vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Daži fakti par alus tirgu pasaulēŽurnāls Drink International, atsaucoties uz tirgus izpētes uzņēmumu Euromonitor International, publicējis dažus faktus par alus patēriņu pasaulē.


  • 2016 gadā pasaulē tika izdzerti 193 miljradi litru alus
  • Stout (alus stils) ir visstraujāk augošā alus kategorija. 2016 gadā tā pārdošanas apjomi pieauga par 5.8%
...
Komentāri (0)  |  2017-08-25 18:49         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par konkursa "Latvijas Gada vīns 2017" tituliem cīnās 476 vīni no 14 pasaules valstīm Konkursam "Latvijas Gada vīns 2017", kas jau ceturto reizi noteiks labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, pieteikti 476 vīni. Lai noteiktu Top 100, kā arī piešķirtu "Zelta", "Sudraba", "Bronzas" un "Vērts nogaršot" medaļas, starptautiska žūrija no 22.-24. augustam restorānā "Bibliotēka N˚1" ar aizklātām etiķetēm degustē un vērtē konkursam iesniegtos dzirkstošos, baltos, sarkanos, sārtos un stiprinātos vīnus.
...
Komentāri (1)  |  2017-08-25 17:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rozā dzirkstošais vīns no Bergamo apkārtnesNesen patrāpījās kāds interesants itāļu rozā dzirkstošais vīns. Runa par itāļu franciacorta.  Pieredzējušu vīna mīļotāju aprindās šis dzēriens kotējas daudz augstāk nekā visā pasaulē un arī pie mums tik populārais prosseco. Jāsaka, ka to nebūs viegli atrast veikalā, tomēr varēsiet ieraudzīt daudzu labāko Latvijas restorānu vīna kartēs.
...
Komentāri (0)  |  2017-08-09 23:58         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sāk ražot "Rīgas Melnais Balzams Ķiršu"
Papildinot “Rīgas Melnā Balzama” dzērienu līniju, A/S “Latvijas balzams” sāk ražot jaunu – ķiršu balzama versiju. Uzsākot šobrīd limitētās ķiršu sērijas “Rīgas Melnā Balzama” ražošanu, uzņēmums plāno kāpināt dzēriena pārdošanas apjomus kā pašmāju, tā arī eksporta tirgos, tai skaitā tuvākajos gados būtiski augt ASV un Lielbritānijā. Zīmīgi, ka jaunā “Rīgas Melnā Balzama Ķiršu”  sērija tiek laista klajā tieši šogad par godu zīmola receptūras radīšanas 265. gadskārtai.
...
Komentāri (0)  |  2017-08-04 00:52         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaules alkohola tirgus 2016. gadā


Žurnāls Drinks international publicējis aizvadīta gada alkohola tirgus apskatu. Manu uzmanību piesaistīja tirgus sadalījums pa reģioniem un kategorijām.
Joprojām augošs ir Āzijas/Klusā okeāna reģiona tirgus, savukārt lejupslīde ir vērojama Austrumeiropā.
...
Komentāri (0)  |  2017-07-28 00:06         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Raventos i Blanc “De Nit” Brut Rose


Jau vairākārt esmu pieminējis, ka viens no dzirkstošajiem dzērieniem, kas pie mums ir nepamatoti nenovērtēts ir spāņu dzirkstošais dzērins – cava. Lai arī veikalu plauktos tas ir redzams,  Latvijas restorānu dzērienu kartēs to ieraudzīt ir gandrīz neiespējami. Tas viss neraugoties uz samērā plašo cenas un attiecīgi arī kvalitātes spektru. Visticamāk problēma slēpjas šī dzēriena imidžā, kam kaitē samērā plašs piedāvājums lētajā cenas kategorijas galā radot neviennozīmgas asociācijas. Jācer, ka jaunā mainis pieminētā supercava kategorija - ...
Komentāri (0)  |  2017-07-25 22:15         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Apstiprināta jauna super Cava kategorija


Spānijas valdība  asptirpinājusi  jaunu premium Cava (spāņu dzirkstošais vīns) klasifikācijas kategoriju –  Cava de Paraje Calificado ar ko turpmāk apzīmēs tikai pašus labākos dzērienus.Pēdējos gados Cava ražotāji ārvalstu tirgos saskārušies ar  ļoti spēcīgu konkurenci no Prosecco puses. Vīndaru vidū tas izraisīja diezgan asas debates, par Spānijas ...
Komentāri (0)  |  2017-07-21 22:54         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Weninger biodinamiskie vīni


Ja man jautā, par aktuālo vīnu modē, tad es droši varu atbildēt – tie ir biodinamiskie vīni.
Saule, zeme, kosmosa un dabas spēks. Tā īsumā varētu raksturot šo visai oriģinālo saimniekošanas veidu, kuram pievēršas aizvien lielāks vīndaru skaits. Ja bioloģiskās vīna darīšanas filozofija – nekādas ķīmijas, tikai dabīgas lietas, tad biodinamisko vīnkopību ir jāuzskata par nākamo soli. Šajā gadījumā runa ir nevis par vienkāršu neiejaukšanos dabas procesos, bet gan par apzinātu darbību, lai veicnātu nepieciešamos dabiskos procesus. Šie vīndari uzskata, ka uz visu jāskatās daudz plašāk, nekā sākotnēji liekas, jo augu dzīvi ietekmē milzums daudz dažādu procesu. Arī tādi neredzamie, kā  magnētiskais lauks, kosmiskais starojums, zemes spēks, utml.. Visas šīs lietas jāņem vērā lai dabas enerģiju ievirzītu sev vēlamajā gultnē.
...
Komentāri (0)  |  2017-07-20 23:49         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Slavenākais Vīnes vīns - Wiener Gemischter Satz


 Ja sanāk būt Vīnē, noteikti iegriezieties arī kādā no daudzajām pilsētas  pievārtē esošajām vīna darītavām.  Šeit top tāds interesnats vīns, kas saucas Wiener Gemischte Satz. Runa ir par dzērienu, kas top no vairākām vīnogu šķirnēm, kas tiek audzētas, novāktas un arī to sula spiesta kopā. Sākotnēji audzētāji šo paņēmienu izmantoja lai ar dažādas gatavības pakāpes un skābuma ogām nodrošinātu stabilu vīna kvalitāti un kvantitāti. Dažādas vīnogas zied un nogatavojas dažādā laikā, tādējādi tiek mazināts risks, ka nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ kāda no vīna dārziem vispār var nebūt ražas. Piemēram, šogad daudzos Eiropas vīnogulājos nebūs ogas, jo vēlā pavasara dēļ, vīnogu ziedi vienkārši nosala, taču šādi audzējot vismaz daļa ogu būs.
...
Komentāri (0)  |  2017-06-01 20:00         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Eiropas vinziņu sacensības


Piedāvāju noskatīties Eiropas labāko vinziņu uzstāšanos 2017. gada sacensību finālā.
Latvijas pārstāvis un 1. vietas ieguvējs,  Raimonds Tomsons redzams 4.15 minūtē.


...
Komentāri (0)  |  2017-05-12 20:17         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.