vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Kā koronavīrus ietekmē alkohola pasauli


Alkoholisko dzērienu tirgu nevar skatīt atrauti no globālās pasaules, tādēļ arī to ietekmē notikumi, kas saistīti ar nu jau slavenā Corvid - 19 pandēmiju.

Sākšu ar notikumiem Ķīnā. Liekās, ka ķīnieši dzer tikai savu rīsu vīnu un viss, taču tā nebūt nav. Augot šīs valsts ekonomikai un arī iedzīvotāju labklājībai, vīna patēriņš šajā valstī, pēdējos 10 gados ir pieaudzis par 50%, savukārt vīna imports pieaudzis par 500 %. Šobrīd šī valsts ir 4. lielākais vīna importētājs pasaulē. Ķīna un arī visa pārējā Āzija pateicoties milzīgajam iedzīvotāju skaitam, ir ļoti, ļoti liels tirgus. Vispirms tas ir ļoti nozīmīgs konjaka tirgotājiem. Daudziem ražotājiem eksports uz Āziju veidoja 50% no visiem saražotiem apjomiem. Sevišķi tas sakāms par pašu dārgāko premium un ultra premium segmentu. Savulaik, Ķīnas valdības lēmums, aizliegt ierēdņiem dāvanā pieņemt konjaku, noveda pie nozīmīgiem konjaka pārdošanas apjoma krituma pasaulē.

...
Komentāri (0)  |  2020-03-17 23:14         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Atvērta alkohola pudele


Saistībā ar administratīvo pārkāpumu sistēmas reformu no 2020.gada 1.janvāra daļā Latvijas pilsētu un novadu vairs nebūs spēkā aizliegums publiskās vietās atrasties ar atvērtu alkohola taru, informē LTV ziņu dienests.

...
Komentāri (0)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jauns pasaulē dārgākā viskija rekords


24. oktobrī Londonā, izsoļu nama Sotheby’s rīkotajā izsolē, pudele 1926 gadā destilētā un 60 gadus izturētā Macallan viskija pārdota par 1,5 miljoniem britu mārciņu (~1,74 milj. EUR), kas ir jauns rekords.
Pirms gada šīs pašas mucas un pildījuma gada viskija pudele, kuras etiķetes autors īru mākslinieks Maikls Dillons tika pārdota par 1.2 milj. mārciņām, kas arī toreiz bija rekords.

...
Komentāri (0)  |  2019-10-26 01:31         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Euroostat - alkohola cenu limenis ES


Šeit ir intersenta tabula, kas parādā dažādu produktu, tostarp arī alkohola cenu līmeni ES. Kā redzams, tad Latvijā ir samērā dārgs alkohols un tikai uz kaimiņu fona izskatamies lēti.

Šir ir 2018. gada dati, pirms Latvija pēdējo rezi palielināja akcīzes nodokli.

 

...
        Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tiešraide no Latvijas vīnzinu čempionāta - Pommery cup 2019


Komentāri (0)  |  2019-05-16 01:04         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Latvijas vīni – pagaidām bez pārsteiguma


 

Aizvadītajā nedēļā bija iespēja piedalīties Latvijas vīnu vērtēšanā. Kopumā, aizklātā degustācijā, tika nogaršoti nedaudz vairāk par 130 dažādi, tai skaitā arī vīnogu vīni. Galvenie secinājumi.

Latvijas vīndari lieliski tiek galā ar āboliem. Mēs mākam pagatavot lieliskus, garšas ziņā konkurētspējīgus sidrus. Nav būtiskas nozīmes, vai burbuļi ir dabīgi veidojušies, vai sidrs ir  mākslīgi gāzēts. Var prognozēt, ka rezultāts būs labs. Zināmā mērā tas bija gaidāms, jo šajā kategorijā vietējiem ražotājiem, par pircēju uzmanību ir sīvi jākonkurē ar ārzemju produkciju. Šeit konkurence veicina progresu. Nelielu kritiku pašmāju sidra veidotāji ir pelnījuši par brīžiem pārāk lielu gāzes daudzumu dzērienā. Manā skatījumā tā traucē pilnībā izjust skaisto ābolu aromātu.

...
Komentāri (0)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu čempionāts


2019 gada 15.maijā notiks Latvijas Vinzinu asociācija organizētais ikgadējais vinzinu čempionāts. 
Čempionāta mērkis ir konstatēt 2019. gada labāko Latvijas vinzini, kurš pārstāves Latviju 2020. gada Eiropas čempionātā Kiprā. Konkursā piedalīsies ari labākie kaimiņvalstu vinziņi.
 
Fināla sacensību sākums plkst. 17.00.
Norises vieta: Grand Hotel Kempinski Rīga
...
Komentāri (0)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Starptautiskā sauvignon blanc diena


3. maijā pasaulē vīna mīļotāji atzīmē Starptaustisko sauvignon blanc dienu.

Šī ir ļoti aromātiska baltā vīnogu šķirne kurai raksturīga svaigu pļautas zāles, zaļu ērkšķogu un citrusu aromāti.

Sauvignon blanc ir 3 vispopulārākā vīnogu šķirne Francijā (aiz ugni blanc un chardonay) - 26 839 ha (2009.g). Lai arī daudziem tā asociējas ar Luāras ieleju, tomēr  Francijā

...
Komentāri (0)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Labākais pasaules vīnzinis


Komentāri (0)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Pamatkurss vīna kultūrā


 
Ar mērķi attīstīt vīna kultūru Latvijā divreiz gadā Latvijas Vīnziņu (Sommeljēru) asociācija rīko profesionālus vīna kursus. Izmantojiet iespēju iegūt zināšanas no Latvijas labākajiem vīnziņiem.
...
Komentāri (0)  |  2019-02-04 20:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.