vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

CO2 neitrāls vīns


Pēdējā laikā vīna pasaulē modē nāk zaļās domāšanas virziens, kas balstās uz atmosfērā izlaistā oglekļa dioksīda ( CO2) daudzuma samazināšanu. Pēc zinātnieku domām tieši šī gāze, kas rodas sadedzinot dažāda veida kurināmo, ir vainojamam globālajā sasilšanā. Lai uzsvērtu šo aspektu vairākas vīna darītavas ir ieguvušas sertifikātu, kas apliecina, ka savās darbībās tās piesaista tikpat daudz CO2, cik izlaiž gaisā, ko arī izmanto savā mārketingā. 

...
Komentāri (0)  |  2013-09-20 22:16         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.
26- 30.septembrim Itālijas kūrortpilsētā Sanremo notiks kārtējās Eiropas vinziņu čempionāts kurās sacentīsies paši talantīgākie vecās pasaules vīna zināšanu lietpratēji.

...
Komentāri (0)  |  2013-09-13 01:18         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Atklājot Riga Wine & Champagne otro sezonu, Rīgā ieradīsies Eiropas slaveni vīna eksperti


Rudens sesijā 21.-22.novembrī vīnmīļiem un gardēžiem par prieku norisināsies šampanieša un Francijas vīnu meistarklases slavenu Eiropas vīna ekspertu vadībā.

Meistarklases

...
Komentāri (0)  |  2013-09-06 01:31         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


“Latvijas balzams” kāpina eksporta apjomus prioritārajos tirgos. Šogad uzsvaru liek uz Krieviju.


AS “Latvijas balzams” (LB) tiešā eksporta apgrozījums 2013.gada 1.pusgadā veidoja 3,4 miljonus eiro, saglabājot izaugsmi stratēģiskajos tirgos kā Krievija, Vācija, Skandināvija, Ukraina un Latvijas beznodokļu jeb tax free zona. Paralēli uzņēmums ir uzsācis eksportu uz jauniem tirgiem kā Ķīna, Taivāna un Turcija. Ievērojamākais pārdošanas apjoma pieaugums, salīdzinot ar pērnā gada 6 mēnešiem, sasniegts Krievijā + 41% pieaugums, un Latvijas beznodokļu zonā +19%. Par nākamā pusgada eksporta izaicinājumu “Latvijas balzams” uzskata būtisku pārdošanas kāpumu Krievijas tirgū. 

...
Komentāri (0)  |  2013-09-05 23:00         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Palīgs vīna dārzu apceļotājiem Austrijā.


Ja pirms 10 gadiem  kādam pajautātu par Austrijas vīniem, tad lielākā daļa nodomātu, ka  es esmu pārteicies, jo droši vien domāju Austrāliju. Šobrīd šis jautājums vairs neradītu pārpratumu, jo Austrijas vīni ir ieņēmuši ļoti stabilu vietu mūsu veikalu plauktos

...
Komentāri (0)  |  2013-08-28 22:58         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Argentīna ar Itālijas tradīcijāmNevajag domāt, ka dažāda veida manipulācijas garšas uzlabošanai ar vīnogām un vīnu ir mūsdienu civilizācijas izgudrojums. Jau senie grieķi un romieši dažādā veidā uzlaboja gan pašu vīnu, gan vīnogas. Viens no pazīstamākajiem paņēmieniem ir vīnogu žāvēšana un vīna darīšana no rozīnēm. Šādā veidā iespējams panākt lielāku cukura un citu vielu koncentrāciju vīnogās, spēcīgāku un daudzveidīgāku vīna aromātu, kā arī padarīt vīnu apaļāku un pilnmiesīgāku. Mūsdienās šis process ir ļoti populārs Itālijas ziemeļos no kur no rozīnēm tiek taisīti tādi slaveni vīni kā ...
Komentāri (0)  |  2013-08-23 23:21         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Rīgā noteiks eiropas labāko baristu (kafijas meistaru)


Ceturtdien, 15. augustā Rīgā, restorānā “Bibliotēka N°1” norisināsies Latvijā vēl nebijis pasākums – starptautiskā kafijas veikalu tīkla “Costa Coffee” ikgadējā konkursa “Barista of the Year” Eiropas fināls. Labākais Eiropas kafijas pagatavošanas meistars jau šā gada 22. un 23. oktobrī Londonā tiksies ar citu reģionu finālistiem, lai cīnītos par titulu „Barista of the Year 2013”.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-14 17:40         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Netradicionālā Spānija


Jau daudzus gadus Spānijas vīni mūsu veikalu plauktos ir ieņēmuši stabilu vietu. Liekas, kādi gan te var būt pārsteigumi. Tomēr laiku palaikam uzrodas kādi vīni, kas uz šo valsti, ļauj paskatīties pavisam citā gaismā.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-06 23:16         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


LB premiālie zīmoli iegūst sudraba un bronzas medaļas Londonā


Četri AS “Latvijas balzams” premiālie zīmoli ir saņēmuši Sudraba un Bronzas medaļas nozares prestižākajā nozares konkursā “International Wine and Spirit Competition” (IWSC) 2013, Londonā.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-03 01:46         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Zemestrīce Marlborough
Svētdien Jaunzēlandē notika samērā stipra – 6,5 magnitūdas zemestrīce. Tā skāra arī slavenāko Jaunzēlandes vīna reģionu Marlborough. Saņemu informāciju no Saint Clair Family Estate vīna darītavas par tās sekām.
...
Komentāri (0)  |  2013-07-23 22:11         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.