vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

ABSOLUT INVITE bārmeņu konkursā noskaidroti trīs Latvijas finālisti


Latvijas Bārmeņu federācijas (LBF) treniņcentrā risinājās ABSOLUT INVITE bārmeņu konkurss, kura ietvaros īpaši atlasītā bārmeņu konkurencē par došanos uz fināla konkursu Zviedrijā nākamā gada pavasarī cīnījās 11 sava aroda meistari.

...
Komentāri (0)  |  2012-12-15 01:12         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Baltais portvīns


Mūsu apziņā portvīns asociējas ar tumši sarkanu vai pat rūsganas krāsas vīnu, taču Portugālē ir arī tā saucamais baltais portvīns. Tiesa, ne vienmēr tas arī būs gaišs. Galvenā atšķirība no klasiskā ir tā, ka tas top tikai no baltajām vīnogu šķirnēm. Šis vīns var būt gan salds kā portvīns, gan līdzīgi kā

...
Komentāri (3)  |  2012-12-13 23:19         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


ABSOLUT INVITE bārmeņu konkurss pulcēs sava aroda lietpratējus


11. decembrī Latvijas Bārmeņu federācijas (LBF) treniņcentrā (Rīgā, Citadeles ielā 2) norisināsies ABSOLUT INVITE bārmeņu konkurss, kurš notiek jau trešo gadu. Konkursā jau tradicionāli sacentīsies vien labākie un speciāli aicinātie bārmeņi, un, lai visiem būtu interesanti gatavoties ABSOLUT INVITE, konkursa noteikumi katru gadu tiek mainīti.

...
Komentāri (0)  |  2012-12-11 17:13         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Atzīmē Rīgas Melnā balzama “tēva” – Ābrama Kunces dzimšanas dienu


Turpinot pērn iesākto tradīciju – sumināt “Rīgas Melnā balzama” receptūras radītāju  aptiekāru Kunci, piektdien AS “Latvijas balzams” darbinieki atzīmēja Ābrama Kunces dzimšanas dienu.

...
Komentāri (0)  |  2012-12-11 02:10         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Rīgā norisināsies pirmais vīna, šampanieša un gardēdības festivāls Riga Wine & Champagne
Ar ekskluzīvu trīspadsmit izcilu šampaniešu degustāciju Pītera Liema (Peter Liem) vadībā, šī gada 23. novembrī tiks atklāts Baltijas valstīs pirmais Riga Wine & Champagne festivāls, kas turpināsies 2013.gada 9.martā. Riga Wine & Champagne būs unikāli vīna, šampanieša un gardēdības svētki ar plašu degustāciju, meistarklašu un vakariņu programmu. Festivāla formāts jau ieguvis plašu popularitāti Eiropā un pasaulē.

...
Komentāri (1)  |  2012-11-23 01:04         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Legālā alkohola tirgus nostiprinās; nelegālais alkohols joprojām mērķtiecīgi jāapkaro


VID Alkohola aprites dati liecina, ka 2012.gada 9 mēnešos akcīzes nodoklis par alkoholiskajiem dzērieniem (izņemot alu) iekasēts Ls 60,8 milj. apmērā, kas ir par 1,8 milj. jeb 3% vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā periodā. To ietekmējis gan 2011.gada vasarā realizētais akcīzes nodokļa likmju palielinājums „pārējo alkoholisko dzērienu" grupai par 6%, gan legālā alkoholisko dzērienu patēriņa nostabilizēšanās.

Savukārt realizācijas apjomi šī gada deviņos mēnešos palielinājušies par 119 tūkst. dal jeb 4%. Lielākais pieaugums vērojams alkoholisko kokteiļu grupā par 61 tūkst. dal jeb 12%, to īpatsvars kopējā alkoholisko dzērienu struktūrā pieaudzis no 3% uz 4%. Pieaugums arī citu alkoholisko dzērienu (piemēram, rums, tekila, melnais balzams) grupā (par 24 tūkst. dal jeb 13%) un viskiju grupai - par 21 tūkst. dal jeb 26%.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-23 00:45         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Jaunzelandes chardonnay


Lai arī drīz būs ziema, tomēr mani joprojām velk uz baltvīnu pusi. Nesen Latvijā beidzot parādījās Saint Clair Marlborough Premium Chardonnay 2011 no Jaunzēlandes.


Mēs esam pieraduši pie šīs valsts sauvignon blanc vai pinot noir

...
Komentāri (0)  |  2012-11-21 22:23         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Beaujolais svētki turpinās


Šonedēļ trešajā novembra ceturtdienā, Francijā un arī citur pasaulē sākās Beaujolais Nouveau jeb jaunās ražas vīna svētki. Līdzīga veida svētki rudenī norisinās arī citās vīna ražotājvalstīs, tomēr pasaule visvairāk runā par šo franču vīnu.

Es neesmu šī vīna piekritējs, tomēr noņemu cepuri šī Francijas reģiona vīndaru priekšā par to, ka viņiem ir izdevies šo skābo, knapi norūgušu vīnogu sulu padarīt par pircējiem iekārojumu pirkumu. Izcils mārketings!

...
Komentāri (2)  |  2012-11-17 00:16         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Aptauja: 40% aptaujāto ir iegādājušies bezakcīzes alkoholu


Pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem un aizvadītā gadā veiktā nelegālās alkohola aprites pētījuma*, Latvijas alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācija (LADRIA) aprēķinājusi, ka nelegālā alkohola tirgus Latvijā ir līdzvērtīgs 5 miljoniem litru gadā jeb 2200 kastēm 0,5 l 40% degvīna dienā. Nelegālā alkohola problēmas mērogu apliecina arī tas, ka šī gada oktobrī veiktā aptaujā** 40% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ir iegādājušies bezakcīzes alkoholu, un aptuveni puse zina, kur to var iegādāties.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-13 23:22         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Kādas vīnogu šķirnes audzēt Latvijā


Par vērojumiem savā vīna dārzā stāsta SIA "Raganas vīna kalns" īpašnieks Mārtiņš Barkāns. (Fragmenti no intervijas Latvijas avīzē 7.11.2012.)

Pārbaudot pamazām radies priekšstats par šķirņu piemērotību lauka apstākļiem. Protams, lai izvērtētu, kas der un no kā jāatsakās, nepietiek tikai ar divām ražas sezonām - pārbaudes process ilgst vismaz piecus gadus. Var teikt, ka izmēģinājumi ir pusceļā.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-08 20:29         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.