vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Jameson Select Reserve atklāšanas svētki

7. novembrī Rīgā, Kalnciema kvartālā tika rīkoti atklāšanas svētki par godu pasaulē slavenā īru viskija Jameson unikālās šķirnes Select Reserve ienākšanai Latvijas labākajos veikalos, omulīgākajās mājās un smalkākajos restorānos. Vakara gaitā viesi ne vien degustēja īpašo produktu, bet arī iepazina viskija mucu dedzināšanas mākslu, baudīja Mārtiņa Sirmā gatavotos ēdienus, ļāvās grupas Dzelzs Vilks mūzikai, kā arī iepazina vēl nebijušu kokteiļu gatavošanu bārmeņu Biezpiens un Rozīne vadībā.Lai Jameson Select Reserve unikalitāti un sabalansētības pamatu izklāstītu viesiem, uz pasākumu bija ieradusies Jameson vēstniece Kerolaina Magvaira (Caroline Maguire). Pirms detalizētas garšas, smaržas un citu viskija nianšu degustācijas vēstniece izklāstīja produkta radīšanas stāstu. Proti, šo īru viskiju ražo tikai vienu reizi gadā, izmantojot īpašus miežus no viena lauka. Jo unikālāku šo produktu padara fakts, ka visa Jameson darītava uz trim nedēļām tiek nodota četru meistaru rīcībā, kuri ir atbildīgi par tik svarīgu komponenti kā dzēriena garšas bagātināšana.

Kā jau tradicionāli augstākās klases īru viskijam pienākas, Jameson Select Reserve tiek trīskārši destilēts pēc Rich Single Pot metodes. Savukārt pēc tam tas tiek pildīts svaigi dedzinātās ozolkoka mucās, kas nodrošina garšas bagātību un viskija tīrību. Konkrētā metode pilnveidota burbona ražošanā, ugunij karamelizējot koksnē esošos cukurus, atbrīvojot ozola aromātu un izveidojot ogles kārtiņu. Kad pēc vismaz 10 gadiem viskijs sasniedzis vēlamo garšu, Jameson Select Reserve ir dzimis. Tā bagātīgajā smaržā jaušams nektarīnu, aprikožu un papaijas sulīgais saldums, savukārt garšā jūtams graudu saldenums ar dedzināta ozolkoka un vaniļas pikantajām notīm īpaši izsmalcinātam maņu piedzīvojumam. 

Laura Zatlere "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības

Komentārs
Ainārs Sedlenieks:
Pēc klasiskā un tradicionālā Jameson, šis sākotnēji var izraisīt neizpratni. Jameson Select Reserva tikai nedaudz atgādina to maigo un saldeno Jameson pie kā mēs esam pieraduši. Jaunais Select Reserva ir kļuvis daudz vīrišķīgāks un skarbāks. Lai arī aromātā jūtama izteikta saldena vaniļa, pats viskijs sākumā šķitīs atturīgs un ļoti kautrīgs. Pagaršojiet, un jau pēc pirmā malka domas mainīsies un uz pretējo pusi. Garša spēcīga ar izteiktiem žāvētiem augļiem un grauzdētām kafijas pupiņām, ko caurvij, tikko jaušama nedaudz saldenas vaniļas un meža ogu notis. Visai garšai raksturu piešķir sākumā it kā nemanāmie, tomēr ar katru mirkli arvien vairāk sajūtamie spēcīgie sarkanie pipari. Par spīti šim garšas asumiņam ne mirkli nerodas šaubas par paša dzēriena sabalansētību un harmoniju. 

Kopējais iespaids: interesants viskijs, kas varētu patikt tiem, kas meklē kaut ko neparastāku par tradicionālo Jameson maigumu. Vai Latvijas publika ir gatava mainīt savas domas par to ka īru viskijs un it sevišķi Jameson var būt savādāks?

Komentāri (0)  |  2013-11-13 01:23    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ