vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Vēl viens piemērs vīna dārzu robotizācijai.


Šoreiz izmēģinājumi veikti Bordo labā krastā esošajā Château Fombrauge (60 ha Saint-Émilion Grand Cru Classé). Šis, ar akumulatoriem, aprīkotais irdinātājs patstāvīgi strādājot 8 stundu garu darba dienu 5 dienu laikā paveic darbu 30 - 40 ha vīnogulāju. Lai to paveiktu, robota datorā jāievada vīna dārza karte.

 

...
Komentāri (0)  |  2018-11-05 21:43         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Spāņu riesling


Lai taptu kāds īpašs vīns, ir nepieciešams kāds notikums.

Interesants stāsts ir par vīnu Torres Waltraud To radījis viens no  Spānijas zināmākajiem vīndariem  Miguel Torres, kurš ir saņēmis  veselu kaudzi ar dažādām balvām, to skaitā  arī Labākais  vīndaris.  Tāpat vīns ir slavens ar savām inovācijām un jaunu metožu izmantošanu vīnkopībā.  Šodien Torress ģimenei pieder vairāk kā 1300 ha vīna dārzu ne tikai Spānijā, bet arī citos kontinentos.  Par daļu no šiem panākumiem ir jāpateicas Miguel Torre sievai, kas pēc tautības ir vāciete un kuras meitas uzvārds ir  Waltraud Maczassek. Daudzus gadus viņa iedvesmoja vīru uz lieliem darbiem un veicināja šīs vīna darītavas ekspansiju tādā svarīgā tirgū kā Vācija.

...
Komentāri (1)  |  2018-11-05 17:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Eiropas Savienībā saražos vairāk vīna


Eiropas komisijas apkopotā informācija liecina, ka šogad visā Eiropas Savienībā varētu saražots 175 600 miljoni hektolitru vīna, kas ir par 22% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Ar 49 500 milj. hl līderpozīcijas ieņem ir Itālija, kurai seko Spānija (47 000 milj. hl) un Francija (46 078 milj. hl). Kopā šis trīs valstis saražo vairāk kā 80% no Eiropas Savienības vīna apjoma.

...
Komentāri (0)  |  2018-10-24 22:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jauns dārgākais vīns pasaulē


13. oktobrī Ņujorkā notika vīnu izsolē tika pārdotas arī 2 pudeles 1945 gada ražas Romanée Conti vīna par 558 000 USD un 496 000 USD. Tādējādi šis vīns ir kļuvis par pašu dārgāko pasaulē.

...
Komentāri (0)  |  2018-10-23 00:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Robotu ganāmpulks strādā vīnogulājos


Līdzīgi kā citās nozarēs, arī vīnogu audzētāji saskaras ar darbaroku trūkumu. Tāpat arvien lielāks pieprasījums ir pēc bioloģiskiem vīniem.  Šie abi aspekti rada jaunus izaicinājumus un vīnkopjiem.

Viena  no jebkura lauksaimnieka problēmām ir cīņa ar nezālēm. Tās risināšanai daudz kur izmanto ķīmiju, vai mehāniskos līdzekļus. Tā tas notiek arī vīna dārzos. Ir vietas, kur bioloģiskie  vīndari atstarpes starp vīnogulājiem uzar ar zirgu vilktiem arkliem vai palaiž paganīties aitas vai kādus citus mājdzīvniekus. Tomēr ne visur tas ir iespējams.

...
Komentāri (0)  |  2018-10-13 01:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Noslēpumiem apvītais sake


Oktobra sākumā pasaulē tika atzīmēta sakē diena un tās ietvaros Rīgā viesojās arī vairāku ražotāju pārstāvji, lai Latvijas publiku iepazīstinātu ar šo dzērienu.

Pēdējos gados pasaulē jūtami pieaug interese par sake. Tā eksporta pieaugums ik gadu ir mērāms ar divciparu skaitli. Arī Latvija nav izņēmums. Tiesa savu lomu te spēlē fakts, ka tieši ar Rīgas ostu sākas lieli šī dzēriena loģistikas ceļi uz pārējo Eiropu. Sagaidāms, ka jau tuvākā nākotnē, pateicoties ES un Japānas tirdzniecības līgojamam, varētu mazināties muitas tarifi un  šis dzēriens varētu kļūt vēl populārāks

...
Komentāri (0)  |  2018-10-11 01:43         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gaidāms izcils un bagātīgs vīnogu ražas gads


Šobrīd Eiropā aktīvi norit vīnogu ražas vākšana un regulāri pienāk ziņas par šī gada ražu.

...
Komentāri (0)  |  2018-09-14 23:27         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Grants viskijs no Indijas


Skotijas viskija ražotājs William Grant & Sons ir paziņojis par darījumu ar Indijas Modi Distilleries, par kopēju Grants blended viskiju izplatīšanas plāniem Indija, informē izdevums The Spirits business.

Saskaņā ar darījuma nosacījumiem, skotu blended visikjs Grants

...
Komentāri (0)  |  2018-06-15 01:14         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Costa Brava vīni jeb EmpordaDaudzi Latvijas iedzīvotāji jau būs pamanījuši, ka aprīlī līdztekus pierastajiem lidsabiedrību maršrutiem uz Barselona - El Prat lidostu (BCN) ir parādījies jauns Barselona – Girona (GRO), ko mēdz saukt arī par Girona – Costa Brava lidostu. Tā atrodas aptuveni 100 km no Barselonas un no Rīgas uz to lido Ryanair. Man šī lidosta šķiet interesanta arī no cita viedokļa. Šeit sākas Katalonijas vīnu reģions Emporda, kas stiepjas līdz pat Francijas robežai reģiona ziemeļos. Šis ir interesants reģions ar senām tradīcijām, kura liktenis ir bijis cieši saistīts šī Spānijas gala attīstību.

...
Komentāri (0)  |  2018-06-01 20:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Futūristika izskata vīna pudele


Nesen dizaina žurnāla Dezeen mājas lapas ziņu lentē ieraudzīju interesantu ziņu. Aptuveni pirms gada amerikāņu dizainers Karim Rashid sadarbībā ar Kanādas vīna darītavu Stratus radīja interesantas formas vīna pudeli.

Tās mērķis ir pārsteigt patērētājus un parādīt vīna darītavas dažādās puses. Forma atspoguļo 44 vīna dārzu blokus, kas atrodas uz 55 akru lielā īpašumā –  

...
Komentāri (0)  |  2018-05-18 01:26         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.