vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Britu karaļnama iecienītais bordo


Es samērā reti rakstu par Bordo vīniem. Es pret tiem izturos ar lielu skepsi. Brīžiem rodas iespaids, ka šī reģiona un daļēji arī visas Francijas vīna industrija turas vienīgi uz mārketinga pamatiem. Laikam mūsdienās noteicošais  ir mārketings un laba  reklāma nevis kvalitāte. It kā jau es to saprotu, tomēr man negribas pārmaksāt tikai par Bordo vārdu uz pudeles.
Tomēr laiku pa laikam pienāk brīži, kad es saucu: „Nekas labāks par kārtīgu Bordo uz pasaules nav!"  Nesen man atkal  pienāca šis brīdis. Kādā degustācijā es pagaršoju Chateau la Tour de By Cru Bourgeois Medoc 2004.

    Zinu, ka ir piejams Vincentā, Steiku haoss, D'Vine bārā. Varbūt var pasūtīt veikalā Gourment?
Cena restorānā 20-30 Ls.

Vispirms vīns mani pārsteidza ar perfektu gatavības pakāpi. Tas nav par jaunu, lai tā baudīšanu atliktu uz pāris gadiem. Vienlaikus šis vīns ir tādā stāvoklī, ka to varēs baudīt arī kādu gadu vēlāk. Aromātā upenes, nedaudz dūmakaina vaniļa, garšā maigas, spēcīgas upenes, plūmes, bet pēcgaršā parādās kaut kas arī no kafijas. Priecē šī vīna perfektā garšas struktūra. Garšā ir izteiktas miecvielas, tomēr vienlaikus tās ir ļoti maigas. Pašas ogas ir tik perfekti samiksētas, ka tās lieliski papildina viena otru. Sen kaut ko tik labā kondīcijā nebiju garšojis. Ar ko tad šādu vīnu pasniedz? 2003. Gadā, toreizējam Krievijas prezidentam Putinam viesojoties Londonā, vakariņās kopā ar Kentas princesi Mihaelu 1994. gada ražas Chateau la Tour de By tika pasniegts pie Norfolkas pīles krūtiņas kalvadosa un ābolu mērcē, kopā ar Karaliskajiem Džersijas kartupeļiem, spinātu lapām un valriekstiem. Ak jā, šis pats vīns, tikai no 1993 gada ražas, tika pasniegts arī tā saucamajās Karaliskajās Kāzās, kad 1999. gadā Lielbritānijā precējās princis Eduards un princese Sofija. Kāpēc gan 2004. gada ražas vīnu nevarētu pasniegt arī kādās Karaliskajās latviešu kāzās?

 

Komentāri (0)  |  2010-12-08 22:03    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ