vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

ABSOLUT INVITE bārmeņu konkursā noskaidroti trīs Latvijas finālisti


Latvijas Bārmeņu federācijas (LBF) treniņcentrā risinājās ABSOLUT INVITE bārmeņu konkurss, kura ietvaros īpaši atlasītā bārmeņu konkurencē par došanos uz fināla konkursu Zviedrijā nākamā gada pavasarī cīnījās 11 sava aroda meistari.

ABSOLUT INVITE 2012/2013 motīvs ir ART, ko no angļu valodas iespējams tulkot gan kā mākslu, gan arī kā izveicību un veiklību vai prasmes un zināšanas, tādējādi arī dalībnieku vidū bija īpaši uz pasākumu aicināti sava aroda lietpratēji. Pirmo trīs vietu ieguvēji – bārmeņu konkursa uzvarētājs Deniss Smirnovs, kā arī Edgars Eldbergs, kurš kopvērtējumā palika otrais, un 3. vietas ieguvējs Rihards Onzuls – no 1. līdz 3. martam 2013. gadā piedalīsies ABSOLUT INVITE fināla cīņā Stokholmā, konkurējot ar citiem Ziemeļvalstu pārstāvjiem.

Bārmeņu konkurss norisinājās trīs kārtās. Pirmkārt, dalībniekiem bija jāpilda rakstiskais tests, kurā tika demonstrēta profesionālā interese un izpratne par dzērienu vēsturi, kā arī citām aroda zināšanām, atbildot uz 25 jautājumiem. Augstāko vērtējumu šajā disciplīnā saņēma Staņislavs Jonāns, iegūstot 16 punktus, savukārt otrs labākais rakstiskā testa rādītājs bija vienīgajai sievietei bārmeņu konkursā – Zanei Dūšelei.

Otrajā konkursa kārtā dalībnieki pievērsās tā saucamajam Sensory jeb maņu testam, kura laikā profesionāļiem bija jāatpazīst dažādi šķidrumi un kokteiļi, izmantojot garšas un smaržas maņas. Kokteili Pink Gin neatpazina neviens no dalībniekiem, savukārt Americano precīzi spēja noteikt lielākā daļa uz ABSOLUT INVITE konkursu aicināto bārmeņu. Dalībnieki teicami tika galā arī ar destilātu atpazīšanu. Pirmo divu posmu summā par konkursa līderiem pēc saņemto punktu skaita izvirzījās Deniss Smirnovs, Valentīns Pereligins un Staņislavs Jonāns.

Trešajā konkursa daļā bārmeņi demonstrēja savas spējas aktivitātē ar nosaukumu Creative Mixing, kuras ietvaros katrs dalībnieks jauca divus kokteiļus pēc saviem ieskatiem, paturot prātā ABSOLUT INVITE šā gada motīvu ART. Iedvesmai bārmeņi drīkstēja izmantot jebkuru no radošajām nozarēm, proti, fotogrāfiju, tetovējumu, grafiti mākslu utt. Kreatīvo kokteiļu jaukšana un iegūto punktu skaits šajā kārtā bija konkursa izšķirošais posms, kā rezultātā tika noskaidroti trīs finālisti, kuri ieguva augstāko punktu skaitu arī kopvērtējumā.

ABSOLUT INVITE 1. vietas ieguvējs D. Smirnovs kokteiļu jaukšanā pārsteidza gan žūrijas pārstāvjus, gan citus dalībniekus ar paša mājas apstākļos gatavotu biteri, divas dienas turot cigāru vaniļas degvīnā, savukārt 2. vietas laureāts E. Eldbergs vienu no dzērieniem bija izvēlējies noformēt Ziemassvētku noskaņās. Pēc divām pirmajām kārtām 5. vietā ierindotajam R. Onzulam dalība ABSOLUT INVITE bija debija bārmeņu konkursos, un kopvērtējumā viņš izcīnīja 3. vietu.

 

Konkursa žūrijas sastāvā bija Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons, viens no vadošajiem Latvijas vīnziņiem Jānis Kaļķis, kā arī Latvijas Bārmeņu federācijas pārstāvji – tās prezidents Raitis Akerblūms un valdes loceklis Andris Noreiķis.

 

Papildu informācija:

Laura Zatlere

„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”

mob.tālr. 2561 7016

e-pasts laura.zatlere@prae.lv

Komentāri (0)  |  2012-12-15 01:12    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ