vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Gaidāms izcils un bagātīgs vīnogu ražas gads


Šobrīd Eiropā aktīvi norit vīnogu ražas vākšana un regulāri pienāk ziņas par šī gada ražu.
2018. vēsturē ieies vēsture kā gads, kad pateicoties karstajai vasarai ražas novākšana tika uzsākta ļoti agri. Piemēram, Vācijā, pirmās ogas tika novāktas rekord agri - 6 augustā. Arī laika apstākļi daudzās vietās šogad ir bijuši ļoti labi. Siltuma vilnis, kas sākās aprīlī un maijā noveda pie agrākas vīnogu ziedēšanas. Pēc pavasara lietiem, sekoja karstā un sausā vasara, kas visiem lauksaimniekam, tai skaitā arī vīndariem radīja spēcīgus izaicinājumus. Vietās, kur tas bija iespējams, tika izmantota arī apūdeņošana. Daudzu pūļu rezultātā vīnogu kvalitāte netika pazaudēta, bet nelielie lieti, īsi pirms ražas novākšanas deva papildus pozitīvo impulsu vīnogu gatavošanās procesā.
Lielākajā daļā Eiropas vīna reģionos, šis gads tiek vērtēts kā ļoti labs vai pat izcils. Arī ražas daudzums būs labs. Pateicoties saulainajai vasarai vīnogas ir uzkrājies daudz cukura, bet pavasari izdevās pārdzīvot bez postošām salnām.
Tagad atliek vien sekot, laika apstākļiem septembrī un oktobrī, kad tiks novāktas vīnogas, kas nogatavojas vēlāk, piemēram, riesling.

Komentāri (0)  |  2018-09-14 23:27    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ