vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Vīnziņu paraugdemonstrējumi Riga Food 2010Šā gada 8.seprembrī, izstādes „Riga Food" ietvaros, Latvijas Vīnziņu asociācija piedalīsies ar paraugdemonstrējumiem pareiza vīna pasniegšanā. Tiks rīkoti paraugdemonstrējumi uz skatuves vīna dekantēšanā, dzirkstošā vīna pasniegšanā ar skatītāju iesaistīšanu konkursos, un glāžu un to veidu pielietojums vīna kultūrā.  Paraugdemonstrējumus vadīs Aigars Lukstiņš, Raimonds Tomsons un Kristaps Rumbins. Pasākuma norise tiek plānota 8.septembrī no 12:00 līdz 18:00.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-27 02:00         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jaunās pasaules meistardarbs


Nesen vīna veikalā  „Galerija Luis" nopirku fantastisku baltvīnu. Casa Lapostolle Cuvée Alexandre Chardonnay 2007, kas maksāja ap 13 Ls. Pēc savas garšas tas man atgādināja augsta līmeņa Chabli Gran Cru, nevis Čīles vīnu.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-26 01:00         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Modernais gruzīnu vīnu stils


Savu vīna žurnālista karjeru es esmu veidojis balstoties uz klasiskiem Eiropas pamatiem, tāpēc es vienmēr diezgan skeptiski esmu attiecies pret Gruzijas vīniem. Man vienkārši ir grūti saprast tradicionālo un Latvijā tik populāro šīs valsts pussaldo vīnu stilu, kas ļoti spilgti kontrastē ar Eiropas un arī Jaunās pasaules vīniem. Tomēr tirgus situācija dara savu un Gruzijas vīndari meklējot jaunus noieta tirgus ir spiesti radīt vīnus, kas ir saprotami arī lielākajai daļai Eiropas patērētāju, kas līdz šim nav saskārušies ar  Gruzijas vīniem un tāpēc baidās riskēt pērkot kaut ko nezināmu. Tieši tāpēc laiku pa laikam es sastopos arī ar sausiem Gruzijas vīniem, kuri gan man, gan Eiropas pircējam  ir daudz saprotamāki.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-19 22:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Poļiem vairs nepatīk degvīns


Jau ilgus gadus Polija strīdas ar Krieviju par to, kura no šīm valstīm ir uzskatāma par degvīna dzimteni. Izskatās, ka šajā strīdā virsroku tomēr gūs krievi.  Portālā decanter.com ir publicēti tirgus pētījumu kompānijas CBOS  dati, kas liecina, ka šī dzēriena popularitāte Polijā ar katru gadu samazinās. Šobrīd tikai 17 % aptaujāto dotu priekšroku degvīnam, bet 21 % jau vislabāk dzertu vīnu. Pēc CBOS datiem poļi vislabprātāk tomēr izvēlas dzert alu.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-19 20:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Black Tower jauns izpaltītājs
Kopš 2010. gada augusta vīnu Black Tower izplatītājs Latvijā ir lielākais alkoholisko dzērienu importētājs - SIA "Mobil Plus ADV".

...
Komentāri (0)  |  2010-08-18 19:46         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


VID atzīst stabilu legālā alkohola tirgus samazinājumu


2010.gada sešos mēnešos par alkoholiskiem dzērieniem (tai skaitā alu) iekasēti Ls 44,82 milj., kas ir par Ls 3,4 milj. jeb par 7% mazāk kā pērn sešos mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes preču pārvaldes informācija.

Ņemot vērā, ka šogad realizētā akcīzes nodokļa likmju paaugstināšana bija minimāla un tikai atsevišķām alkoholisko dzērienu kategorijām, kas nespēja būtiski ietekmēt nodokļa ieņēmumus, akcīzes nodokļa ieņēmumu samazinājums saistāms ar legālo alkoholisko dzērienu realizācijas apjomu samazinājumu, jo šogad Latvijā ir par 2% (ja neskaita alu, samazinājums ir par 12%) mazāk patēriņam nodoto alkoholisko dzērienu kā 2009.gada sešos mēnešos.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-17 23:49         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Austrijas Pinot Noir pārsteidz Singapūru
Bijušais Austrijas vīnu marketinga (AWMB)  padomes vadītājs Mihaels Turners (Michael Thurner) 4. augustā Singapūrā noorganizēja aklo vīnu degustāciju, kurā tika vērtēti dažādu valstu Pinot Noir vīnogu vīni, kas ražoti  2001 - 2008 gadam. Pārsteidzoši, bet sīvā sacensībā ar daudziem slaveniem Burgundijas un Jaunās pasaules ražotājiem, 12 Austrijas Pinot Noir vīni iekļuva 20 labāko vidū.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-17 01:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kas notiks ar moldāvu "Belij Aist"


 Rīgas apgabaltiesa šodien plānojusi izskatīt alkoholisko dzērienu, tostarp brendija "Čornij aist" jeb "Melnais stārķis", izplatītāja SIA "Aroma Floris's" prasību pret preču zīmes "Belij Aist" īpašniekiem, dzēriena importētājiem un izplatītājiem agroindustriālo departamentu "Moldova-Vin", uzņēmumiem AS "Aroma" un AS "Barza Alba" par preču zīmes atzīšanu kā spēkā neesošu.
...
Komentāri (1)  |  2010-08-10 18:04  |  Skatīts: 3138x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Divi īsteni jaunās pasaules baltvīnu paraugi


Bieži vien literatūrā visi vīni tiek sadalīti divās daļās: Vecās pasaules (Eiropa) un Jaunās pasaules (visas parējās valstis) vīni. Katrai no šīm pasaulēm ir raksturīgs savas garšas stils. Tiek uzskatīts, ka Eiropā vīni ir nedaudz pieklusinātāki un elegantāki, bet citur garšas ziņā spēcīgāki ar izteiktāku garšu. Lai arī mūsdienās šie stili lielā mērā ir saukušies, tomēr laiku pa laikam es sastopos ar kādu izteiktu Jaunās pasaules vīna stila paraugu.

...
Komentāri (2)  |  2010-08-09 23:38         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīniem Barton & Guestier jauni īpašniekiViens no alkohola tirgus smagsvariem - Anglijā bāzētais uzņēmums  „Diageo", kam pieder tādi zīmoli kā degvīns Smirnoff, viskijs

...
Komentāri (1)  |  2010-08-05 23:37         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.