vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Sievietes vīndares


Ja palūkojas vīnu vēsturē, tad var ieraudzīt, ka arī sievietes ir pielikušas savu roku daudzu slavenu vīnu tapšanā. Lūk 2 piemēri. Viens no vēstures, otrs no mūsdienām.

 

Barbe Nicole Clicquot Ponsardin , kuru daudzi vairāk pazīst, kā Kliko atraitni, darbība biznesa pasaulē ir radījusi tādu jēdzienu, kā biznesa lēdija. Viņa bija viena no pirmajām sievietēm, kas pateicoties savai drosmei un neapšaubāmam vadītāja talantam pierādīja, ka arī sieviete biznesā nav sliktāka par vīrieti. Tā var sasniegt tikpat un pat vairāk kā daudzi no tiem.

...
Komentāri (0)  |  2018-03-08 01:31         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīns siļķei un gurķītim


Svētki beigušies un pēc apēstajām saldumu kaudzēm prasās kaut kas skābāks vai sāļāks. Te nu palīgā var nākt spāņu stiprinātais vīns – šerijs jeb heress. Tas ir viens un tas pats vīns, tikai spāniski tas saucas heress (jerez), bet angliski – šerijs (sherry). Tas top pašos Spānijas dienvidos tikai nepilnus 100 km no Gibraltāras, reģionā, kas pazīstams ar nosaukumu šerija trīstūris, jo atrodas starp trim pilsetām – El Puerto de Santa Maria, Jeres de la Frontera un Sanlucar de Barramed. Šeit ir samērā maz mākoņu un gadā ir 290 saulainas dienas (Latvijā ir vidēji 73 saulainas dienas gadā). Tikai šeit tapušo vīnu, līdzīgi kā šampanieti Šampaņā var saukt par īsto heresu.

...
Komentāri (2)  |  2018-02-28 21:46         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


No 1. marta strauji kāps alkohola cena


Nodokļu reformas ieviešanas rezultātā no šā gada 1. marta jūtami pieaugs cena grādīgajiem dzērieniem, brīdina Latvijas Alkohola nozares asociācija (LANA). Alkohola tirgotāji un ražotāji brīdina par potenciālo nelegālā tirgus uzplaukumu, kas var vitāli iespaidot Latvijas iedzīvotāju veselību un pat dzīvību.

...
Komentāri (0)  |  2018-02-27 18:18         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Būs konkurss par Baltijas labāko vīna karti


 

Vēlamies pieteikt pirmo vīna karšu konkursu Baltijā jeb Baltic Wine List Awards sadarbībā ar Amber Beverage Group un Baltijas un Eiropas labākajiem vīnziņiem.

Tajā noskaidrosim restorānus, bārus, viesnīcas ar izcilākajām, aizraujošākajām un pārsteidzošākajām vīnu kartēm. "Līdz šim restorānu vīna piedāvājumam dažādi topi un restorānu gidi pievērsuši nepiedodami maz uzmanības, ignorējot vīnu kā būtisku gardēdības kultūras sastāvdaļu. Ar

...
Komentāri (0)  |  2018-01-05 18:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīnu reitingi


Cilvēkiem patīk salīdzināt dažādas lietas un lepoties ar tām. Nav svarīgi, vai tās ir jaunākā modeļa mašīnas, telefoni vai slavenāko dizaineru apģērbu kolekcijas. Līdzīgi ir arī ar dzērieniem. Noteikti daudzi gribēs nogaršot kādu vīnu, ko kāds cits ir atzinis par ļoti labu esam. Arī es.


Par to, ka vīna reitingi ir kļuvuši tik populāri vispirms ir jāpateicas ameriķānu rakstniekam Robertam Parkeram, kas astoņdesmitajos gados izgudroja un popularizēja savu vērtēšanas sistēmu. Šodien Parkers ir visvairāk atzītais vīna kritiķis, un viņa 100 punktu sistēma parasti tiek uzskatīta par standarta skalu, ar kuru kritiķi novērtē vīnu. Šādu skalu šobrīd izmanto arī vairāki citi vērtētāji. Piemēram, žurnāli

...
Komentāri (0)  |  2017-12-12 23:06         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kritiķi nosauc labākos restorānus Baltijā


Vakar Tallinā, svinīgā pasākumā tika nosaukti labākie Baltijas restorāni kulinārijas ceļveža White Guide versijā.

...
Komentāri (0)  |  2017-11-30 20:38         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Baltijas valstīs lielākais vīna un šampanieša festivāls Rīgā uzņems pasaules vadošos vīna ekspertus, kopā pulcējot gandrīz 1000 gardēžu


No 22.-26. novembrim festivāls Riga Wine & Champagne pulcēs pasaules vadošos vīna ekspertus, lai gardēžiem un vīnmīļiem no visas Baltijas piedāvātu izglītojošas degustācijas, meistarklases, vīndaru vizītes, krāšņas vakariņas Rīgas restorānos, kā arī Luminor Čempionu parādi jeb konkursa Gada vīns 2017 simts labāko importēto vīnu publisku degustāciju.

...
Komentāri (0)  |  2017-11-22 22:04         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Maxima pārkāpj Beaujolais Nouveau pārdošanas noteikumus


 "Latvijas vīnziņu asociācija" ir nosūtījusi vēstuli, kurā teikts izteikts nosodījumu “Maxima Latvija” rīcībai, laižot pārdošanā vīnu Beaujolais Nouveau 2017 pirms noteiktā laika, proti 14.. novembrī, kas ir 2 dienas pirms atļautā termiņa sākuma.
Visā pasaulē tiek ievērota tradīcija, izliekot pārdošanā šo svaigo vīnu ne agrāk kā novembra trešajā ceturtdienā un tādējādi apliecinot cieņu jaunajai ražai un Francijas vīndaru vēsturiskajai atjautībai, risinot samilzušas problēmas ar mārketinga palīdzību. Tieši tādēļ visā pasaulē tiek rīkoti

...
Komentāri (0)  |  2017-11-17 01:14         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Iepazīstieties ar Latvijas augļu un ogu vīniem


21.novembrī, plkst.17.30, notiks ikgadējā vadošo Latvijas augļu un ogu vīndaru plašākā vīna degustācija "Latvijas augļu un ogu vīnu skate 2017".
Pasākumā būs iespēja tikties ar vīndariem un degustēt vairāk kā 90 augļu un ogu vīnu un sidru šķirnes. Šajā gadā būs iespēja satikt gan pagājušā gada dalībniekus, gan arī jaunus vīndarus un to veikumu, nodegustēt pārējos vīndaru darītos alkoholiskos dzērienus, iepazīt Latvijas dzērienus, ko ikdienā nesastapsiet lielveikalu plauktos.
...
Komentāri (0)  |  2017-11-10 19:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Austrālijas vīni kļuvuši dārgāki un interesantāki


Pēdējās desmitgadēs pasaulē ir strauji attīstījusies vīna ražošana un daudzus vīna lielvalstu reģionus padarījusi par vīna industrijas noteicējiem un modes virzītājiem. Kamēr vieni vīna reģioni aug, citi ir tikuši pabīdīti malā.
Lai arī pasaulē Austrālijas vīnu esksporta apjomi ir stabili, Latvijas veikalu plauktos tie zaudējuši savas kādreiz tik spēcīgās pozīcijas.  Aplūkojot šīs valsts eksporta statistiku var redzēt, ka pēdējos gados šajā valstī ir notikušas jūtamas pārmaiņas. Austrālijas vīni ir kļuvuši dārgāki. 2016. gadā salīdzinot ar 2015.gadu to vidējā cena ir pieaugusi par 6%. Taču pats interesantākais, ka  arī par to jāpateicas tieši Austrālijas premium kategorijas vīniem. Llielākais eksporta apjuma kāpums ir bijis dārgajā cenu segmentā. ...
Komentāri (0)  |  2017-10-28 00:34         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.