vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Dzirkstošā vīna Codorniu degustācijas piezīmes


Neapšaubāmi vispopulārākais dzirkstošais vīns pasaulē ir šampanietis, taču ir arī ļoti daudz citu dzirkstošo vīnu, kuru vienīgā atšķirība ir tā, ka tie netiek ražoti Šampaņas provincē un tos nedrīkst saukt par šampanieti. Latvijā ir izveidojusies paradoksāla situācija. Mēs pērkam vai nu dārgos šampaniešus vai pašus lētākos dzirkstošos vīnus aizmirstot, ka pastāv arī lielisks budžeta variants, kas vienlaikus garšas ziņā var sacensties ar vienkāršākajiem šampaniešiem, bet naudas ziņā ir 4 reizes lētāks par to. Tieši šī iemesla dēļ es pērku labu dzirkstošo vīnu, nevis šampanieti. Nav vērts pārmaksāt tikai par vārdu. Viens no maniem mīļākajiem dzirkstošajiem vīniem ir spāņu -

...
Komentāri (4)  |  2009-12-16 23:32         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Visu nosaka nianses


Pirms kāda laika savā mājā 2 istabām izlīmēju jaunas tapetes. Pēc izskata abām istabām tapetes bija ļoti līdzīgas, tomēr to cena atšķīrās gandrīz divas reizes. Tie, kas tās redzējuši sākotnēji ir neizpratnē - kāpēc tāda cenu starpība? Visu izšķir nianses, kuras sākumā neviens neievēro. Tas pats sakāms arī par vīnu. It kā divi līdzīga stila vīni, bet cenu starpība ir ļoti liela. Kāpēc? Arī šajā gadījumā ļoti daudzi neizprot, ka mēs maksājam par garšas niansēm.  Pirms dažiem gadiem kādā vīna veikalā Jūrmalā biju nopircis vienu no labākajiem Austrijas sarkanvīniem

...
Komentāri (0)  |  2009-12-12 01:33         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Iznākusi klausāmgrāmata „Ievads vīna kultūras vēsturē”


Izdevniecībā „Apostrofs" iznākusi klausāmgrāmata - pazīstamās vīnzines Valentīnas Grandānes „Ievads vīna kultūras vēsturē". Valentīnas Grandānes speciāli šim audio izdevumam sacerēto darbu ielasījis Nacionālā teātra aktieris Juris Lisners. Ieraksts ir pusotru stundu ilgs.

...
Komentāri (0)  |  2009-12-10 00:42         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vienkāršs un elegants


Nezinu kāpēc, bet brīžiem man radies iespaids, ka lai saprastu dažus vīna stilus vispirms ir jāpagaršo kāds izcils eksemplārs. Tikai tad, kad tas ir izdarīts es sāku saprast arī pārējo burvību. Ilgu laiku es diezgan skeptiski izturējos pret slavenākā Itālijas vīna Amarone jaunāko brāli Valpolicella Classico. To gatavo no tām pašām vīnogām, tikai ja Amarones gadījumā ogas pirms sulas spiešanas vēl pažāvē, tad Valpolicella ražo no svaigām vīnogām. Šis vīns man likās pārāk vienkāršs un es tam nepievērsu uzmanību. Taču aptuveni pirms gada manas domas mainījās. Pagājušā gada februārī ceļodams pa Amarone vīna darītavām es nokļuvu Azieda Agrocola Ca la Bionda, kur saimnieks pirms ķeršanās pie pašiem prestižākiem vīniem piedāvāja nobaudīt arī 1998. gada ražas Valpolicella Classico Superiore. Es biju pārsteigts par tā garšu un kvalitāti, kas nebūt neatpalika no daudz dārgākajiem Amarone. Tieši šis vīns man lika nedaudz citādāk paraudzīties uz Valpolicella Classico.

...
Komentāri (0)  |  2009-12-08 22:31         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Trīs ozolkokā pabijuši chardonnay


Paradoksāli, bet laikam kļūstot vēsākam man arvien vairāk gribas baudīt baltvīnu. Iespējams, ka tās ir ilgas pēc vasaras un saules. Taču arī ziema liek sevi manīt, jo man gribas, ozolkokā izturētu baltvīnu. Tie parasti ir garšas ziņā piesātinātāki un smagnējāki. Uz pudeles etiķetes šī informācija parasti netiek rakstīta, tā kā pircējiem ir diezgan grūti noteikt kurš ir pabijis ozolkokā un kurš ne. Vārds Reserva ārpus Spānijas arī vēl neko nenozīmē. Vienīgā puslīdz drošā pazīme ir cena. Ozolkokā izturētie parasti ir dārgāki, taču ir cenu kategorijā līdz 10 Ls var atrast gan izturētus, gan mucā nemaz nebijušus vīnus.

...
Komentāri (1)  |  2009-12-05 00:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kas īsti ir "Belij aist"?


Alkoholisko dzērienu, tostarp brendija "Čornij aist" jeb "Melnais stārķis", izplatītājs SIA "Aroma Floris's" ar vairākām prasībām tiesās vēlas panākt aizliegumu kā Eiropas Savienības (ES) prasībām neatbilstošu tirgot pazīstamo brendiju "Belij aist" jeb "Baltais stārķis".

...
Komentāri (0)  |  2009-12-04 18:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaulē samazinās vīnogulāju platības


Vispārējās pasaules krīzes dēļ, šogad pasaulē ir samazinājies pieprasījums pēc vīna, kā rezultātā ir samazinājušās arī vīnogulāju platības.
Saskaņā ar Starptautiskās vīna organizācijas ( ...
Komentāri (0)  |  2009-12-03 04:36         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Nākamgad pieaugs akcīzes nodoklis vīnam


Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par akcīzes nodokli, kas paredz nodokļa likmes palielināšanu vīnam un cigaretēm.
Likuma grozījumi arī paredz ar 2010.gada 1.februāri palielināt akcīzes nodokli vīnam un raudzētajiem dzērieniem no 40 uz 45 latiem par 100 litriem jeb par 12,5%. Savukārt starpproduktiem ar absolūtā spirta saturu līdz 15 tilpumprocentiem nodoklis par 100 litriem tiks palielināts no 42 līdz 45 latiem jeb par 7,1%.

...
Komentāri (0)  |  2009-12-02 00:07         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Austrālija nav tikai Shiraz


Ar ko lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju asociējas Austrālijas vīni? Protams, ar Shiraz. Tomēr šī ir salīdzinoši jauna vīnogu šķirne, kas šajā zemē

Lielu lomu šīs valsts vīna industrijai deva vācieši, kas XIX gadsimtā kuplā pulkā pārcēlās uz Austrāliju un pieradināja labākās Eiropas vīnogu šķirnes Austrālijas apstākļiem. Netiešu norādi uz šīs valsts vīndaru saistību ar Vāciju var atrast populārajā Austrālijas baltvīnā no

...
Komentāri (0)  |  2009-12-01 21:02  |  Skatīts: 2225x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Savdabīgā sicīliešu domāšana


Sava Latgale, kurtā cilvēki runā un arī domā nedaudz citādāk laikam ir katrā valstī.

Runājoties ar itāļiem man šad tad nākas dzirdēt dažādus nostāstus par sicīliešiem un viņu dzīves uztveri. Piemēram, mēdz teikt, ka nosakot darījuma tikšanos šajā salā nekad netiek minēts konkrēts laiks. Tā vietā tiek norunāta tikai diena. Bet kad tas notiks, no rīta vai vakarā, vairs nav svarīgi. Bet tas nu tā. Šobrīd vismaz vīna ražošanas ziņā par Sicīliju runā kā par strauji augošu augstas kvalitātes vīnu reģionu.

...
Komentāri (0)  |  2009-12-01 20:42  |  Skatīts: 2483x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.