vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

De Martino Čīles terua


Pasaule mainās. Arī vīna pasaule. Čīles vīndariem ir apnicis būt tikai par vietu, no kurienes nāk ne pārāk dārgi vīni ar labu kvalitātes un cenas attiecību. Viņi grib, lai pasaulei Čīle asociētos ar vietu, no kurienes nāk lieliski vīni. Tieši tāpēc pēdējos 10 gados šajā valstī tiek ieguldīts liels darbs, lai atrastu katrai konkrētajai vīnogu šķirnei pašu labāko augšanas vietu. Vieni no šādiem jaunās Čīles meklētājiem ir De Martino ģimene.  Varētu teikt, ka viņu darinātos vīnos atspoguļojas konkrētas vietas mikroklimats un viss pārējais ko mēs saucam par terua.

 

 De Martino Estate Chardonnay 2010, cena veikala 5.50 Ls


Ļoti svaigs, bet tajā pašā laikā ļoti koncentrēts vīns. Izteikti citrusi un minerāli. Vasarīgs vīns, kas var iet kopā ar svaigiem salātiem vai veiklām zivīm.

   De Martino Legado Reserva Chardonnay, 2009, cena veikalā 7 Ls

Ozolkokā izturēts baltvīns. Neraugoties uz maigām vaniļas notīm vīnam ir izdevies saglabāt svaigumu. Aromātā citrusi, tropiskie augļi. Vaniļa, ko dod izturēšana mucā piešķir maizes garoziņas nevis nav saldenuma piedevu. Šis vīns man atgādina labu Burgundijas chabli. Ieteicams ar jūras zivīm, piemēram, mencu, vai ne pārāk trekniem gaļas ēdieniem. Viens no labākajiem Čīles baltvīniem šajā cenu grupā.

 


 De Martino Estate Carmenere 2009, cena veikala 5.50 Ls

Aromātā izteiktas upenes. Garša viegla un svaiga, bet atkal vienlaikus pietiekami spēcīga. Maz muti savelkošu miecvielu. Garšā gatavas ogas, bet pēcgaršā jau jūtama šokolāde un pavisam nedaudz melno pipariņu. Vīndarim ir izdevies radīt maigu, līdzsvarotu un tai pašā laikā svaigu vīnu. Ieteicams ar jēru vai medījumu gaļu.

Carmenere vīnogas ir jāprot novākt pareizā laikā. Ja tās novāks par agru, tad vīns būs pārāk skābs. Ja par vēlu tad tas būs smagnējs un alkoholisks.


 De
Martino Legado Reserva Carmenere 2007, cena veikalā 7 Ls

Aromātā upenes, tumšie ķirši. Garša maiga un zīdaini apaļa. Vēlāk parādās lakrica, ādas un vaniļas notis. Ļoti pilnmiesīga un ļoti maiga garša. Varētu iet kopā ar medījumu gaļu.

 

 De Martino Legado
Reserva Syrah 2008, cena veikalā 7 Ls

It kā nedaudz saldena un piparota, bet reizē arī ar pietiekami lielu skābes saturu.  Garšā svaigas, elegantas ogas. Pilnīgs pretstats smagnējiem Austrālijas shiraz. Man patiktu ar pīli vai uz oglēm ceptu lasi.

 

 

Komentāri (0)  |  2010-12-03 00:13    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ