vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Pfneiszl Tango deja


Latvijas alkoholisko dzērienu tirgus ir daudz plašāks nekā pirmā acu mirklī liekas. Lielveikalos pieejams tikai pavisam neliels vīnu sortiments. Pašas interesantākās un nebūt ne pārāk dārgas lietas ir meklējamas daudzos lielos un mazos specializētajos dzērienu veikalos kuri ir gan Rīgā, gan arī citās Latvijas  pilsētās. Vajag tikai mazliet paskatīties sev apkārt – ejot pa ielu vai vienkārši pavērojot aktivitātes internetā.


Jau vairākus gadus daži trakie Latvijā ieved augstas kvalitātes ungāru vīnu, kurus neredzēsiet neviena lielveikala plauktos. Sociālajos tīklos es pamanīju, ka jaunu ungāru vīnu meklējumos to importtētājs Jānis Volkinšteins ir viesojies Pfneiszl vīna darītavā Ungārijā. Tā atrodas Sopron reģionā, kas ir slavens ar saviem kékfrankos vīnogu šķirnes vīniem. Tā kā līdz šim neko no Sopron reģiona Latvijā nebiju manījis, tad nolēmu paintersētos par tiem. Pie vainas bija arī tas, ka ar šīs vīna darītavas vīndari Brigit Pfneiszl biju ticies viņas tēva vīna darītavā Austrijā. Lai arī toriez saruna bija par Austrijas sarkanvīniem, Brigit uzsvēra atsķirību starp Austrijas blaunfrankish un Ungārijas kékfrankos. Lai arī tā ir viena un tā pati vīinoga un starp abām ģimenes vīna darītavām ir nieka 30 km, atšķirība esot ļoti liela. Pie vainas ir augsne.

Iegriezos ar saviem Ungārijas vīniem slavu ieguvušajā vīna bārā  “Vieta”, un apjautājos par Pfneiszl vīniem. Mana intuīcija nepievīla, taču kārotais Sopronas kékfrankos uz vietas vairs nebija, solīja atgādāt rīt.  Lai neietu prom ar tukšām rokām nopirku citu šī reģiona vīnu Pfneiszl Tango 2012.  Pagaršoju. Tik perfektu un pavasarim atbilstošu sarkanvīnu sen nebiju dzēris!  Garšā vieglas jāņogas, kazenes, upenes un pavisam nedaudz saldenas vaniļas. Vīns ir viegls, labi dzeras, uz etiķetes norādītos 13.5% alkohola grādus es nekad neuzminētu. Savu lomu noteikti ir nospēlējis skrūvējamais korķis, kas vīnam ļauj ilgstoši saglabāties svaigam un nenovecot. Lai arī Tango nav ļoti sarežģīts un pārāk piesātināts vīns, arī stils ir vairāk velk uz starptautiskā stila pusi, tomēr tajā ir kaut kas vairāk nekā vienkāršā vīnā. Iespējams pie vainas ir bioloģiskā vīna darīšanas metode, vai pavasaris. Šo sajūtu perfekti izsaka uz etiķetes rakstītais.

Vīrietis un sieviete dejoja tango

Cabernet, melot, shiraz

Dzīve un  kaislīgas emocijas šajā dejā

 

Noteikti būs jāpamēģina arī Pfneiszl kékfrankos. Kādas kaislības spēs sniegt šis vīns?
Komentāri (0)    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ