vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Aptauja: Latvijas sievietes labprāt iegādātos dzērienus ar samazinātu kaloriju daudzumu


Latvijas sievietes labprāt iegādātos gan alkoholiskos, gan bezalkoholiskos dzērienus ar samazinātu kaloriju daudzumu, ja tirgū tiktu piedāvāti šādi produkti un par to būtu attiecīgas norādes uz etiķetes, liecina interneta aptauja, kuru veica Rīgas Dīva Siluett sadarbībā ar Snapshots.

Patlaban 22% sieviešu vecumā no 18 gadiem atzīst, ka pievērš uzmanību kaloriju daudzumam bezalkoholiskajos dzērienos, savukārt 26% aptaujāto dāmu norāda, ka uzmanību kaloritātei alkoholiskajos dzērienos pievērstu vairāk, ja par to būtu attiecīgas norādes uz produkta etiķetes.

Savukārt 33% sieviešu, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, dotu priekšroku tieši dzērieniem ar samazinātu kaloritāti, ja tirgū būtu šāds piedāvājums. Vislielākā interese par kaloriju daudzumu alkoholiskajos dzērienos ir vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem (41% respondentu).


Tā sauktā „slaidā tendence” pasaulē jau vairākus gadus ir aktuāla arī alkoholisko dzērienu modē. Atbildot uz augošo tirgus pieprasījumu pēc dzērieniem ar mazāku kaloriju daudzumu, arī pašmāju alkoholisko dzērienu ražotājs AS “Latvijas balzams” sācis ražot gāzētu alkoholisku kokteili Rīgas Dīva Siluett, kas satur tikai 52 kilokalorijas uz 100 ml.

Šis ir pirmais alkoholiskais kokteilis Latvijā, kas pievērš uzmanību kilokaloriju daudzumam, atklāti norādot tās uz iepakojuma.

Kā stāsta uzņēmuma jauno produktu attīstības vadītāja Līga Brasliņa, modes tendences dzērienu nozarē stipri ietekmē dzīves stila izmaiņas un aktuālā mode kopumā.  Inovācijas alkoholisko dzērienu pasaulē pamatā dzimst lielajos tirgos – ASV, Francijā, Spānijā un Lielbritānijā, jo nišas tajos ir pietiekami apjomīgas, lai jauno produktu ieviešana atmaksātos. «Jo tievāk, jo skaistāk» joprojām ir aktuāla tendence pārtikas rūpniecībā, kas nemainās, līdz ar to arī alkohola industrija arvien vairāk tiks iejaukta kaloriju kolektīvajā skaitīšanā.

Aptaujā, kura tika veikta maija nogalē, piedalījās 503 Latvijas sievietes vecumā no 18 – 74 gadiem.


Papildu informācija:

Dana Hasana

AS “Latvijas balzams” Komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 67011711

Mob.:+371 26355895

E-pasts: dana.hasana@lb.lv

www.lb.lv


PS. Vairāk par kalorijām alkoholā varat atrast manā iepriekšējā rakstā.
Ainārs Sedlenieks

Komentāri (0)  |  2014-06-10 20:32    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ