vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

“Rīgas Melnā Balzama” kokteilis atnes uzvaru Pasaules bārmeņu čempionātā


Pirmo reizi pasaules prestižākajā bārmeņu čempionātā “IBA World Cocktail Championship 2016” ar “Rīgas Melnā Balzama”kokteili “Ura-nage” kategorijā “Bartenders Choice’’ 1. vietu ieguvis serbu bārmenis Milošs Janoševičs (Miloš Janošević, attēlā). Bārmeņu prestižākās sacensības šogad notika Tokijā, Japānā.

...
Komentāri (0)  |  2016-10-29 00:38         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sākas biļešu tirdzniecība uz Riga Wine & Champagne festivāla rudens sesiju
Sākusies biļešu tirdzniecība uz Baltijas valstīs lielākā un gardēžu aprindās gaidītā festivāla Riga Wine & Champagne pasākumiem 2016. gada 23.-27. novembrī. Festivāls vīnmīļus priecēs ar konkursa "Gada vīns 2016" Top 100 vīnu jeb labāko Latvijā importēto vīnu degustāciju "Nordea Čempionu parādē" un lieliskām vakariņām un meistarklasēm visas nedēļas garumā.
...
Komentāri (0)  |  2016-10-01 01:34         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mīti par stiprā alus popularitāti Latvijā
Kamēr deputāti spodrina savu tēlu stāstot par to, ka Latvijā to tik vien dara, kā dzer stipro alu, VID staistikas dati liecina par pavisma kaut ko citu.  Izrādās, ka tas nemaz nav tik populārs. Starp 20 šā gada pirmajā pusgadā visvairāk pārdotajiem aliem Latvijā, ir tikai 2 ali, kuru alkohola saturs ir 7 %, pietam tikai viens no tiem -  10. vietā esošais Līvu Rubenis, tiek ražots tikai un vienīgi 2 litru PET iepakojumā. 18 vispopularkajiem aliem, alkohola saturs nepārsniedz 5.5%.  

...
Komentāri (0)  |  2016-09-23 01:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas alkohola tirgus 6 mēnešos


2016.gada sešos mēnešos patēriņam Latvijā nodoti 2 404 tūkst. dekalitri (turpmāk – dal) alkoholisko dzērienu, kas ir par 5% vairāk nekā 2015.gada sešos mēnešos. Arī vērtējot pēc absolūtā alkohola satura dzērienos, patēriņam nodotie apjomi ir par 4% lielāki kā 2015.gada sešos mēnešos.

Vērtējot dzērienu veidus var redzēt, ka Latvijā turpina samazināties alkoholisko kokteiļu popularitāte. Lai arī šo dzērienu pārdošanas apjomi joprojām ir pietiekami lieli, tomēr šā gada 6 mēnešos kritums par 46.1 tūkst dal. jeb 13 % ir runā pats par sevi. Šogad turpinās populārākā alkoholiskā dzēriena (neskaitot alus) vīna +54.9 tūkst. dal. jeb 10.7% popularitātes pieaugums, taču sevišķi gribas uzsvērt pārsteidzošie augstie tā saucamo citu raudzēto dzērienu (sidri, ogu vīni, utml...) pārdošanas apjomu kāpums par 64.5 tūkts dal. jeb 25.7%, tādējādi kļūstot par trešo vispopulārāko dzērienu kategoriju.

...
Komentāri (0)  |  2016-08-31 23:54         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Cīņai par konkursa "Latvijas Gada vīns 2016" tituliem pieteikti 506 vīni no 18 pasaules valstīm
Konkursam "Latvijas Gada vīns 2016", kas jau trešo reizi noteiks labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, pieteikti 506 vīni. Lai noteiktu Top 100, kā arī piešķirtu "Zelta", "Sudraba", "Bronzas" un "Vērts nogaršot" medaļas, starptautiska žūrija no 23.-25. augustam restorānā "Bibliotēka N˚1" ar aizklātām etiķetēm degustē un vērtē konkursam iesniegtos dzirkstošos, baltos, sarkanos, deserta un stiprinātos vīnus. Žūrijas vērtējumā atzītos TOP 100 labākos vīnus ikvienam vīnmīlim vienuviet būs iespējams nobaudīt

...
Komentāri (0)  |  2016-08-26 20:26         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaules TOP alkoholiskie dzērieni


Žurnāls Drinks International publicējis pasaulē populārāko alkoholisko dzērienu sarakstu. Tajā ietilpst 131 zīmols, kura pārdošanas apjomi ir vairāk kā 1 miljons 9 litru kastes. Jau kuro gadu saraksta galvgalī atrodas Latvijā  maz pazīstami Āzijas zīmoli, kas tikai apliecina šī tirgus nozīmīgumu.

50 populārākie alkoholiskie dzērieni pasaulē
( miljons 9 litru kastes)

...
Komentāri (0)  |  2016-08-09 23:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jauna mode - vīns ar ledu


Sekojot notikumiem alkohola tirgū Latvijā un pasaulē var pamanīt daudzus interesantus notikumus un tirgus tendences.

Šovasar uzkrītoši daudz Latvijas tirgū ir parādījušies dzirkstošie dzērieni, kas tiek pozicionēti kā dzērieni baudīt;sanai kopā ar ledu. Pirmo pamanīju Moët & Chandon Moët Ice Imperial, kuram drīz vien, līdzīgās baltās pudelēs, pievienojās arī dažādi Cremant Ice un Proseco Ice. Vīnu pasniedzot kopā ar  ledu iespējmas ļoti viegli un ātri panākt atdzesētu dzērienu.  Šāds vīna pasniegšanas veids ir populārs siltajās zemēs, taču ne pie mums. Nodomāju, vai tiešām cilvēkiem patīk dzert ar aukstu ūdeni, kas ledus pēc būtības vien ir, atškaidītu vīnu? Es vēl pieļautu, ka tas varētu būt lēts vīns, taču ne jau augtas kvalitātes dzēriens, kur nu vēl šampanietis. Brrr… Kādēļ atšķaidīt un bojāt labu garšu?

...
Komentāri (3)  |  2016-08-02 19:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Elit™ Art of Martini konkursā noskaidros labāko vodka martini kokteiļu meistaru


Trešdien, 27.jūlijā, notiks Latvijas fināls starptautiskajam bārmeņu konkursam Elit™ Art of Martini, kurā dalībnieki gatavos vodka martini kokteiļus no AS “Latvijas balzams” ražotā degvīna Elit™ by Stolichnaya.  Konkursa uzvarētājs septembrī dosies uz pasaules lielāko ballīšu salu Ibizu, kur kopā ar finālistiem no 50 citām valstīm apmeklēs Ibizas ballīšu sezonas noslēguma pasākumu elit® Ibiza Weekend 2016.
 ...
Komentāri (0)  |  2016-07-26 17:44         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tour de France un Cono Sur skandālsDaudzi riteņbraukšanas cienītāji šobrīd uzmanīgi seko notikumiem slavenajās

...
Komentāri (2)  |  2016-07-16 00:26         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas augļu un ogu vīnu kvalitātes vērtējums


Jūnija beigās notika kārtējais Latvijas augļu ogu vīnu kvalitātes vērtējums. Žūrīja, kuras sastāvā darbojās  Inese Drudze,  Andris Dišlers, Jānis Kaļķis, Rolands Rudāns, Raimonds Tomsons un Ainars Sedlenieks, vērtēja 39 vīnus.Publicēju savas piezīmes par šiem Latvijas vīniem. Tā kā šī bija aklā degustācija, tad katrs no vīniem figurēja zem noteikta nummura.

...
Komentāri (0)  |  2016-07-08 23:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.