vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Jauna mode - vīns ar ledu


Sekojot notikumiem alkohola tirgū Latvijā un pasaulē var pamanīt daudzus interesantus notikumus un tirgus tendences.

Šovasar uzkrītoši daudz Latvijas tirgū ir parādījušies dzirkstošie dzērieni, kas tiek pozicionēti kā dzērieni baudīt;sanai kopā ar ledu. Pirmo pamanīju Moët & Chandon Moët Ice Imperial, kuram drīz vien, līdzīgās baltās pudelēs, pievienojās arī dažādi Cremant Ice un Proseco Ice. Vīnu pasniedzot kopā ar  ledu iespējmas ļoti viegli un ātri panākt atdzesētu dzērienu.  Šāds vīna pasniegšanas veids ir populārs siltajās zemēs, taču ne pie mums. Nodomāju, vai tiešām cilvēkiem patīk dzert ar aukstu ūdeni, kas ledus pēc būtības vien ir, atškaidītu vīnu? Es vēl pieļautu, ka tas varētu būt lēts vīns, taču ne jau augtas kvalitātes dzēriens, kur nu vēl šampanietis. Brrr… Kādēļ atšķaidīt un bojāt labu garšu?

...
Komentāri (3)  |  2016-08-02 19:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Elit™ Art of Martini konkursā noskaidros labāko vodka martini kokteiļu meistaru


Trešdien, 27.jūlijā, notiks Latvijas fināls starptautiskajam bārmeņu konkursam Elit™ Art of Martini, kurā dalībnieki gatavos vodka martini kokteiļus no AS “Latvijas balzams” ražotā degvīna Elit™ by Stolichnaya.  Konkursa uzvarētājs septembrī dosies uz pasaules lielāko ballīšu salu Ibizu, kur kopā ar finālistiem no 50 citām valstīm apmeklēs Ibizas ballīšu sezonas noslēguma pasākumu elit® Ibiza Weekend 2016.
 ...
Komentāri (0)  |  2016-07-26 17:44         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tour de France un Cono Sur skandālsDaudzi riteņbraukšanas cienītāji šobrīd uzmanīgi seko notikumiem slavenajās

...
Komentāri (2)  |  2016-07-16 00:26         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas augļu un ogu vīnu kvalitātes vērtējums


Jūnija beigās notika kārtējais Latvijas augļu ogu vīnu kvalitātes vērtējums. Žūrīja, kuras sastāvā darbojās  Inese Drudze,  Andris Dišlers, Jānis Kaļķis, Rolands Rudāns, Raimonds Tomsons un Ainars Sedlenieks, vērtēja 39 vīnus.Publicēju savas piezīmes par šiem Latvijas vīniem. Tā kā šī bija aklā degustācija, tad katrs no vīniem figurēja zem noteikta nummura.

...
Komentāri (0)  |  2016-07-08 23:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kāds Portugāļu Vinho Verde stila paraugs


Nesen atgriezos no Portugāles. Viens no vīniem, ar kuru jebkurš šīs valsts apceļotājs saskarsies gandrīz jebkurā vietā būs tā saucamais Vinho Verde, ko gatavo Portugāles ziemeļu galā.

...
Komentāri (4)  |  2016-07-06 00:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sekojiet notikumiem internetā


Viens no maniem mīļākajiem vīna stiliem, ir vīns no žavētām vīnogām – Amarone. Šis vīns ir samērā dārgs un tāpēc pēdējo gadu laikā Amarone ražotāji no tirgotāju puses izjūt diezgan spēcīgu spiedienu, kas vērsts uz cenu samazināšanu.
 Diemžēl, vienlaikus ar cenu mainās arī garša. Ne velti desmit slavenākie Amarone ražotāji pirms vairākiem gadiem apvienpoja spēkus, lai cīnītos pret mēģinājumiem vienkāršot vīna ražošanas procesu. Viens no klasiskā stila aizstāvjiem ir vīna darītava ...
Komentāri (0)  |  2016-06-07 18:25         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Prosecco stāsts


Urā,  beidzot ir sākusies vasara  un gaisā jau jūtamas pirmās karstuma notis. Šī iemesla dēļ gribu pievērst uzmanību manuprāt ļoti vasarīgam vīnam varētu būt topā.

 ...
Komentāri (0)  |  2016-06-02 00:01         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kāds vīns var būt gandrīz par velti.


 Turot acis pati vaļā un degunu pa vējam, paviam nejauši uzdūros kādam baltvīnam FINCA Antiqua Viura La Mancha DO 2010, kurš bija nocenots no 9,89 eiro ar PVN  uz € 1,99 eiro ar PVN.
...
Komentāri (0)  |  2016-05-25 23:59         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Viesmīļu skrējiens 2016
Atzīmējot Pavasara Rīgas restorānu nedēļas tuvošanos, kas notiks no 16.līdz 22.maijam, 30.aprīlī plkst. 13:00 Esplanādē norisināsies otrais viesmīļu skrējiens. Ņemot vērā pagājuša gada lielo interesi un augušo Restorānu nedēļas dalībnieku skaitu, paredzēts, ka skrējienā varētu piedalīties vairāk nekā 100 viesmīļu.
...
Komentāri (0)  |  2016-04-29 20:36         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pfneiszl Tango deja


Latvijas alkoholisko dzērienu tirgus ir daudz plašāks nekā pirmā acu mirklī liekas. Lielveikalos pieejams tikai pavisam neliels vīnu sortiments. Pašas interesantākās un nebūt ne pārāk dārgas lietas ir meklējamas daudzos lielos un mazos specializētajos dzērienu veikalos kuri ir gan Rīgā, gan arī citās Latvijas  pilsētās. Vajag tikai mazliet paskatīties sev apkārt – ejot pa ielu vai vienkārši pavērojot aktivitātes internetā.

 ...
Komentāri (0)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.