vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Alkohola ražotāji un tirgotāji: akcīzes preču nelegālo tirgu varēs apkarot, kad būs politiskā griba


Alkoholisko dzērienu ražotājus un tirgotājus pārstāvošās nozares  apvienības (ARTA) pārstāvji,  piedaloties šodien notikušajā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, kurā tika izskatīts jautājums par kontrabandas apkarošanu akcizēto preču kā tabakas, alkohola un degvielas kategorijās, secinājuši, ka veiksmīgu un uz rezultātu vērstu nelegālo akcizēto preču kustības apkarošanu traucējis, pirmkārt,  politiskās gribas trūkums. 
...
Komentāri (0)  |  2011-07-21 20:03         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


VINITALY: kā vienmēr – pārsteigumi…


Inga Vaišļa

 

Pavasarī jau deviņpadsmito reizi Veronā notika viena no pasaules lielākajām un prestižākajām vīna izstādēm VINITALY. Par tās vērienīgumu liecina fakts, ka šogad izstādi, kurā varēja nodegustēt ap 4000 dažādu vīnu, apmeklēja 150 tūkstošus apmeklētāju no 60 valstīm. Izstādes laikā notika 19. starptautiskais konkurss VINITALY 2011, kurā enologu un vīna kritiķu vērtējumam tika iesniegts rekordskaits paraugu no 30 pasaules valstīm. 3707 vīni sacentās par uzvaru 16 kategorijās. Izcilākiem vīniem tika piešķirtas Lielās zelta, Zelta, Sudraba un Bronzas medaļas. Lai atzīmētu labāko ražotāju, bija paredzēta īpaša nominācija - VINITALY NATION 2011, ko piešķīra dalībniekam, kura trīs labākie vīni ieguva visaugstāko kopvērtējumu. Zīmīgi, ka Itālijas vīnu reģionu atbalstīšanas nolūkā bija izstrādāta līdzīga nominācija - VINITALY REGION 2011.

...
Komentāri (0)  |  2011-07-20 21:33         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Noskaidroti konkursa Labākais Mojito Latvijā uzvarētāji!


Par godu SIA Gemoss 18 gadu dzimšanas dienai vakar notika pirmais Mojito kokteiļu konkurss Latvijā - Labākais Mojito Latvijā 2011. Konkursa laikā tika noskaidroti oriģinālākie un garšīgākie Mojito kokteiļi un to autori.

Par konkursa uzvarētājiem kļuva Oļegs Hindogins un Andrejs Maršāns no restorāna Akhtamar

...
Komentāri (0)  |  2011-07-19 02:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tikai 4 % alkohola


Karstā dienā man tas ir par daudz, tāpēc es izvēlos kaut ko mazāk grādīgu. Nesen manās rokās nonāca vīns, kuram šis alkohola īpatsvars sasniedza tikai 4%.

Kāds teiks, ka tas jau nemaz nav vīns un viņam zināmā mērā būs taisnība. Oficiāli pēc ES klasifikācijas šis dzēriens būtu uzskatāms kā līdz galam nenorūgusi vīnogu sula. Tomēr, manas garšas izjūtas liecina, ka ...
Komentāri (0)  |  2011-07-07 05:06         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīns + vēl kaut kas, jeb vasaras koteļi


Vasaras karstums ir laiks, kad pat vissmalkākais vīnu pazinējs sāk aplūkot zemākos plauktus dzēriena nodaļā. Arī viņi ir spiesti atzīt - dārza svētkiem jautrā, bezrūpīgā draugu kompānijā vispiemērotākais ir vienkāršāks vīns. Tas ļauj baudīt noskaņu un nepiebāž galvu ar sarežģītām garšas niansēm.  

Spānijā vērojot ko dzer jaunatne diskotēkās un tusiņos. Atcerējos par 2 vīniem, kas vieni paši, tīrā veidā, man pašam ne īpaši patika, taču kombinācijā ar kaut ko citu bija pat ļoti pieņemami.

...
Komentāri (0)  |  2011-07-01 02:16         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Spānijas piezīmes


Biju izbraucis atpūsties uz Spāniju. Uz to pašu vietu kur pirms gada. Par to ko tur dzer varat izlasīt:

Ko dzer Spānijas kūrortā Costa Brava

...
Komentāri (0)  |  2011-06-30 01:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ko dzert Līgo vakarā   Tuvojas svētki, tāpēc apkopoju pēdējā pusgada laikā aklajās degustācijās (neredzi pudeli) garšoto alus piezīmes.


...
Komentāri (0)  |  2011-06-13 19:20         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīna festivāls Konventa sētā


10. un 11. jūnijā Konventa sētā notiks gadskārtējais Vīna festivāls.  Pēc neoficiālās informācijas tajā piedalīies 16 dzērienu imprtētāju kopmpānijas.  Festivāla galvenais mērķis ir iepazīstināt interesentus ar Latvijā pieejamo vīnu sortimentu, lai veicinātu un popularizētu vīna kultūras tradīcijas Latvijā. Arī šogad šeit atradīsiet Latvijas vīnziņu asociāciju. Tā prezentēs daudzveidīgo dzirkstošo vīnu pasauli un stāstīs par to veidiem, ražošanas atšķirībām un vēsturi.  

...
Komentāri (0)  |  2011-06-06 20:54         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Monako princis kāzām izvēlas Perrier-Jouët šamapnieti


 Monako princis Alberts II, kas nesen viesojās Latvijā ir izvēlējies Perrier-Jouët par oficiālo šampanieti savās kāzās ar Šarlīnu Vitstoku (Charlene Wittstock), kas notiks šī gada 1. un 2.jūlijā.

Laionels Britons (Lionel Breton), Martell Mumm Perrier-Jouët priekšsēdētājs un izpilddirektors, atzīst: "

...
Komentāri (0)  |  2011-06-03 21:15         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vasaras vīns no saulainās Sicīlijas


Vīnu ko dzert es izvēlos arī pēc gadalaika. Ziemā man patīk smagnējie, bet vasarā es labprtāk izvēlos vieglāku vīnu. Nesan manās rokās nonāca Mandra Rossa Fiano 2009 no Sicīlijas.

...
Komentāri (0)  |  2011-05-27 23:49         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.