vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Vērtē "Latvijas Gada vīns 2015" pretendentus


Konkursam "Latvijas Gada vīns 2015", kas jau otro reizi vērtēja labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, pieteikti 430 vīni. Lai noteiktu Top 100, kā arī piešķirtu "Zelta", "Sudraba", "Bronzas" un "Vērts nogaršot" medaļas, starptautiska žūrija no 9.-11. septembrim Rīgā restorānā "Bibliotēka N˚1" ar aizklātām etiķetēm degustēja un vērtēja konkursam iesniegtos dzirkstošos, baltos, sarkanos, deserta un stiprinātos vīnus. Žūrijas vērtējumā atzītos TOP 100 labākos vīnus ikvienam vīnmīlim vienuviet būs iespējams nobaudīt Riga Wine & Champagne festivāla "Čempionu parādē" 2015.gada 28.novembrī.2014.gadā, kad konkurss norisinājās pirmoreiz, vērtēšanai tika iesniegti vairāk nekā 400 vīni, kuriem starptautiska vīna ekspertu un someljēru žūrija piešķīra 5 "Zelta", 53 "Sudraba", 204 "Bronzas" un 92 "Vērts nobaudīt" medaļas.

Jau otro gadu "Latvijas Gada vīns 2015" konkursa žūrijas darbu vadīs Maikls Šusters (Michael Schuster) no Lielbritānijas, viens no starptautiski visvairāk pieprasītajiem vīna "tiesnešiem" un lektoriem ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, žurnāla "Decanter" konkursa World Wine Awards žūrijas loceklis, The Wine Society un Academie Internationale du Vin valdes loceklis, vairāku populāru vīna best-selleru un prestižo izdevumu "The World of Fine Wine" un "Decanter" autors. Žūrijā darbosies arī Latvijas godalgotākie un kompetentākie vīna profesionāļi – Raimonds Tomsons (restorāns "Vincents", vairākkārtējs Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Valentīna Grandāne (viena no pieredzes bagātākajām vīna pasniedzējām Latvijā), Kaspars Vēzītis, Kaspars Reitups (Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Gints Sniedze, Romāns Komars, Mārtiņš Pīlēns, Aigars Lukstiņš, Elīza Pinta Kauce (programmas Master of Wine studente un diplomēta Itālijas vīnzine), Irina Sjomočkina un Aigars Nords (Riga Wine & Champagne dibinātājs). Savukārt Baltijas someljērus pārstāvēs Lietuvas Vīnziņu asociācijas prezidents Arūnas Starkus.

Lai nodrošinātu žūrijas darba objektivitāti, visi vīni tiek degustēti pēc "aklo" degustāciju principa, neatklājot vīna un ražotāja identitāti. Konkursa rezultāti tiks publiskoti 2015.g. oktobra mēnesī gan ar festivāla mājaslapas www.rigawinechampagne.lv starpniecību, gan iesaistot festivāla mediju partnerus.

Konkursa uzvarētāji 100 labākie vīni būs pieejami "Čempionu Parādes" degustācijā, kurā ikviens vīnmīlis varēs nogaršot Latvijā pieejamos labākos un žūrijas augstākos vērtējumus ieguvušos vīnus. "Latvijas Gada vīns 2015" uzvarētāju degustācija "Čempionu parāde" notiks š.g. 28.novembrī.

Informācija: Inese Ķīkule: inese.kikule@necom.lv vai 29666110

Komentāri (0)  |  2015-09-15 00:07    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ