vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Tartu labākie Igaunijas vīnziņi


Labākā Baltijas valstu someljēra tituls šogad atkal palika Igaunijā - par konkursa uzvarētāju pēc divu dienu sacensībām un „Vana Tallinn Grand Prix 2011" ieguvēju nominēts Igaunijas pārstāvis Kristjans Peäske.Arī 2.vietā Igaunijas pārstāvis Kristjans Marki , bet 3.vietā - Norvēģijas pārstāve Liora Levi. Latviju Tartu parstāvēja šī gada Latvijas vīnziņu konkursa finālisti: Ronalds Pētersons un viņa kolēģis Zigmārs Kalniņš no Tallink Hotel Riga, kā arī neatkarīgais vīnu eksperts Kaspars Vēzītis, kas pārstāv alkoholisko dzērienu izplatītāju „Skorpions". 

...
Komentāri (0)  |  2011-11-01 00:16         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Krievijā plāno atteikties no vārda шампанское. Pagājušajā nedēļa Krievijas vīnogu audzētāju un vīna ražotāju apvienības sanāksmē tika pieņemts   vēsturisks lēmums - atteikties no vārda шампанское, turpmākas izmantošanas uz pudeļu etiķetēm.

  Populārākās dzirkstošo vīnu preču zīmes «Советское шампанское»., īpašnieks valsts uzņēmums ...
Komentāri (0)  |  2011-10-31 05:25         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņi sacentīsies par Baltijas čempiona tituluŠajā nedēļas nogalē Tartu notiks jau sestais Baltijas vīnziņu - sommeljeru čempionāts "Baltic Sommelier Vana Tallinn Grand Prix 2011",   kurā par labāka Baltijas vīnziņa titulu sacentīsies arī trīs Latvijas pārstāvji. 

Latviju konkursā parstāvēs šī gada Latvijas vīnziņu konkursa finālisti: uzvarētājs:  Ronalds Pētersons (Tallink Hotel Riga), 2. un 3.vietas ieguvēji - Zigmārs Kalniņš (Tallink Hotel Riga) un Kaspars Vēzītis (alkoholisko dzērienu izplatītājs „Skorpions").

...
Komentāri (0)  |  2011-10-28 18:00         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Modernie, Eiropas stila Bulgāru vīni


Ilgu laiku es neskatījos uz Bulgāru vīnu pusi. Kāpēc? Vienkārši veikalu plauktos bija grūti atrast kaut ko sakarīgu. Bulgārija gandrīz vienmēr bija pārstāvēta ar dažādiem lētiem pussaldiem vīniem, kādi bija modē vēl padomju laikos. Atrast kaut ko jēdzīgu mūsdienu garšas stilā veidotu, bija gandrīz neiespējami. Vainīgi nebija paši Bulgārijas vīni, bet gan mūsu importētāji un arī patērētāji, kas ilgstoši uzskatīja, ka šīs valsts vīniem jāgaršo tieši tā.

...
Komentāri (0)  |  2011-10-26 01:42         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rudens smaržas šampanietī


Brīžiem man šķiet, ka vīnus mēs dzeram nevis ar muti, un smaržas sajūtam ar degunu, bet gan baudām ar savām smadzenēm. Pirms kāda laika pieminēju tā saucamo „klik" faktoru.  Brīdī, kad vīns  tiek baudīts smadzenēs ir jāatskan kaut kādam klikšķim, lai vīns tiktu ievērots un paliktu atmiņā.

...
Komentāri (0)  |  2011-10-18 23:15         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Legālā alkohola nozare: VID pārspīlējis savus sasniegumus ēnu ekonomikas apkarošanā


 Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) viedoklis par VID darbinieku prēmēšanu saistībā ar nopelniem ēnu ekonomikas apkarošanā

Nozares apvienības ARTA biedri uzskata, ka VID būtiskais ieguldījums ēnu ekonomikas apkarošanā - konkrēti  alkoholisko dzērienu segmentā šī gada 9 mēnešos ir maigi izsakoties pārspīlēts, jo 4% pieaugums legālo alkoholisko dzērienu realizācijā 9 mēnešos ir sasniegts tikai un vienīgi pateicoties tam, ka tā ir sezona, kad aug vīna un alus pieprasījums, kas neatspoguļo visu situāciju nozarē.

...
Komentāri (0)  |  2011-10-18 23:01         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Austrijā nav ķenguru
Aplūkojot iespējamās piektdienas vakara izklaides vietas, pievēros muzikālā restorāna „Synny melody "mājas lapai. Intereses pēc aplūkoju piedāvāto dzērienu klāstu. Liels bija mans pārsteigums, atrodot visai interesantas, man līdz šim nezināmas lietas. Izrādās  Austrijas vīnu ražotājs Salmon Undhof vīnus ražo nevis savā dzimtenē, bet gan Austrālijā. Es šo kļūdu piedotu, ja vien tas nebūtu minēts restorāna mājas lapā, bet vīna kartē nefigurētu pilns šī vīna nosaukums

...
Komentāri (0)  |  2011-10-07 00:52         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pagājušajā gadā pasaule tika izdzerti 19 288 904 500 litri stiprā alkohola


Atradu interesantu statistiku, kas raksturo alkohola tirgu pasaulē.


Pasaules alkohola tirgus apjomi (tūkst. litri)

...
Komentāri (0)  |  2011-09-23 01:59         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Austrijas suvenīrs


Esot savos vīna izbraucienos es  vienmēr atvedu kat ko garšīgu.  Lieta kas, manuprāt, obligāti ir vedama no Austrijas ir viņu desertvīni. Man šeit ka šeit, nevis Vācijā vai Francijā top labākie Eiropā dabīgie saldie vīni.  Tos šeit taisa vairākās vietās, taču mani neapšaubāmie favorīti nāk no Centrālajā Eiropā otra lielākā ezera -

...
Komentāri (0)  |  2011-09-20 22:37         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par šī gada labāko vīnzini kļuvis Ronalds Pētersons no Tallink Hotel Rīga


 

Par Latvijas 6.Vīnziņu konkursa uzvarētāju pēc divu dienu sacensībām kļuvis Ronalds Pētersons, kas pārstāv Tallink Hotel Rīga

...
Komentāri (0)  |  2011-09-10 03:52         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.