vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Starptautiskā sauvignon blanc diena


3. maijā pasaulē vīna mīļotāji atzīmē Starptaustisko sauvignon blanc dienu.

Šī ir ļoti aromātiska baltā vīnogu šķirne kurai raksturīga svaigu pļautas zāles, zaļu ērkšķogu un citrusu aromāti.

Sauvignon blanc ir 3 vispopulārākā vīnogu šķirne Francijā (aiz ugni blanc un chardonay) - 26 839 ha (2009.g). Lai arī daudziem tā asociējas ar Luāras ieleju, tomēr  Francijā

...
Komentāri (0)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Labākais pasaules vīnzinis


Komentāri (0)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Pamatkurss vīna kultūrā


 
Ar mērķi attīstīt vīna kultūru Latvijā divreiz gadā Latvijas Vīnziņu (Sommeljēru) asociācija rīko profesionālus vīna kursus. Izmantojiet iespēju iegūt zināšanas no Latvijas labākajiem vīnziņiem.
...
Komentāri (0)  |  2019-02-04 20:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


LB premium klases džins


Iestājies neliels aukstums un brīžiem prasās pēc kaut kā stiprāka. Pirms kāda laika AS “Latvijas balzāms” ir izlaidis kādu  ļoti interesantu produktu –  premium klases džinu, Cross Keys. Jāsaka, ka pēdējo gadu laikā visā pasaulē ir vērojama džina atdzimšanas vilnis. Tā pārdošanas apjomi pasaulē, stabili aug par 30 % gadā! Lielbritānijā, kas ir lielākā džina ražotājvalsts, šī dzēriena eksporta apjomi, šobrīd tikai nedaudz atpaliek no viskija apjomiem. Savukārt, lai cik paradoksāli tas nebūtu, lielākais džina patēriņš ir Spānijā.

...
Komentāri (0)  |  2018-12-18 18:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Brexit apdraud portvīna ražotājus


Uzdūros kādam intersantam video, kurā stāstīts par to, kā Lielbritānijas izstāšanās no ES ietekmēs portvīna ražotājus.

Komentāri (0)  |  2018-12-17 17:39         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Neaizmirstiet par Latvijas vīniem


28.novembrī, notiks ikgadējā Latvijas augļu un ogu vīndaru plašākā vīna degustācija "Latvijas augļu un ogu vīnu skate 2018"
Pasākumā būs iespēja tikties ar vīndariem un degustēt vairāk kā 90 augļu un ogu vīnu un sidru šķirnes, būs arī Latvijā audzēto vīnogu vīni. Šajā gadā būs iespēja satikt gan pagājušā gada dalībniekus, gan arī jaunus vīndarus un to veikumu, nodegustēt pārējos vīndaru darītos alkoholiskos dzērienus. Ši ir lieliska iespēja iepazīt Latvijas dzērienus, ko ikdienā nesastapsiet lielveikalu plauktos un pārliecināties, ka arī Latvijas vīndari no mūsu pašu vietējiem augļiem un ogām var pagatavot interesantus dzērienus.

...
Komentāri (0)  |  2018-11-17 00:16         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Īpašie atmiņu vīni


Vīns savā ziņā ir kaut kas līdzīgs akumulatoram, kas spēj saglabāt atmiņas un emocijas. Iespējams tādēļ par godu kādam notikumam tiek pagatavoti īpaši vīni. Tāpat, neviens vien ir dzirdējis par vīnu, kas nolikts pagrabā, lai sagaidītu kādu  īpašu notikumu.

Viens no šādiem īpašiem vīniem ir  Perelada Selección Especial Balduino y Fabiola 2014

...
Komentāri (0)  |  2018-11-15 01:52         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vēl viens piemērs vīna dārzu robotizācijai.


Šoreiz izmēģinājumi veikti Bordo labā krastā esošajā Château Fombrauge (60 ha Saint-Émilion Grand Cru Classé). Šis, ar akumulatoriem, aprīkotais irdinātājs patstāvīgi strādājot 8 stundu garu darba dienu 5 dienu laikā paveic darbu 30 - 40 ha vīnogulāju. Lai to paveiktu, robota datorā jāievada vīna dārza karte.

 

...
Komentāri (0)  |  2018-11-05 21:43         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Spāņu riesling


Lai taptu kāds īpašs vīns, ir nepieciešams kāds notikums.

Interesants stāsts ir par vīnu Torres Waltraud To radījis viens no  Spānijas zināmākajiem vīndariem  Miguel Torres, kurš ir saņēmis  veselu kaudzi ar dažādām balvām, to skaitā  arī Labākais  vīndaris.  Tāpat vīns ir slavens ar savām inovācijām un jaunu metožu izmantošanu vīnkopībā.  Šodien Torress ģimenei pieder vairāk kā 1300 ha vīna dārzu ne tikai Spānijā, bet arī citos kontinentos.  Par daļu no šiem panākumiem ir jāpateicas Miguel Torre sievai, kas pēc tautības ir vāciete un kuras meitas uzvārds ir  Waltraud Maczassek. Daudzus gadus viņa iedvesmoja vīru uz lieliem darbiem un veicināja šīs vīna darītavas ekspansiju tādā svarīgā tirgū kā Vācija.

...
Komentāri (1)  |  2018-11-05 17:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Eiropas Savienībā saražos vairāk vīna


Eiropas komisijas apkopotā informācija liecina, ka šogad visā Eiropas Savienībā varētu saražots 175 600 miljoni hektolitru vīna, kas ir par 22% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Ar 49 500 milj. hl līderpozīcijas ieņem ir Itālija, kurai seko Spānija (47 000 milj. hl) un Francija (46 078 milj. hl). Kopā šis trīs valstis saražo vairāk kā 80% no Eiropas Savienības vīna apjoma.

...
Komentāri (0)  |  2018-10-24 22:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.