarīga no tādiem faktoriem, kā vīnogu šķirne, augsne, klimats un vēl daudz kas cits. Tieši šo daudzo aspektu pārzināšana bieži vien ļauj nekļūdīgi noteikt vīna izcelsmes vietu. Pirms kāda laika pagaršoju vīnu no Kremestal reģiona Austrijā, kas pasaules slavu iemantojis ar saviem spēcīgajiem, nedaudz  pikantajiem gruner veltliner vīnogu vīniem un ļoti minerālajiem riesling

...
Komentāri (0)  |  2012-11-07 23:17         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienībai (ARTA) jauns valdes priekšsēdētājs


No š.g. oktobra par ARTA valdes priekšsēdētāju iecelts valdes loceklis, SIA ALTIA Latvia tirdzniecības direktors Vitolds Bremmers. Līdz šim apvienības valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja SIA LIVIKO ģenerāldirektors Genādijs Kļepikovs. Apvienība jaunu valdes priekšsēdētāju rotācijas kārtībā izvirza ik gadu.

...
Komentāri (0)  |  2012-10-30 00:44         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Daži izcili Ungārijas sarkanvīni


Nesen apmeklēju Wine International Latvia rīkoto degustāciju un starp daudziem tur degustētiem vīniem vislielāko vislielāko iespaidu uz mani atstāja divi tur nogaršotie Ungārijas sarkanvīni. Tie bija ļoti augstā līmenī.

To, ka Ungārijā prot taisīt labus vīnus neviens, nešaubās, bet atrast kaut ko interesantu un tiešām vērtīgu (izņemot

...
Komentāri (3)  |  2012-10-24 04:36         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Baltijas vīnzinis 2012 ir latvietis Jānis Kaļķis


 

No 5.-6.oktobrim Viļņā jau astoto reizi norisinājās Baltijas Vīnziņu Vana Tallin Grand Prix, un par konkursa uzvarētāju kļuva Jānis Kaļķis no Latvijas. Konkursa galvenais atbalstītājs, uzņēmums Liviko uzvarētājam pasniedza balvu - 1000 eiro vērtu ceļojumu. Otro vietu izcīnīja lietuvietis Narimantas Miežys un Kristjans Markii no Igaunijas ierindojās trešajā vietā. Visu dalībnieku prasmes vērtēja starptautiska žūrija, kuru vadīja Andreas Larsson, labākais sommeljers jeb vīnzinis pasaulē (2007, ASI).

...
Komentāri (0)  |  2012-10-09 00:53         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Luksemburgas vīni


Daudz ir dzirdēta gaušanās par mazo Latvijas tirgu, kas visu sadārdzina vai pat attur kādu ražotāju no ienākšanas tajā. Tomēr, man šķiet, ka mēs esam tik mazi iedrošina vīna mīlētājus eksperimentēt un rosina uzdrīkstēties ievest nelielā apjomā vīnus, kuri sava ierobežotā apjoma dēļ, nekad neparādīsies vietās, kurās pieprasa vismaz vienu fūri. Pirms gada pagaršoju vairākus tādus nelielas valstis kā Luksemburgu vīnus, kas nopērkami arī Latvijā. Šīs valsts vīna reģioni atrodas

...
Komentāri (1)  |  2012-10-06 05:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Neparastas garšas cienītājiem


 Ja Eiropā ļoti uzmanīgi pieiet dažādu vīnogu šķirņu izmantošanai vienā vīnā, tad Jaunā pasaulē nekautrējas un pieiet šai lietai ļoti radoši. Tam ir ļoti vienkāršs  pamatojums.  Eiropā vīndari ir konservatīvāki un ļoti lepojas ar savu gadsimtiem izstrādāto garšas stilu. To veicina arī likumdošana, kas nosaka kādas šķirnes vīnogas drīkst izmantot darinot noteikta līmeņa vīnu. Ne Amerikā, ne Dienvidāfrikā vai Austrālijā nekā tāda nav. Vīndaris, lai iegūtu kādu interesantu, līdz šim nebijušu garšu ir gatavs eksperimentēt. Galu galā visu noteiks patērētājs, kam patiks vai nepatiks šī garša un viņš pirks vai nepirks šo vīnu.

...
Komentāri (1)  |  2012-09-25 02:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Atbalstīsim savējos vīnziņus


Šā gada 5. un 6.oktobrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisināsies Baltijas valstu vīnziņu sacensības Vana Tallin Grand Prix 2012.

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs šogad būs 2007. gada pasaules labākais vīnzinis Zviedrs Andreas Larsson. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs trīs mūsu labākie vīnziņi: Jānis Kaļķis, Kaspars Vēzītis un Ronalds Pētersons.

...
Komentāri (0)  |  2012-09-21 00:58         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lielražotāja izdevīgais pirkums


Viens no mītiem, kas ir izplatīts pircēju aprindās vēsta, ka tikai mazie ražotāji var piedāvāt labus vīnus.  Lielie ražo masu produktus uz kuriem neviens sevi cienošs vīnu pazinējs nemaz nepaskatīsies. Manuprāt, tās ir muļķības, jo vīna kvalitāte nebūt nav atkarīga no ražotāja lieluma. Es esmu degustējis  gan samērā draņķīgus mazu ražotāju vīnus, gan lieliskus vīnus, kas nākuši no daudzmiljonu kompāniju pagrabiem. Tāpat arī otrādi. Tomēr neviens nevar noliegt, ka, lai arī mazo vīna darītavu vīniem piemīt daudz lielāka individualitāte un raksturs, tie nekad  cenas ziņā nebūs izdevīgi pirkumi.

...
Komentāri (1)  |  2012-09-17 23:52         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Slovēnijas vīna darītavas Verus vīni


Pašā vasaras sākumā Latvijā parādījās Slovēnijas vīni. Lai arī šajā valstī vīna kultūrai ir senas saknes, tomēr ārpus tās robežām tie ir samērā reti sastopami. Ļoti vienkārši. Šī valsts teritorijas ziņā ir gandrīz 3 reizes mazāka par Latviju, tāpēc tīti fiziski nevar saražot tik daudz vīnu, lai tie būtu plaši sastopami visā pasaulē. Arī pašiem slovēņiem garšo savi vīni.

 Tā kā šī valsts atrodas Alpu kalnu pakājē, tad tās klimats ir kā radīts, lai šeit taptu aromātiski baltvīni.
...
Komentāri (0)  |  2012-09-13 21:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„Altia Latvia” iegādājas „Jaunalko” akciju kontrolpaketi
Viens no vadošajiem alkoholisko dzērienu importētājiem un izplatītājiem Latvijā - uzņēmums SIA „Altia Latvia" (iepriekšējais nosaukums SIA „Mobil Plus") ir iegādājies uzņēmuma SIA „Jaunalko" akciju kontrolpaketi. „Jaunalko" līdz šim bijis viens no lielākajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem Latvijā. Ar šo darījumu „Altia Latvia" turpinās stiprināt savas tirgus pozīcijas Latvijā. Uzņēmums attīstīs degvīnus „Arsenitch", „Delo Nr.5", „Kurland" un citus produktus kā daļu no sava zīmolu portfeļa. Turpmāk zīmola „Arsenitch" īpašumtiesības visā Eiropas Savienības teritorijā piederēs „Altia".

...
Komentāri (0)  |  2012-09-04 23:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.