vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Divi aromātiski vasaras vīni


Lai arī pavasaris tikko sācies, gaisā jau virmo vasaras notis. Šī iemesla dēļ gribu pievērst uzmanību manuprāt diviem ļoti smaržīgiem vasaras vīniem. Tie  lieliski piestāvēs arī  randiņam, jo ir veidoti no manuprāt vissmaržīgākajām vīnogām – gewurztraminer un  muscat vīnogu šķirnēm.Miguel Torres Esmeralda 2011.
( 85% muscat un 15% gewurztraminer)
Pirmo reizi ar šo vīnu sastapos pirms vairākiem nekā 10 gadiem, karstā vasaras dienā Spānijas Vidusjūras piekrastē. Labi atdzesēts, tas bija tieši tas, kas toreiz man bija vajadzīgs. Kopš tā laika tas man vienmēr asociējas ar siltu vasaru. Aromātā pavasara ziedi un citrusi. Garšā vēl  nedaudz saldeni āboli, bumbieri. Neraugoties uz šīm it kā saldajām garšas notīm, vīns nav salds. Pēc mirkļa garšā parādās arī skābeni apelsīni, bet nobeigumā arī greipfrūti. Tieši pateicoties šīm skābajām garšas notīm tas ir viegls un svaigs. Garšas uzbūves ziņā tas nav ļoti sarežģīts, toties viegli uztverams un dzerams. Šis vīns paredzēts dzeršanai jautrā draugu kompānijā kura vienkārši  priecājas par dzīvi, nevis runā par sarežģītām un globālām pasaules problēmām.

Fetzer Gewurztraminer 2011
(81% gewurztraminer, 19% muscat) Gandrīz pretēja  vīnogu proporcija.  ASV, no kurienes ir nācis šis vīns ir diezgan liberāla likumdošana, tāpēc uz etiķetes nav obligāti jānorāda visas vīnā ietilpstošās vīnogu šķirnes. Pietiks ar galveno. Vīns ir tik smaržīgs, ka, ielejot glāzē, smaržo visa apkārtne. Ļoti spēcīgi jūtama specifiskā un it kā nedaudz uzbāzīgā  muscat vīnogu smarža.  Aromātā saldeni mandarīni, apelsīni un narcises. Garša noteikti saldenāka par iepriekšējo vīnu un velk uz pussauso vīna stilu. Tajā jūtami ananāsi  sacukuroti āboli un mango. Nobeigumā nedaudz pikantas krustnagliņas un vieglas medus notis.  Šo vīnu jau var dzert kopā ar kaut kādām ne pārāk saldām kūkām vai vienkārši –  ar konservētiem augļiem un putukrējumu.

Komentāri (0)  |  2013-05-08 21:03    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ