vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Kāds vīns var būt gandrīz par velti.


 Turot acis pati vaļā un degunu pa vējam, paviam nejauši uzdūros kādam baltvīnam FINCA Antiqua Viura La Mancha DO 2010, kurš bija nocenots no 9,89 eiro ar PVN  uz € 1,99 eiro ar PVN.
Paskaitot mūsu nodokļus un pašas stikla pudeles un transporta izmaksas var viegli secināt, ka pats vīns tagad ir praktiski par velti. Kāpēc šāds, ļoti būtisks cenas kritums? Varbūt šis ir reklāmas triks un cerot ka pircēi uzķersies uz atlaides % tiek tirgots vīns, vīnskas reāli arī maksā 2 nevis 10 eiro?  Diezin vai šis būs tas gadījums. Spriežot pēc etiķetes, šis tomēr ir citas cenu kategorijas vīns. Riskēju. Atverot pirmo pudeli jau rodas nojausma, kāpēc tāda cena, bet atverot nākamo kļūst pilnībā skaidrs. Nepreiza glabāšana.
Šo vīnu vienkārši nav iespējams normāli atvērt. Korķis ir tiktāl izžuvis, ka verot pudeli korķaviļķis iziet cauri, gandrīz nekur neaizķeroties. Daļa korķā iznāk ārā, bet daļa paliek iekšā. Turpmākie pūliņi pilnībā atbrīvot kakliņu, situāciju tikai pasliktina. Arvien vairāk sīko korķā gabaliņu iekrīt iekšā. Lai tos dabūtu ārā, nākas nedaudz izliet vīnu un pārtraukt jebkurus pūliņus.
Pārsteidzošā kārtā, vīns ir labā kvalitātē, nav bojāts un sniedz iespēju novērtēt šo interesanto vīnogu šķirnu. Aromātā spēcīgi citrusi, jasmīni un kumelītes. Garša arī specīgām, treknām greifru un citu citrusaugļu un baltā māla notīm.
Es ļoti labi saprotu un apsveicu tirgotāju, kurš būtiski samazinot cenu cenša tikt vaļā no vēl pietiekami laba vīna ar korķa defektu, pirms tas nav galīgi sabojājies un kļuvis nelietojams.

Komentāri (0)  |  2016-05-25 23:59    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ