vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Alkohola tirgus 2022.g


Interesēs pēc paskatījos VID Akcīzes preču aprites datus. Lai arī 2022. gadā alkohola pārdošanas kopējie apjomi ir nedaudz pieauguši, tie joprojām atpaliek no pirms COVID gadiem. Līdzīga sitācija ir vērojama arī citur pasaulē.

 

1 dal. (dekalitri) = 10 litri

Kopējā patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu struktūrā 2022.gadā vislielāko daļu sastāda alus – 66%, savukārt degvīna un pārējo “spirtoto” dzērienu īpatsvars kopējā alkohola patēriņa struktūrā aizņem 15%, vīns – 10%, raudzētie dzērieni – 5% un starpprodukti – 4%.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 306x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kā notiekošais Ukrainā ietekmēs Latvijas alkohola tirgu


Notiekošais Ukrainā un ar to saistītās sankcijas būtiski skar globālo tirdzniecību. Daudzas valstis ar Krieviju negrib vairs nekādā veidā būt saistītas. Bailēs, ka sankcijas var skart uzņēmumus,  daudzas transporta firmas atsakās vest jebkādas kravas uz šo valsti. Pat tādu nevainīgu produkciju kā vīns. Neviens uzņēmums negrib riskēt ar savu reputāciju un ciest zaudējumus. Tas skar arī vīna un cita veida alkohola tirdzniecību.

...
Komentāri (1)  |  2022-03-02 23:38         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Noturēts Čīles Carmener vīnogu vīns


Kārtējo reizi pārliecinājos, ka labus vīnus vajag kārtīgi noturēt. Pirms vairākiem gadiem, kaut kādā akcijā, nopirku 2013. gada ražas, vienu no Čīles ikonas vīniem, Montes Purple Angel, kura pamatā ir Carmenere vīnoga.

...
Komentāri (0)  |  2022-01-11 02:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkohola pārdošanas apjomi un Covid -19. Ko liecina statistika.


Kārtējo reizi saskāros ar to, ka žurnālisti un daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki komentē un izplata viedokli, kas netiek apstiprināts ar faktiem. Šobrīd nepārtraukti tiek izplatīta ziņa par to, ka Covid 19 laikā Latvijā ir pieaudzis alkohola pārdošanas apjoms un tāpēc jāsamazina tā tirdzniecības laiks. Joprojām neesmu redzējis nevienu skaitli, kas to apstiprinātu šo apgalvojumu.

...
Komentāri (0)  |  2021-07-23 19:35         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Samērā pretrunīgs vīns


LYNX Chardonnay Barrel Fermented 2018

 

Patrāpījās samērā pretrunīgs vīns. No vienas puses, tas ir viegls, no otrās - ar izteiktu ozolkoka garšu. Ozola vaniļa nomāc svaiguma notis, vīnu padarot smagnējāku, tomēr, ne pietiekami. Tas vienalga paliek viegls. Es tomēr gribētu smagāku un jaudīgāku. Kā pozitīvu aspektu es atzīmētu cenu. Nebūs daudz šādu chardonnay vīnu ar tik izteiktu ozolkoku par cenu zem 10 eur. Šim vīnam noteikti jāpiemeklē kāds ēdiens. Piemēram, uz grila ceptas zivis.

...
Komentāri (1)  |  2021-04-01 00:20         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par spīti pieaugumam veikalos, kopējie vīna pārdošanas apjomi Austrijā ir kritušies.Nesen saņēmu ziņu no Austrijas Vīna mārketinga padomes, par COVID pandēmijas iespaidu uz vīna pasauli šajā valstī. Tālākajā informācijā var vilkt daudz paralēles ar situāciju Latvijā un arī citur pasaulē.

Un tagad par to, kas ir 2020. gadā noticis Austrijā. Kā tas bija sagaidāms, tad vissmagāk cieta sektors, kas vīnu pārdod viesnīcām, restorāniem, dažādu pasākumu rīkotājiem, jeb tā saucamajam viesmīlības sektoram.  Austrija ir iecienīts tūrisma galamērķis ar ļoti labi attīstītu infrastruktūru. Valsts ekonomikai  šis ir ļoti nozīmīgs sektors un tajā 2019. gadā tika izdzerti 58% no visiem Austrijā pārdota vīna apjomiem.

...
Komentāri (0)  |  2021-03-17 17:57         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Budžeta klases dzirkstošais rozā


Rozā dzirkstošie vīni vienmēr izskatās skaisti. Tie vedina uz romantisku noskaņu. Tomēr bieži vien tiem, ja vien tas nav šampanietis, piemīt manuprāt būtisks trūkums. Tie ir pārāk “limonādīgi” – ļoti daudz augļu, bet maz skābes un struktūras. Tas attiecas ne tikai uz dzērieniem, kas gatavoti pēc rezervuāra metodes, bet arī uz klasiskā jeb šampanieša metodē tapušiem. Nesen patrāpījās kāds, budžeta cenas rozā dzirkstošais, kam šie trūkumi nav tik izteikti.

...
Komentāri (0)  |  2021-03-03 21:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kaislības ar spāņu cava


 

Jau kādu laiku sadarbojos ar latviešu žurnālu Forbs.

Pēdējā nummurā raksts par manu mīļāko dzirkstošo dzērienu, Spāņu cava.

 

Jau vairākus gadus, netālu no Barselonas esošais, vīna reģions Penedes, atgādina pārkarsušu katlu. Ap slavenāko Spānijas dzirkstošo vīnu – cava (kava), virmo Šekspīra darbu cienīgas kaislības.

...
Komentāri (1)  |  2021-01-20 20:36         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vēl vairāk informācijas uz pudeļu etiķetēm


Parakstījusi Eiropas alkohola nozares asociācijas “spiritsEurope” memorandu un pievienojusies iniciatīvai, kuras mērķis ir līdz 2020. gada beigām panākt, lai 25% no Eiropas Savienības tirgū patēriņam nodoto alkoholisko dzērienu pudeļu etiķetēm, ar QR koda starpniecību, tiktu norādīta dzērienu enerģētiskā vērtība un izmantotās sastāvdaļas.

...
Komentāri (0)  |  2020-07-23 22:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Plantation rums mainīs nosaukumu


Ja kāds līdz šim bija iedomājies, ka nu ja visā pasaulē notiekošie rasu nemieri nekādi neietekmē dzērienu pasauli., tad viņš maldās. Viens no Latvijā labi zināmiem ruma zīmoliem, “Plantation”, šo notikumu iespaidā, paziņojis par nosaukuma maiņu.

...
Komentāri (0)  |  2020-07-01 22:11         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.