vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Latvijas labākais vinzinis 2015


24. un 25. septembrī Rīgā norisinājās 10. Latvijas Vīnziņu čempionāts EVIAN & BADOIT CUP 2015. Šogad uzvaras laurus sīvā cīņā plūca Raimonds Tomsons no restorāna "Vincents".
Konkursā piedalījās 8 Latvijas pārstāji – Ronalds Pētersons, Kaspars Reitups, Ruta Kalniņa, Madara Kalveite, Mārtiņš Kukojs, Raimonds Tomsons, Oskars Evaltovičs un Lotārs Ārends. Interesantākai cīņai bija uzaicināti arī dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas – Martynas Pravilonis, Georgi Leinemann un Igors Jeršovs.
Pirmās dienas sacensības notika sadarbībā ar Latvijā pazīstamo šefpavāru Māri Astiču viņa vadītajā "Restorānu Servisa Skolā". Šogad pirmās dienas sacensības bija ilgākas un grūtākas nekā parasti – trijās daļās sadalīta teorētiskā daļa un četrās daļās sadalīta praktisko uzdevumu daļa. Konkursantiem bija jādemonstrē zināšanas vīnu un liķieru aklajā degustācijā, sarkanvīna aerācijā un dzirkstošā vīna pasniegšanā.
 Finālā, kurš notika jaunajā Nacionālās bibliotēkas restorānā "Klīversala", iekļuva četri labākie vīnziņi, kas tālāk cīnījās par ģenerālsponsora sarūpētu galveno balvu, mācību ceļojumu uz kādu no vīna valstīm. Papildus tam uzvarētājs brauks pārstāvēt Latviju uz Pasaules čempionātu, kas notiks 2016.gada aprīlī Mendozā, Argentīnā.

Šogad uzvaras laurus sīvā cīņā plūca Raimonds Tomsons no restorāna "Vincents", otrajā vietā palika Ronalds Pētersons no kompānijas "Noble Wine", trešajā vietā Kaspars Reitups no restorāna "Vincents", bet ceturtais palika Lietuvas pārstāvis Martynas Pravilonis. Papildus balvas par labāko šampanieša servisu ieguva Oskars Evaltovičs no restorāna "Hercogs", par spilgtāko debiju tika apbalvota Madara Kalveite no "Noble Wine", bet balvu par labāko teorijas testu ieguva Raimonds Tomsons.
Kā atzīmēja Latvijas Vīnziņu Asociācijas prezidents Jānis Kaļķis, konkurss bija grūts, bet ņemot vērā faktu, ka uzvarētājam būs jāpārstāv Latvija pasaules čempionātā, tad bija jāizvēlas patiešām labākais un pēc konkursa var tikai teikt, ka Raimonds godam varēs to izdarīt.


Vairāk fotogrāfiju https://www.failiem.lv/u/qefucwv


Komentāri (1)  |  2015-10-14 01:31    
Dainis* - 2015-10-14 02:35
Nu ir Tomsons labākais, nu ir, bet ar to Lotāru nu gan nevajag smīdināt tautu. Lotārs ir bārmenis, bet ne vīnzinis.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ