vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Gustave Lorentz (Alsace) vīnu piezīmes


Francijas ziemeļos pie pašas Vācijas robežas atrodas ļoti specifisks vīna reģions - Elzasa. Šeit saražotais vīnu daudzums veido ļoti nelielu tikai - 1.5 % no visiem Francijas vīniem.  Pārsteidzoši, taču  Latvijas tirgū ir pārstāvēti  neproporcionāli  daudz šī reģiona ražotāju. Iespējams, latviešiem ļoti patīk šie vīni. Šonedēļ  bija iespēja pagaršot samērā plašu pie mums sastopamā ražotāja -

...
Komentāri (0)  |  2010-04-09 01:30         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Klasisks Chardonnay moldāvu izpildījumā


Vēl dažiem gadiem es nevarēju iedomāties, ka es kaut ko labu domāšu par Moldāvijas vīniem. Vienīgais ar ko tiem man asociējās bija - zemas kvalitātes saldināta pārrūgusi vīnogu sula. Tomēr nekas nestāv uz vietas, viss mainās.
Dīki klīstot pa lielveikala vīna nodaļu manu uzmanību piesaistīja

...
Komentāri (1)  |  2010-03-27 01:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Desertvīns no Gruzijas


Daudzi uzskata, ka jādzer tikai sausie vīni. Saldie nav modē, tāpēc maksāt dārgu naudu par cukurainu vīnu ir neprāts. Te es gribētu iebilst, ka tie, kas to apgalvo nav nogaršojuši labu šāda vīna paraugu. Kārtīgam deserta vīnam nav nekāda sakara ar pie mums sastopamiem saldiem mājas vīniem. To ražošanas tehnoloģijās ir diezgan būtiskas atšķirības. Ja mājas vīnam rūgšanas procesā pievieno cukuru, tad klasiskam deserta vīnam to nekad nedara. Viss vīnā esošais cukurs ir veidojies ogās. Tieši šī atšķirība, manuprāt, arī piedod deserta vīnam garšas bagātību. Mana pieredze rāda, ka cilvēki, kas nekad nav mēģinājuši deserta vīnus vienmēr ir bijuši patīkami pārsteigti, kad kaut ko tādu ir pagaršojuši. Lai saprastu deserta vīnu, tas noteikti ir jāpagaršo, taču lai pirmā tikšanās nebūtu pēdējā varbūt ir vērts sākt ar kādu labu paraugu.
...
Komentāri (0)  |  2010-03-20 00:02         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Zemestrīce Čīlē


Atradu, manuprāt, interesantu video, kas parāda to, kā izskatījās Čīles vīna darītavas pēc zemestrīces.
...
Komentāri (0)  |  2010-03-18 20:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība: cigarešu un alkohola kontrabanda jāapkaro vienoti


Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība (ARTA) griezusies pie LR ministru prezidenta V. Dombrovska  un Finanšu ministra E.Repšes ar aicinājumu nopietni pievērsties kontrabandas alkohola apkarošanai Latvijā - izstrādāt ilgtermiņa programmu un iekļaut šo jautājumu E.Repšes uzraudzībā izveidotās darba grupas cigarešu kontrabandas apkarošanai darba uzdevumos.

„Valsts līdz šim ir neattaisnoti vieglprātīgi attiekusies pret alkohola kontrabandas apkarošanu, neieviešot nekādus speciālus pasākumus šīs tendences apkarošanai. Situācija stipro alkoholisko dzērienu nozarē ir identiski dramatiska cigarešu biznesam,

...
Komentāri (0)  |  2010-03-17 19:35         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Degustācijas nedēļas nogalē


 

Lielveikals SKY - Biķernieku  ielā

 

11. martā, plkst. 17:00-20:00 un 12. martā, plkst. 17:00-20:00

 

Dzirkstošais vīns Willm Cremant Brut
Sarkanvīns Vidal-Fleury Ventoux
Sarkanvīns Les Montifault Chinon
Baltvīns Willm Pinot Blanc Reserve
Baltvīns TR Giancola Malvasia Bianca IGT Salento
Baltvīns Sileni Sauvignon Blanc

...
Komentāri (0)  |  2010-03-11 21:30         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Uz Zviedriju pēc vīna


Laiku pa laikam man jādodas uz  Zviedriju.  Kaut kā ir sanācis, ka līdz šim ne reizi nebiju iegriezies  nevienā šīs valsts alkohola monopola Systembolaget veikalā. Vai nu Zviedrijā gadījās  brīvdienā, kad veikals izrādījās slēgts, vai arī veikals vienkārši netrāpījās manā redzes lokā.  Pirms nedēļas šo kļūdu laboju.

...
Komentāri (0)  |  2010-03-09 01:34         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Čīles vīndari rēķina zemestrīcē radīto zaudējumu apmērus
Februāra beigās notikusī zemestrīce Čīlē ietekmējusi arī daudzu šīs valsts vīna darītavu darbu, raksta britu vīna žurnāls Decanter.  Vissmagāk ir cietušas vīna darītavas uz dienvidiem no galvaspilsētas Santjago. Tādi slaveni vīna ražošanas apgabali kā  Maule un Bio Bio atradās blakus 8.8 balles stiprās  zemestrīces epicentram. Zināmā mērā Čīles vīndariem paveicās.  Lielākā daļa vīna darītavu pirms jaunās ražas novākšanas sezonas sākuma ir tukša, bez tam traģēdija  notika agrā brīvdienas rītā un cilvēki neguva traumas no  krītošām vīna mucām  un apgāztām tērauda tvertnēm.  

...
Komentāri (0)  |  2010-03-03 23:25         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Francijas vīniem dramatisks eksporta kritums


2009. gadā Francijas vīndari pircējiem ārzemēs nosūtījuši preci 5.5 miljardu. EUR vērtībā, kas ir zemākais rādītājs pēdējos desmit gados. Saskaņā ar tirgus pētījumu aģentūras

...
Komentāri (0)  |  2010-02-24 02:32         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Degustācijas nedēļas nogalē


Lielveikals SKY - Ulmaņa gatve

...
Komentāri (0)  |  2010-02-18 01:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.