vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Eiropas pirmizrādi Rīgā piedzīvos gardēžu, vīna un šampaniešmīļu ilgi gaidītā filma "Gads Šampaņā"


Dokumentālās filmas "Gads Šampaņā" Eiropas PIRMIZRĀDE un vienīgais seanss Latvijā par godu šampanieša un vīna festivāla Riga Wine & Champagne atklāšanai un sadarbībā ar Noble Wine notiks 2015.gada 5.martā plkst. 19.00 Kino Splendid Palace. "Gads Šampaņā" ir ilgi gaidītā otrā daļa filmu triloģijai par pasaules izcilākajiem vīniem. Gaidāms, ka pirmizrādi un šampanieša festivālu ar savu klātbūtni pagodinās gan pasaules vadošie šampanieša eksperti, gan vairāki Šampaņas vīndarītavu īpašnieki."Gads Šampaņā" dod iespēju ieskatīties pasaules apbrīnotākā vīna – šampanieša – aizkulisēs, šampanieša stāstu izklāstot no ļoti personiska un intīma sešu dažādu Šampaņas namu skatupunkta. Ar saviem stāstiem un piedzīvojumiem 2012.gada ražas gada laikā filmā dalās virkne atzītu vīndaru un Šampaņas personību gan no izciliem mazajiem ražotājiem (Diebolt – Vallois), gan lielajiem un leģendārajiem šampanieša ražotājiem (Gosset un Bollinger). Laika apstākļi un pasaules vēsturiskie notikumi jau gadsimtiem likuši šķēršļus Šampaņas vīndariem, tādēļ "Gads Šampaņā" ikvienam vīnmīlim ļaus kaut nedaudz izprast šampanieša – pasaulē apbrīnotākā svētku, prieka un pavedināšanas dzēriena – leģendu. Filmas un triloģijas režisors Deivids Kennards (David Kennard, pazīstams dokumentālo filmu režisors, daudzu starptautisku kino balvu, tai skaitā starptautiskās Emmy balvas ieguvējs).

Pirms filmas – Pītera Liema (Peter Liem), viena no pasaules atzītākajiem šampanieša ekspertiem, uzruna.

Filma "Gads Šampaņā" ir otrā daļa filmu triloģijai par pasaules izcilākajiem vīniem. Triloģijas pirmā daļa "Gads Burgundijā" (2013) tika augstu novērtēta, saņēma vairāku kino festivālu apbalvojumus un tika ietverta vairāku starptautisku kino festivālu oficiālajās programmās. Triloģijas trešā daļa stāstīs par Portugāles izcilāko vīnu – portvīnu.

Vienu no filmā prezentētajiem šampaniešiem – izcilo mazo ražotāju Diebolt–Vallois – filmas apmeklētāji varēs iegādāties baudīšanai gan pirms, gan pēc filmas "Tinto Vīna telpā". Filmas Eiropas pirmizrāde Latvijā iespējama ar Riga Wine & Champagne un vīnu importētāja Noble Wine atbalstu.

Komentāri (0)  |  2015-02-25 01:06    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ