vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Iepazīstieties ar Latvijas augļu un ogu vīniem


21.novembrī, plkst.17.30, notiks ikgadējā vadošo Latvijas augļu un ogu vīndaru plašākā vīna degustācija "Latvijas augļu un ogu vīnu skate 2017".
Pasākumā būs iespēja tikties ar vīndariem un degustēt vairāk kā 90 augļu un ogu vīnu un sidru šķirnes. Šajā gadā būs iespēja satikt gan pagājušā gada dalībniekus, gan arī jaunus vīndarus un to veikumu, nodegustēt pārējos vīndaru darītos alkoholiskos dzērienus, iepazīt Latvijas dzērienus, ko ikdienā nesastapsiet lielveikalu plauktos.
...
Komentāri (0)  |  2017-11-10 19:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Austrālijas vīni kļuvuši dārgāki un interesantāki


Pēdējās desmitgadēs pasaulē ir strauji attīstījusies vīna ražošana un daudzus vīna lielvalstu reģionus padarījusi par vīna industrijas noteicējiem un modes virzītājiem. Kamēr vieni vīna reģioni aug, citi ir tikuši pabīdīti malā.
Lai arī pasaulē Austrālijas vīnu esksporta apjomi ir stabili, Latvijas veikalu plauktos tie zaudējuši savas kādreiz tik spēcīgās pozīcijas.  Aplūkojot šīs valsts eksporta statistiku var redzēt, ka pēdējos gados šajā valstī ir notikušas jūtamas pārmaiņas. Austrālijas vīni ir kļuvuši dārgāki. 2016. gadā salīdzinot ar 2015.gadu to vidējā cena ir pieaugusi par 6%. Taču pats interesantākais, ka  arī par to jāpateicas tieši Austrālijas premium kategorijas vīniem. Llielākais eksporta apjuma kāpums ir bijis dārgajā cenu segmentā. ...
Komentāri (0)  |  2017-10-28 00:34         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vinziņu darbošanās Rīgas restorānu nedēļā
2007. gadā, Rīgā notika Ziemeļu garšas nedēļa, kuras ietvaros notika vairāki pasākumi, kuros piedalījās labākie skandināvu virtuves meistari. Toreiz slavenā Kopenhāgenas  restorāna  –  ...
Komentāri (1)  |  2017-10-09 19:02         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Populārākie Bordo vīni restorānos


Neatkarīgā tirgus reitinga aģentūra Wine Lister pirms kāda laika publicēja interesantu pētījumu par populārākajiem  Bordo reģiona vīniem pasaules TOP 130 restorānos.
Kā redzams grafikā, tad tad vairāk nekā 60 % gadījumu, šo restorānu vīna kartēs būs slavenais desertvīns Yqem. Otrajā vietā šobrīd atrodas straiji augošais Pauillac zīmols Lynch Bages, kas salīdzinot ar ieprieksējā gada šādu pat pētījumu šogad ir apsteidzis tādus salvenus Bordo vīnus kā  ...
Komentāri (0)  |  2017-10-03 21:44         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas balzams: esam pārliecināti, ka valdība izprot nepieciešamību investēt vadošajā Latvijas eksportētājā


“Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs Intars Geidāns neredz pamatu satraukumam saistībā ar šonedēļ valdībā atlikto “Latvijas balzams” prasījumu likumā noteiktā kārtībā piešķirt uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi par apjomīga investīciju projekta īstenošanu.
...
Komentāri (0)  |  2017-09-29 23:12         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Penfolds BIN 51 metāla dziesma


Ar ko lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju asociējas Austrālijas vīni? Protams, ar  Shiraz, kas lai arī šobrīd ir vispopulārākā vīnoga, tomēr ir salīdzinoši jauna vīnogu šķirne, šajā zemē.
Lielu lomu Austrālijas vīna industrijai deva vācieši, kas XIX gadsimtā kuplā pulkā pārcēlās uz Austrāliju un pieradināja labākās Eiropas vīnogu šķirnes Austrālijas apstākļiem. Netiešu norādi uz šīs valsts vīndaru saistību ar Vāciju norāda arī baltvīni no ...
Komentāri (0)  |  2017-09-26 01:35         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīnogu ražas novākšanas sākums Francijā liecina par globālo sasilšanu


Visā Eiropā šobrīd aktīvi notiek vīnogu ražas novākšana. Vienlaikus tiek saņemtas ziņas par to, ka šogad tas notiek agrāk nekā parasti.
Pavisam nejauši uzdūros uz grafiku, kurš parāda, kā laika gaitā ir mainījies ražas novākšanas sākums dažādos Francijas reģionos.
...
Komentāri (0)  |  2017-09-08 00:43         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Daži fakti par alus tirgu pasaulēŽurnāls Drink International, atsaucoties uz tirgus izpētes uzņēmumu Euromonitor International, publicējis dažus faktus par alus patēriņu pasaulē.


  • 2016 gadā pasaulē tika izdzerti 193 miljradi litru alus
  • Stout (alus stils) ir visstraujāk augošā alus kategorija. 2016 gadā tā pārdošanas apjomi pieauga par 5.8%
...
Komentāri (0)  |  2017-08-25 18:49         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par konkursa "Latvijas Gada vīns 2017" tituliem cīnās 476 vīni no 14 pasaules valstīm Konkursam "Latvijas Gada vīns 2017", kas jau ceturto reizi noteiks labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, pieteikti 476 vīni. Lai noteiktu Top 100, kā arī piešķirtu "Zelta", "Sudraba", "Bronzas" un "Vērts nogaršot" medaļas, starptautiska žūrija no 22.-24. augustam restorānā "Bibliotēka N˚1" ar aizklātām etiķetēm degustē un vērtē konkursam iesniegtos dzirkstošos, baltos, sarkanos, sārtos un stiprinātos vīnus.
...
Komentāri (1)  |  2017-08-25 17:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rozā dzirkstošais vīns no Bergamo apkārtnesNesen patrāpījās kāds interesants itāļu rozā dzirkstošais vīns. Runa par itāļu franciacorta.  Pieredzējušu vīna mīļotāju aprindās šis dzēriens kotējas daudz augstāk nekā visā pasaulē un arī pie mums tik populārais prosseco. Jāsaka, ka to nebūs viegli atrast veikalā, tomēr varēsiet ieraudzīt daudzu labāko Latvijas restorānu vīna kartēs.
...
Komentāri (0)  |  2017-08-09 23:58         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.