vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Samērā pretrunīgs vīns


LYNX Chardonnay Barrel Fermented 2018

 

Patrāpījās samērā pretrunīgs vīns. No vienas puses, tas ir viegls, no otrās - ar izteiktu ozolkoka garšu. Ozola vaniļa nomāc svaiguma notis, vīnu padarot smagnējāku, tomēr, ne pietiekami. Tas vienalga paliek viegls. Es tomēr gribētu smagāku un jaudīgāku. Kā pozitīvu aspektu es atzīmētu cenu. Nebūs daudz šādu chardonnay vīnu ar tik izteiktu ozolkoku par cenu zem 10 eur. Šim vīnam noteikti jāpiemeklē kāds ēdiens. Piemēram, uz grila ceptas zivis.

...
Komentāri (1)  |  2021-04-01 00:20         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par spīti pieaugumam veikalos, kopējie vīna pārdošanas apjomi Austrijā ir kritušies.Nesen saņēmu ziņu no Austrijas Vīna mārketinga padomes, par COVID pandēmijas iespaidu uz vīna pasauli šajā valstī. Tālākajā informācijā var vilkt daudz paralēles ar situāciju Latvijā un arī citur pasaulē.

Un tagad par to, kas ir 2020. gadā noticis Austrijā. Kā tas bija sagaidāms, tad vissmagāk cieta sektors, kas vīnu pārdod viesnīcām, restorāniem, dažādu pasākumu rīkotājiem, jeb tā saucamajam viesmīlības sektoram.  Austrija ir iecienīts tūrisma galamērķis ar ļoti labi attīstītu infrastruktūru. Valsts ekonomikai  šis ir ļoti nozīmīgs sektors un tajā 2019. gadā tika izdzerti 58% no visiem Austrijā pārdota vīna apjomiem.

...
Komentāri (0)  |  2021-03-17 17:57         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Budžeta klases dzirkstošais rozā


Rozā dzirkstošie vīni vienmēr izskatās skaisti. Tie vedina uz romantisku noskaņu. Tomēr bieži vien tiem, ja vien tas nav šampanietis, piemīt manuprāt būtisks trūkums. Tie ir pārāk “limonādīgi” – ļoti daudz augļu, bet maz skābes un struktūras. Tas attiecas ne tikai uz dzērieniem, kas gatavoti pēc rezervuāra metodes, bet arī uz klasiskā jeb šampanieša metodē tapušiem. Nesen patrāpījās kāds, budžeta cenas rozā dzirkstošais, kam šie trūkumi nav tik izteikti.

...
Komentāri (0)  |  2021-03-03 21:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kaislības ar spāņu cava


 

Jau kādu laiku sadarbojos ar latviešu žurnālu Forbs.

Pēdējā nummurā raksts par manu mīļāko dzirkstošo dzērienu, Spāņu cava.

 

Jau vairākus gadus, netālu no Barselonas esošais, vīna reģions Penedes, atgādina pārkarsušu katlu. Ap slavenāko Spānijas dzirkstošo vīnu – cava (kava), virmo Šekspīra darbu cienīgas kaislības.

...
Komentāri (1)  |  2021-01-20 20:36         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vēl vairāk informācijas uz pudeļu etiķetēm


Parakstījusi Eiropas alkohola nozares asociācijas “spiritsEurope” memorandu un pievienojusies iniciatīvai, kuras mērķis ir līdz 2020. gada beigām panākt, lai 25% no Eiropas Savienības tirgū patēriņam nodoto alkoholisko dzērienu pudeļu etiķetēm, ar QR koda starpniecību, tiktu norādīta dzērienu enerģētiskā vērtība un izmantotās sastāvdaļas.

...
Komentāri (0)  |  2020-07-23 22:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Plantation rums mainīs nosaukumu


Ja kāds līdz šim bija iedomājies, ka nu ja visā pasaulē notiekošie rasu nemieri nekādi neietekmē dzērienu pasauli., tad viņš maldās. Viens no Latvijā labi zināmiem ruma zīmoliem, “Plantation”, šo notikumu iespaidā, paziņojis par nosaukuma maiņu.

...
Komentāri (0)  |  2020-07-01 22:11         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kā koronavīrus ietekmē alkohola pasauli


Alkoholisko dzērienu tirgu nevar skatīt atrauti no globālās pasaules, tādēļ arī to ietekmē notikumi, kas saistīti ar nu jau slavenā Corvid - 19 pandēmiju.

Sākšu ar notikumiem Ķīnā. Liekās, ka ķīnieši dzer tikai savu rīsu vīnu un viss, taču tā nebūt nav. Augot šīs valsts ekonomikai un arī iedzīvotāju labklājībai, vīna patēriņš šajā valstī, pēdējos 10 gados ir pieaudzis par 50%, savukārt vīna imports pieaudzis par 500 %. Šobrīd šī valsts ir 4. lielākais vīna importētājs pasaulē. Ķīna un arī visa pārējā Āzija pateicoties milzīgajam iedzīvotāju skaitam, ir ļoti, ļoti liels tirgus. Vispirms tas ir ļoti nozīmīgs konjaka tirgotājiem. Daudziem ražotājiem eksports uz Āziju veidoja 50% no visiem saražotiem apjomiem. Sevišķi tas sakāms par pašu dārgāko premium un ultra premium segmentu. Savulaik, Ķīnas valdības lēmums, aizliegt ierēdņiem dāvanā pieņemt konjaku, noveda pie nozīmīgiem konjaka pārdošanas apjoma krituma pasaulē.

...
Komentāri (0)  |  2020-03-17 23:14         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Atvērta alkohola pudele


Saistībā ar administratīvo pārkāpumu sistēmas reformu no 2020.gada 1.janvāra daļā Latvijas pilsētu un novadu vairs nebūs spēkā aizliegums publiskās vietās atrasties ar atvērtu alkohola taru, informē LTV ziņu dienests.

...
Komentāri (0)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jauns pasaulē dārgākā viskija rekords


24. oktobrī Londonā, izsoļu nama Sotheby’s rīkotajā izsolē, pudele 1926 gadā destilētā un 60 gadus izturētā Macallan viskija pārdota par 1,5 miljoniem britu mārciņu (~1,74 milj. EUR), kas ir jauns rekords.
Pirms gada šīs pašas mucas un pildījuma gada viskija pudele, kuras etiķetes autors īru mākslinieks Maikls Dillons tika pārdota par 1.2 milj. mārciņām, kas arī toreiz bija rekords.

...
Komentāri (0)  |  2019-10-26 01:31         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Euroostat - alkohola cenu limenis ES


Šeit ir intersenta tabula, kas parādā dažādu produktu, tostarp arī alkohola cenu līmeni ES. Kā redzams, tad Latvijā ir samērā dārgs alkohols un tikai uz kaimiņu fona izskatamies lēti.

Šir ir 2018. gada dati, pirms Latvija pēdējo rezi palielināja akcīzes nodokli.

 

...
        Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.