vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Gaidāms izcils un bagātīgs vīnogu ražas gads


Šobrīd Eiropā aktīvi norit vīnogu ražas vākšana un regulāri pienāk ziņas par šī gada ražu.

...
Komentāri (0)  |  2018-09-14 23:27         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Grants viskijs no Indijas


Skotijas viskija ražotājs William Grant & Sons ir paziņojis par darījumu ar Indijas Modi Distilleries, par kopēju Grants blended viskiju izplatīšanas plāniem Indija, informē izdevums The Spirits business.

Saskaņā ar darījuma nosacījumiem, skotu blended visikjs Grants

...
Komentāri (0)  |  2018-06-15 01:14         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Costa Brava vīni jeb EmpordaDaudzi Latvijas iedzīvotāji jau būs pamanījuši, ka aprīlī līdztekus pierastajiem lidsabiedrību maršrutiem uz Barselona - El Prat lidostu (BCN) ir parādījies jauns Barselona – Girona (GRO), ko mēdz saukt arī par Girona – Costa Brava lidostu. Tā atrodas aptuveni 100 km no Barselonas un no Rīgas uz to lido Ryanair. Man šī lidosta šķiet interesanta arī no cita viedokļa. Šeit sākas Katalonijas vīnu reģions Emporda, kas stiepjas līdz pat Francijas robežai reģiona ziemeļos. Šis ir interesants reģions ar senām tradīcijām, kura liktenis ir bijis cieši saistīts šī Spānijas gala attīstību.

...
Komentāri (0)  |  2018-06-01 20:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Futūristika izskata vīna pudele


Nesen dizaina žurnāla Dezeen mājas lapas ziņu lentē ieraudzīju interesantu ziņu. Aptuveni pirms gada amerikāņu dizainers Karim Rashid sadarbībā ar Kanādas vīna darītavu Stratus radīja interesantas formas vīna pudeli.

Tās mērķis ir pārsteigt patērētājus un parādīt vīna darītavas dažādās puses. Forma atspoguļo 44 vīna dārzu blokus, kas atrodas uz 55 akru lielā īpašumā –  

...
Komentāri (0)  |  2018-05-18 01:26         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaulē saražots vēsturiski mazs vīna daudzums


Avots: Organisation of Vine and Wine (OIV)

2017. gadā pasaulē tika saražoti 250 mhl (miljons hektolitru) vīna, kas ir par 8.6 % mazāk nekā 2016. gadā. Galvenais iemesls ir aizvadītā gada sliktie laika apstākļi Eiropas savienības valstīs, kur vīna ražošanas apjomi ir samazinājušies par 14,6%.

...
Komentāri (0)  |  2018-05-03 21:34         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Coca-Cola iesaistās alkohola biznesā


2018. gadā Coca-Cola Japānas atzars plāno eksperimentēt ar alkoholisko dzēriena veidu, kas šajā valstī pazīstams ar nosaukumu chu-hi. Par šādu soli savā intervijā, kas publicēta kompānijas mājas lapā informēja Coca-Cola Japānis nodaļas vadītājs Jorge Garduño.

...
Komentāri (0)  |  2018-04-27 20:45         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


2 tā saucamie bio vīni


Pēdējo gadu laikā ļoti strauji modē nāk dažādas dabiskas lietas. Gandrīz visur iespējams ieraudzīt dažādus uzrakstus – dabisks, bio, eko, organisks, bez konservantiem, e-vielām, utt.. Arī vīna pasaulei šī tendence nav gājusi garām.


Jau vairākkārt esmu pieminējis biodinamisko vīna darīšanas pieeju, kas balstās uz dabas un kosmosa enerģijas izmantošanu. Šajā gadījumā runa ir nevis par vienkāršu neiejaukšanos dabas procesos, bet gan par apzinātu darbību, lai veicinātu nepieciešamos dabiskos procesus. Bez šādas pieejas pastāv arī cita – dabīgā un arī bioloģiskā vīna darīšana.

...
Komentāri (0)  |  2018-04-27 00:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu čemionāta tiešraide


Komentāri (0)  |  2018-04-25 01:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Austrijas vīnu eksports pieaug


Nesen saņemu informāciju Austrijas vīna eksportu 2017. gadā. Kā bija sagaidāms sliktās, vīnogu ražas dēļ, eksporta apjoms sasniedza 46,8 miljonus litru, kas salīdzinot ar 2016. gadu ir par 3.3% mazāk.

Tomēr šīs sliktās ziņas ar uzviju kompensē informācija par eksportu naudas izteiksmē, kas pieaudzis par 7.4%. Austrijas vīna eksports pirmo reizi pārsniedzis 150 milj. EUR apjomu, tādējādi vidējā 1 litra cena ir sasniegusi 3.38 EUR.

...
Komentāri (0)  |  2018-04-24 00:46         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Eksotiskās vīna valstis


Vīna pasaule ir daudz plašāka nekā sākotnēji iedomājamies. Saskaņā ar ANO Pārtikas un lauksaimniecības (FAO) datiem, lielākā vai mazākā apjomā tas tiek ražots vairāk nekā 70 valstīs visā pasaulē. Šoreiz gribu pieminēt divus Latvijā nopērkamus vīnus, kas nākuši no valstīm, kas lielākai daļai svētdienas dzērāju neko neizteiks, taču vīna pazinēju aprindās ir bauda zināmu atzinību.


Urugvaja ir ceturtā lielākā Dienvidamerikas vīna ražotājvalsts aiz Argentīnas, Čīles un Brazīlijas. Atšķirībā no citām Dienvidamerikas valstīm, šeit nav kalnu. Labākie vīna dārzi, līdzīgi kā Bordo Francijā, atrodas ne pārāk tālu no Atlantijas okeāna piekrastes. Dienā vējš no okeāna sniedz patīkamu vēsumu, savukārt vakarā tas maina virzienu un pūš pretējā virzienā. Neraugoties uz minēto pozitīvo aspektu un zināmo līdzību ar Bordo, Urugvajā gaiss tomēr ir karstāks un mitrāks, nekā kaimiņos Argentīnā un Čīlē, par minēto Francijas reģionu nemaz nerunājot. Tas ir arī galvenais iemesls, kāpēc šeit nav tik populārās klasiskās Bordo vīnogu šķirnes, kas ir tik populāras kaimiņos.

...
Komentāri (0)  |  2018-04-20 00:56         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.