vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Britu vīnu industrijas dzinējspēks – dzirkstošie vīni


Viens no Latvijas vīnziņu profesionālajiem treniņiem, kas reizē ir arī  zināms izklaides pasākums ir vīna spēle „Wine Time”.  Tās laikā 4 cilvēku komandai jāatbild uz dažādiem ar vīnu un cita veida alkoholiskajiem dzērieniem saistītiem jautājumiem.

Pēdējā notikušajā spēlē, no manas puses tika uzdots jautājums: „Šajā valstī no kopējās saražotā produkcijas apjoma 66% ir dzirkstošie, 24% baltvīni, 10% rozā un sarkanvīni. Nosauciet šo valsti.

...
Komentāri (0)  |  2015-07-14 20:17         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Smaržīgais gelber muskateller


Vērtējot dzērienu, aromātam ir milzīga nozīme. Tas sniedz pirmo iespaidu par vīnu, un rosina vai tieši pretēji attur mūs no tā baudīšanas.

 Jūnija sākumā vairākas dienas pavadīju Austrijā, kur saskāros ar kādu senu paziņu – vīnu no gelber muskateller vīnogām. Lai arī nosaukums kādam var likties mazpazīstams, taču tas ir Austrijā sastopams  sinonīms vienam no vispopulārākajiem muskatvīnogu  paveidiem, kas plašā pasaulē pazīstams kā  ...
Komentāri (2)  |  2015-07-14 01:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Labākais vīna pudeles dizains


Lai veiksmīgi pārdotu dzērienu ir nepieciešams ne tikai labs produkts. Ārkārtīgi svarīgs ir dzēriena iepakojums un etiķete.
Ja patērētājs plauktā nepamanīts īsto un vajadzīgo pudeli, tad viss vīndara ieguldītais darbs būs veltīgs.
Lai vērtētu šo dzēriena aspektu žurnāls"Drinks international" kopā ar uzaicinātajiem iepakojuma industrijas ekspertiem, vērtēja un arī atrada labākos vīnus šajā kategorijā.

 ...
Komentāri (0)  |  2015-05-21 21:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


AS “Latvijas balzams’’ dzērieni plūc laurus konkursā ASV
AS “Latvijas balzams’’ (LB) ražotie dzērieni saņēmuši zelta un sudraba medaļas vienā no prestižākajiem dzērienu nozares konkursiem ASV - „Wine & Spirits Wholesalers of America”. Ar dubultzeltu no ASV atgriezies degvīns „Moskovskaya”, savukārt pagājušajā gadā radītie zīmoli „Cosmopolitan Diva” un „Amber Gold” saņēmuši sudraba medaļas tā saukto „slēgto” degustāciju vērtējumā, ko veica 25 eksperti.
...
Komentāri (0)  |  2015-05-21 20:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkoholisko dzērienu cenu salīdzinājums Eiropā


 Šobrīd Valdībā un Saeimā tiek apspriestas iespēja, palieināt akcīzes nodokli akoholam. Piedāvāju ikvienam salīdzināt alkohoholisko dzērienu cenas Latvijā ar citām ES valstīm.

Eiropas Savienības Statistikas birojs Eurostat savā mājas lapā publicējis informāciju  par patērētāju cenām Eiropā. Starp daudziem dažādiem rādītājiem te ir šeit atrodama informācija par alkoholisko dzērienu cenu indeksu Eiropas valstīs.
...
Komentāri (2)  |  2015-04-24 23:55         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Saint laurent - Viduseiropas burgundietis


Gatavojoties jūnijā plānotam braucienam uz Wine Summit, Austrijā radusies pastiprināta interese par šo valsti. Sagribējās kaut ko interesantu un tā es atcerējos par Latvijā vēl ne pārāk pazīstamu, tomēr strauju popularitāti iegūstošu  vīnogu šķirne – saint laurent.
Lai arī šķirnes dzimtenē Francijā jūs to visticamāk vairs neatradīsiet, tomēr  tās loma Viduseiropas valstu vīnkopībā ir ļoti nozīmīga. Kopējās absolūtos skaitļos izteiktās ar šo vīnogu apstādītās platības vēl ir nelielas, tomēr pēdējo 10 gadu laikā tās ir jau dubultojušās. Šobrīd, ...
Komentāri (0)  |  2015-04-09 01:07         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„Amber Beverage Group’’ paplašina sadarbību ar „Beam Suntory’’, nostiprinoties viskiju un konjaku segmentā Baltijā
„Amber Beverage Group’’ - vīnu un stipro alkoholisko dzērienu ražotājs un izplatītājs Baltijā, kuru Latvijā pārstāv AS „Latvijas balzams”, „Latvijas balzams veikali” un dzērienu izplatītājs SIA ‘’SPI Distribution (Latvia)”, paplašina savu sadarbību ar pasaulē trešo lielāko premiālo stipro alkoholisko dzērienu ražotāju „Beam Suntory’’, pievienojot dzērienu portfelim jaunus zīmolus.   
...
Komentāri (3)  |  2015-03-04 19:55         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Statistika fiksē pārmaiņas Latvijas alus tirgū2014.gadā patēriņam Latvijā nodotais gan alkoholisko dzērienu, gan alus apjoms pieaudzis par nepilnu procentu salīdzinot ar 2013.gada datiem. Kopumā patēriņam Latvijā nodoti 5 069 tūkst. dekalitri (turpmāk – dal) alkoholisko dzērienu un 15 559 tūkst. dal alus. Kopējā patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu struktūrā 2014.gadā vislielāko daļu sastāda alus (75%)

 ...
Komentāri (0)  |  2015-02-27 01:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Eiropas pirmizrādi Rīgā piedzīvos gardēžu, vīna un šampaniešmīļu ilgi gaidītā filma "Gads Šampaņā"


Dokumentālās filmas "Gads Šampaņā" Eiropas PIRMIZRĀDE un vienīgais seanss Latvijā par godu šampanieša un vīna festivāla Riga Wine & Champagne atklāšanai un sadarbībā ar Noble Wine notiks 2015.gada 5.martā plkst. 19.00 Kino Splendid Palace. "Gads Šampaņā" ir ilgi gaidītā otrā daļa filmu triloģijai par pasaules izcilākajiem vīniem. Gaidāms, ka pirmizrādi un šampanieša festivālu ar savu klātbūtni pagodinās gan pasaules vadošie šampanieša eksperti, gan vairāki Šampaņas vīndarītavu īpašnieki.
...
Komentāri (0)  |  2015-02-25 01:06         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Château Mont-Redon Châteauneuf-Du-PapeBieži vien daži izcili vīni, kas jau daudzu gadus atrodas veikalu plauktā kaut kā paslīd garām pircēju skatienam. Lai tos ieraudzītu, tie vispirms ir jānogaršo. Man tā ir gadījies ar Château Mont-Redon Châteauneuf-Du-Pape.

Pagājušā gada maijā pabiju šajā vīna darītavā, kur iemīlējos šajā vīnā. Es zināju, ka tas ir nopērkams Latvijā un kur to dabūt, tomēr mani pārsteidza, ka jau daudzus gadus tas ir pieejams lielo RIMI plauktos. Tik augsta līmeņa vīni lielveikalu nevis specializēto vīnu veikalu plauktos drīzāk ir izņēmums nekā norma.
...
Komentāri (0)  |  2015-02-24 01:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.