vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Alkohola ražotāji un tirgotāji prognozē akcīzes ieņēmumu kritumu 2.pusgadā


Alkoholisko dzērienu ražotājus un tirgotājus pārstāvošās nozares  apvienības (ARTA) pārstāvji uzskata, ka nozares uzņēmumu prognozes par  tirgus attīstību piepildījušās - kopējais akcīzes ieņēmumu plāns pusgadā ticis izpildīts, jo ieņēmumi atspoguļo situāciju  līdz akcīzes nodokļa paaugstināšanai uz stipro alkoholu 1.jūnijā.

Savukārt cenu pieaugums uz alkoholiskajiem dzērieniem, ko radīja akcīzes paaugstināšana 1.jūnijā, negatīvi ietekmēs turpmāko ieņēmumu dinamiku 2.pusgadā - nozare paredz ieņēmumu kritumu, īpaši degvīna segmentā.

 „1.pusgada rezultāti apstiprina jau agrāk valdībai un starptautiskajiem aizdevējiem pausto nozares redzējumu - saglabāt pieaugošu akcīzes nodokļu ieņēmumu dinamiku šī gada sākumā iespējams, neceļot nodokli.  Jāņem vērā, ka 1.pusgada rezultāti neatspoguļo akcīzes kārtējo palielināšanu, kas stājās spēkā 1.jūnijā un vēl neietekmēja pusgada ieņēmumu datus",

...
Komentāri (0)  |  2011-09-05 21:36         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Interesants Jaunzēlandes Pinot Gris


 Pēdējā laikā Jaunzēlandē modē ir Pinot gris vīnogu vīni. Patērētājs ir noguris no smagnējiem ozolkokā izturētiem chardonay vīnogu vīniem un grib kaut ko citu. Pinot gris

...
Komentāri (3)  |  2011-09-05 21:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Krievijas prezidents: Lai cīnītos ar pārmērīgu dzeršanu, Krievijas iedzīvotājiem jādzer daudz vairāk vīna.


„Valstī ir jāattīsta vīna ražošana, jo tā veicina alkoholisma apkarošanu, tā tiekoties ar Krasnodaras  gubernatoru,  izteicies Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedjevs.    Viņš uzsvēra, ka tajās valstīs, kurās attīstīta vīnkopība, nav problēmas ar pārmērīgu alkohola lietošanu.  Problēmas rodas, ja tiek lietoti  citi dzērieni.  Krasnodras reģions ir viens no pazīstamākajiem šīs valsts dienvidu novadiem, kurā nodarbojas ar vīnogu audzēšanu un vīna darīšanu.

...
Komentāri (1)  |  2011-09-01 21:02         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ieskats Austrijas Wine Summit 2011 (VIDEO)


Maija beigās izdevās izrauties uz dažām dienām un apmeklēt kādu vīna pasākumu Austrijā, kura laikā guvu priekštatu par sarkanvīniem no Carnuntum un Burgenland reģioniem. Kamēr top raksts, piedāvāju nelielu video ieskatu šajā pasākumā.
...
Komentāri (1)  |  2011-08-30 00:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Savādāks gewurztraminer vīns


Jau kādu laiku sekoju kāda varbūt ne plašai sabiedrībai ne pārāk zināma ASV vīnokopības reģiona produkcijas gaitām Latvijas tirgū. Runa ir par Vašingtonas štatu.

 Vienīgais, kas tam ir kopīgs ar ASV galvaspilsētu, ir nosaukums. Štats atrodas pretējā Amerikas pusē, pie Klusā okeāna blakus Kanādas robežai. Tas ir otrs lielākais ASV vīnkopības reģions, kas pēc atsevišķu speciālistu domām, nākotnē varētu pārspēt Kaliforniju. Šis reģions man pirmām kārtām asociējas ar nedaudz netradicionālu garšu, kas piemīt vīniem, kas ražoti no plaši pazīstamām vīnogu šķirņēm. Nesen pagaršoju Vašingtonas lielākā vīnu ražotāja

...
Komentāri (0)  |  2011-08-24 17:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mamont Vodka Latvijā


   Latvijā tuvākajās dienās oficiālā tirdzniecīā parādīsies viens no vislabākajiem degvīniem pasaulē Mamont Vodka. Par  tās izpaltītājiem Baltijas valstīs ir kļuvis SIA ...
Komentāri (0)  |  2011-08-21 21:04         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Saņēmu jautājumu par Lombardijas vīna darītavām, kas atrodas Lago di Mezzola tuvumā


Diemžēl autores e-pastu lapas kontaktforma nenorāda.

Sandrai iesaku painteresēties par Valtellina vīniem, kas atrodas uz Autrumiem no ezera. Neesmu šeit bijis, tāpēc plašāku informāciju nāksies meklēt pašai internetā.  Es atradu šī reģiona vīndaru apvienību -  

...
Komentāri (0)  |  2011-08-16 01:44         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Modīgākie Kokteiļu festivāla dalībnieki – Absolut kokteiļi


Augusta pirmajā nedēļas nogalē jau otro gadu Latvijā notika lielākie kokteiļu svētki Kokteiļu festivāls, kas vienuviet pulcēja labākos bārmeņus un alkoholisko dzērienu izplatītājus, festivāla apmeklētājiem piedāvājot neskaitāmu kokteiļu degustācijas, kā arī izsmalcinātus un interesantus kokteiļu jaukšanas un pasniegšanas priekšnesumus.

...
Komentāri (0)  |  2011-08-11 01:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gustave Lorentz Fleurelle 2009


Es esmu ziņkārīgs un tāpēc vienmēr cenšos pagaršot kaut ko jaunu. Nevar orientēties vīnos, ja visu laiku tiek dzerts viens un tas pats vīns. Pieļauju, ka daudziem cilvēkiem ir vienkārši bailes nopirkt kaut ko, kas varētu galīgi neiet pie sirds, tomēr ja neriskēsiet, tad nekad neatradīsiet kaut ko vēl labāku. Galu galā - šādi var atrast likumsakarības, kas  nākotnē palīdzēs daudz labāk orientēties vīnos.

Viens no veidiem, kā ar vismazāko naudas patēriņu nogaršot pēc iespējas vairāk vīnu, ir dažāda veida degustācijas. Dauzi specializētie vīna veikali piedāvā par nelielu samaksu nogaršot vienu vai vairākus vīnus. Tāpat ir arī dažādas bezmaksas degustācijas. Tomēr kāda no tām stāv pāri visam. Tas ir tradicionālais ikgadējais vasaras Vīna festivāls Konventa sētā. Šī ir tā vieta, kur samaksājot nieka Ls 5 bija iespējams nodegustēt vairāk nekā 100 dažādus vīnus. Ne tikai nogaršot, bet arī iegūt informāciju, kur tos Latvijā var nopirkt. Kāds teiks, ka tajā piedāvā nodegustēt tikai ļoti vienkāršu vīnus, tomēr es uzskatu, ka labs ražotājs arī lētu vīna uztaisīs labu un interesantu.

...
Komentāri (0)  |  2011-08-09 21:31         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Beefeater rada īpašo Limited Edition London Market džinu


 Latvijā iecienītais džins Beefeater nācis klajā ar jaunu ekskluzīvu sēriju Beefeater London Market, kas ir īpaši izstrādāts džins ar pilnībā jaunu garšu un pudeles dizainu.

Jau tālajā 1820. gadā un arī visu savu turpmāko darba mūžu

...
Komentāri (0)  |  2011-08-08 22:02         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.