vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Robotu ganāmpulks strādā vīnogulājos


Līdzīgi kā citās nozarēs, arī vīnogu audzētāji saskaras ar darbaroku trūkumu. Tāpat arvien lielāks pieprasījums ir pēc bioloģiskiem vīniem.  Šie abi aspekti rada jaunus izaicinājumus un vīnkopjiem.

Viena  no jebkura lauksaimnieka problēmām ir cīņa ar nezālēm. Tās risināšanai daudz kur izmanto ķīmiju, vai mehāniskos līdzekļus. Tā tas notiek arī vīna dārzos. Ir vietas, kur bioloģiskie  vīndari atstarpes starp vīnogulājiem uzar ar zirgu vilktiem arkliem vai palaiž paganīties aitas vai kādus citus mājdzīvniekus. Tomēr ne visur tas ir iespējams.

...
Komentāri (0)  |  2018-10-13 01:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Noslēpumiem apvītais sake


Oktobra sākumā pasaulē tika atzīmēta sakē diena un tās ietvaros Rīgā viesojās arī vairāku ražotāju pārstāvji, lai Latvijas publiku iepazīstinātu ar šo dzērienu.

Pēdējos gados pasaulē jūtami pieaug interese par sake. Tā eksporta pieaugums ik gadu ir mērāms ar divciparu skaitli. Arī Latvija nav izņēmums. Tiesa savu lomu te spēlē fakts, ka tieši ar Rīgas ostu sākas lieli šī dzēriena loģistikas ceļi uz pārējo Eiropu. Sagaidāms, ka jau tuvākā nākotnē, pateicoties ES un Japānas tirdzniecības līgojamam, varētu mazināties muitas tarifi un  šis dzēriens varētu kļūt vēl populārāks

...
Komentāri (0)  |  2018-10-11 01:43         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gaidāms izcils un bagātīgs vīnogu ražas gads


Šobrīd Eiropā aktīvi norit vīnogu ražas vākšana un regulāri pienāk ziņas par šī gada ražu.

...
Komentāri (0)  |  2018-09-14 23:27         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Grants viskijs no Indijas


Skotijas viskija ražotājs William Grant & Sons ir paziņojis par darījumu ar Indijas Modi Distilleries, par kopēju Grants blended viskiju izplatīšanas plāniem Indija, informē izdevums The Spirits business.

Saskaņā ar darījuma nosacījumiem, skotu blended visikjs Grants

...
Komentāri (0)  |  2018-06-15 01:14         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Costa Brava vīni jeb EmpordaDaudzi Latvijas iedzīvotāji jau būs pamanījuši, ka aprīlī līdztekus pierastajiem lidsabiedrību maršrutiem uz Barselona - El Prat lidostu (BCN) ir parādījies jauns Barselona – Girona (GRO), ko mēdz saukt arī par Girona – Costa Brava lidostu. Tā atrodas aptuveni 100 km no Barselonas un no Rīgas uz to lido Ryanair. Man šī lidosta šķiet interesanta arī no cita viedokļa. Šeit sākas Katalonijas vīnu reģions Emporda, kas stiepjas līdz pat Francijas robežai reģiona ziemeļos. Šis ir interesants reģions ar senām tradīcijām, kura liktenis ir bijis cieši saistīts šī Spānijas gala attīstību.

...
Komentāri (0)  |  2018-06-01 20:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Futūristika izskata vīna pudele


Nesen dizaina žurnāla Dezeen mājas lapas ziņu lentē ieraudzīju interesantu ziņu. Aptuveni pirms gada amerikāņu dizainers Karim Rashid sadarbībā ar Kanādas vīna darītavu Stratus radīja interesantas formas vīna pudeli.

Tās mērķis ir pārsteigt patērētājus un parādīt vīna darītavas dažādās puses. Forma atspoguļo 44 vīna dārzu blokus, kas atrodas uz 55 akru lielā īpašumā –  

...
Komentāri (0)  |  2018-05-18 01:26         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaulē saražots vēsturiski mazs vīna daudzums


Avots: Organisation of Vine and Wine (OIV)

2017. gadā pasaulē tika saražoti 250 mhl (miljons hektolitru) vīna, kas ir par 8.6 % mazāk nekā 2016. gadā. Galvenais iemesls ir aizvadītā gada sliktie laika apstākļi Eiropas savienības valstīs, kur vīna ražošanas apjomi ir samazinājušies par 14,6%.

...
Komentāri (0)  |  2018-05-03 21:34         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Coca-Cola iesaistās alkohola biznesā


2018. gadā Coca-Cola Japānas atzars plāno eksperimentēt ar alkoholisko dzēriena veidu, kas šajā valstī pazīstams ar nosaukumu chu-hi. Par šādu soli savā intervijā, kas publicēta kompānijas mājas lapā informēja Coca-Cola Japānis nodaļas vadītājs Jorge Garduño.

...
Komentāri (0)  |  2018-04-27 20:45         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


2 tā saucamie bio vīni


Pēdējo gadu laikā ļoti strauji modē nāk dažādas dabiskas lietas. Gandrīz visur iespējams ieraudzīt dažādus uzrakstus – dabisks, bio, eko, organisks, bez konservantiem, e-vielām, utt.. Arī vīna pasaulei šī tendence nav gājusi garām.


Jau vairākkārt esmu pieminējis biodinamisko vīna darīšanas pieeju, kas balstās uz dabas un kosmosa enerģijas izmantošanu. Šajā gadījumā runa ir nevis par vienkāršu neiejaukšanos dabas procesos, bet gan par apzinātu darbību, lai veicinātu nepieciešamos dabiskos procesus. Bez šādas pieejas pastāv arī cita – dabīgā un arī bioloģiskā vīna darīšana.

...
Komentāri (0)  |  2018-04-27 00:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu čemionāta tiešraide


Komentāri (0)  |  2018-04-25 01:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties