vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Jau rīt tiks noteikts Latvijas 2015.gada labākais vīnzinis


 Šis būs jau desmitais pēc kārtas Latvijas vīnziņu konkurss. Pa šo laiku ir augusi gan vīnziņu profesionalitāte, gan pilnveidojusies konkursa norises gaita. Katru gadu šis konkurss pulcē apmēram 10 – 15 vīnziņus, kuri ir gatavi cīnīties par titulu un balvām.
Konkursa fināla sākums ir paredzēts plkst. 16.00 un uz to tiek aicināti visi skatīties gribētāji un līdzjutēji.

Ņemot vērā, ka tieši šogad tiek izvēlēts dalībnieks, kurš pārstāvēs Latviju Pasaules čempionātā Argentīnā 2016.gada aprīlī, šoreiz sacensībās piedalīsies visi labākie Latvijas vīnziņi, kuru vidū ir arī Latvijas un Baltijas čempioni.
Pirmās sacensību dienas programma, kas ir slēgta skatītājiem, tiek veidota kopā ar Latvijā pazīstamo šefpavāru Māri Astiču un viņa vadīto Restorānu Servisa skolu. Tieši pēc pirmās dienas rezultātiem tiks noteikti četri veiksmīgākie dalībnieki, kuri jau nākamajā dienā cīnīsies par labākā vīnziņa titulu. Pirmās dienas sacensības norisināsies Restorānu Servisa skolas telpās, kas pašlaik ir arī jaunā Latvijas Vīnziņu asociācijas mājvieta. Uzdevumi konkursantiem būs gan teorētiski, gan prakstiski un, galvenais, veidoti tā, lai katrs dalībnieks varētu pierādīt savas zināšanas plašajā vīna pasaulē. Šīs priekšsacīkstes notiks bez skatītāju klātbūtnes.
Otrā sacensību diena tiek veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālās Bibliotēkas jauno restorānu “Klīversala”. Šī restorāna plašās un gaišās telpas ir ļoti piemērotas šāda veida pasākumiem, un ar restorāna vadības atbalstu esam sagatavojuši plašu un skatītājiem interesantu konkursa finālu.

Konkursa uzvarētājs saņems ģenerālsponsora sarūpētu balvu – ceļojumu uz kādu vīna valsti, kā arī dosies uz Pasaules čempionātu Argentīnā. Papildus tam visi konkursanti saņems atbalstītāju balvas un diplomus par dalību Latvijas čempionātā. Vissvarīgākais konkursantu ieguvums ir pieredze un jaunas zināšanas. Tieši šis ikgadējais konkurss ir karjeras atspēriena punkts daudziem vīnziņiem. Protams, ar nosacījumu, ja viņš mīl vīnu un vēlas ar to saistīt savu turpmāko profesionālo darbību.
Konkursa žūrija sastāvēs gan no pašmāju vīna profesionāļiem, gan mūsu kaimiņiem lietuviešiem un igauņiem, ar kuriem mums ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība šo desmit gadu laikā.

JUNGENT ir pārdošanas un izplatīšanas uzņēmums, kas jau 25 gadus darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Somijā. Jungent ir profesionāli preču izplatīšanas pakalpojumu sniedzēji vairāk kā 40 ievērojamiem piegādātājiem nacionālajā un starptautiskajā līmenī, Tas dod uzņēmumam iespēju nodrošināt savus klientus ar spēcīgiem zīmoliem. Jungent portfeli veido zīmoli, kas ir vadošie savā kategorijā, noteiktās valstīs tiem ir augsta atpazīstamība un lielākais patēriņš konkrēto produktu kategorijā. AS “Jungent Latvia” jau 19 gadus ir “Evian” un ”Badoit” oficiālais izplatītājs Latvijā. Pašlaik uzņēmums aktīvi strādā pie alkohola portfeļa izveides, sekojot līdzi jaunākām tendencēm vīna pasaulē, liekot uzsvaru uz kvalitāti un dizainu.


Jānis Kaļķis,Latvijas Vīnziņu (Sommeljēru) asociācijas prezidents
Komentāri (1)  |  2015-09-24 16:22    
Leo* - 2015-09-24 19:17
Vai visi tos kurus sauc par vīnziņiem tiešām ir sertificēti vai tagad vienkārši par vīnzini var saukties jebkurš?


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ