vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Cīņai par konkursa "Latvijas Gada vīns 2016" tituliem pieteikti 506 vīni no 18 pasaules valstīm
Konkursam "Latvijas Gada vīns 2016", kas jau trešo reizi noteiks labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, pieteikti 506 vīni. Lai noteiktu Top 100, kā arī piešķirtu "Zelta", "Sudraba", "Bronzas" un "Vērts nogaršot" medaļas, starptautiska žūrija no 23.-25. augustam restorānā "Bibliotēka N˚1" ar aizklātām etiķetēm degustē un vērtē konkursam iesniegtos dzirkstošos, baltos, sarkanos, deserta un stiprinātos vīnus. Žūrijas vērtējumā atzītos TOP 100 labākos vīnus ikvienam vīnmīlim vienuviet būs iespējams nobaudīt

...
Komentāri (0)  |  2016-08-26 20:26         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaules TOP alkoholiskie dzērieni


Žurnāls Drinks International publicējis pasaulē populārāko alkoholisko dzērienu sarakstu. Tajā ietilpst 131 zīmols, kura pārdošanas apjomi ir vairāk kā 1 miljons 9 litru kastes. Jau kuro gadu saraksta galvgalī atrodas Latvijā  maz pazīstami Āzijas zīmoli, kas tikai apliecina šī tirgus nozīmīgumu.

50 populārākie alkoholiskie dzērieni pasaulē
( miljons 9 litru kastes)

...
Komentāri (0)  |  2016-08-09 23:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jauna mode - vīns ar ledu


Sekojot notikumiem alkohola tirgū Latvijā un pasaulē var pamanīt daudzus interesantus notikumus un tirgus tendences.

Šovasar uzkrītoši daudz Latvijas tirgū ir parādījušies dzirkstošie dzērieni, kas tiek pozicionēti kā dzērieni baudīt;sanai kopā ar ledu. Pirmo pamanīju Moët & Chandon Moët Ice Imperial, kuram drīz vien, līdzīgās baltās pudelēs, pievienojās arī dažādi Cremant Ice un Proseco Ice. Vīnu pasniedzot kopā ar  ledu iespējmas ļoti viegli un ātri panākt atdzesētu dzērienu.  Šāds vīna pasniegšanas veids ir populārs siltajās zemēs, taču ne pie mums. Nodomāju, vai tiešām cilvēkiem patīk dzert ar aukstu ūdeni, kas ledus pēc būtības vien ir, atškaidītu vīnu? Es vēl pieļautu, ka tas varētu būt lēts vīns, taču ne jau augtas kvalitātes dzēriens, kur nu vēl šampanietis. Brrr… Kādēļ atšķaidīt un bojāt labu garšu?

...
Komentāri (3)  |  2016-08-02 19:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Elit™ Art of Martini konkursā noskaidros labāko vodka martini kokteiļu meistaru


Trešdien, 27.jūlijā, notiks Latvijas fināls starptautiskajam bārmeņu konkursam Elit™ Art of Martini, kurā dalībnieki gatavos vodka martini kokteiļus no AS “Latvijas balzams” ražotā degvīna Elit™ by Stolichnaya.  Konkursa uzvarētājs septembrī dosies uz pasaules lielāko ballīšu salu Ibizu, kur kopā ar finālistiem no 50 citām valstīm apmeklēs Ibizas ballīšu sezonas noslēguma pasākumu elit® Ibiza Weekend 2016.
 ...
Komentāri (0)  |  2016-07-26 17:44         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tour de France un Cono Sur skandālsDaudzi riteņbraukšanas cienītāji šobrīd uzmanīgi seko notikumiem slavenajās

...
Komentāri (2)  |  2016-07-16 00:26         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas augļu un ogu vīnu kvalitātes vērtējums


Jūnija beigās notika kārtējais Latvijas augļu ogu vīnu kvalitātes vērtējums. Žūrīja, kuras sastāvā darbojās  Inese Drudze,  Andris Dišlers, Jānis Kaļķis, Rolands Rudāns, Raimonds Tomsons un Ainars Sedlenieks, vērtēja 39 vīnus.Publicēju savas piezīmes par šiem Latvijas vīniem. Tā kā šī bija aklā degustācija, tad katrs no vīniem figurēja zem noteikta nummura.

...
Komentāri (0)  |  2016-07-08 23:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kāds Portugāļu Vinho Verde stila paraugs


Nesen atgriezos no Portugāles. Viens no vīniem, ar kuru jebkurš šīs valsts apceļotājs saskarsies gandrīz jebkurā vietā būs tā saucamais Vinho Verde, ko gatavo Portugāles ziemeļu galā.

...
Komentāri (4)  |  2016-07-06 00:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sekojiet notikumiem internetā


Viens no maniem mīļākajiem vīna stiliem, ir vīns no žavētām vīnogām – Amarone. Šis vīns ir samērā dārgs un tāpēc pēdējo gadu laikā Amarone ražotāji no tirgotāju puses izjūt diezgan spēcīgu spiedienu, kas vērsts uz cenu samazināšanu.
 Diemžēl, vienlaikus ar cenu mainās arī garša. Ne velti desmit slavenākie Amarone ražotāji pirms vairākiem gadiem apvienpoja spēkus, lai cīnītos pret mēģinājumiem vienkāršot vīna ražošanas procesu. Viens no klasiskā stila aizstāvjiem ir vīna darītava ...
Komentāri (0)  |  2016-06-07 18:25         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Prosecco stāsts


Urā,  beidzot ir sākusies vasara  un gaisā jau jūtamas pirmās karstuma notis. Šī iemesla dēļ gribu pievērst uzmanību manuprāt ļoti vasarīgam vīnam varētu būt topā.

 ...
Komentāri (0)  |  2016-06-02 00:01         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kāds vīns var būt gandrīz par velti.


 Turot acis pati vaļā un degunu pa vējam, paviam nejauši uzdūros kādam baltvīnam FINCA Antiqua Viura La Mancha DO 2010, kurš bija nocenots no 9,89 eiro ar PVN  uz € 1,99 eiro ar PVN.
...
Komentāri (0)  |  2016-05-25 23:59         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.