vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Restorāna Bergs šefpavāra pārdomas par Caliterra


Šobrīd manā vīna dzīvē ir periods, kad mani sajūsmina nevis  vienkārši vīns, bet gan interesantas vīna kombinācijas ar ēdienu.  Nesan man bija iespējams nogaršot restorāna Bergs šefpavāra Kaspara Jansona pārdomas par tādu it kā vienkāršu un daudzos lielveikalos nopērkamu Čīles  vīnu kā Caliterra...
Komentāri (0)  |  2010-11-16 21:01         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Martini Gold


Šī gada Rīgas Modes nedēļas oficiālais atklāšanas dzēriens būs jaunais MARTINI® GOLD, kas pirmo reizi Latvijā tika prezentēts Modes nedēļas atklāšanas pasākumā. MARTINI® GOLD ir jaunākais Martini grupas produkts, kas ticis veidots sadarbībā ar slavenajiem modes pasaules guru DOLCE&GABBANA. Eiropa ar jauno dzērienu MARTINI® GOLD pirmo reizi tika iepazīstināta tikai šī gada jūnijā Milānas modes skates laikā. 

...
Komentāri (0)  |  2010-11-09 20:01         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dzirkstošais vīns labam ēdienam.
Pasaule ir mainījusies. Tā ar katru brīdi kļūst arvien  mazāka.  Šobrīd no Rīgas nokļūt  Lielbritānijā var lētāk un ātrāk nekā līdz Daugavpilij. Tas pats sakāms arī par tādu vīnu zemi kā Itālija. Ja tā likās tāla un nesasniedzama, tad aizlidot līdz Bergamo lidostai pie Milānas var divās stundās, samaksājot nedaudz virs 10 Ls. Tas ļauj izbaudīt arī pavisam citas sajūtas, nekā kādreiz, ceļojot un pārtiekot tikai no līdzpaņemtās rupjmaizes un speķa. Bergamo lidostu es pieminu tāpēc, ka tikai 35 km attālumā no tās atrodas slavenākais Itālijas dzirkstošo vīnu reģions Franciacorta.

...
Komentāri (3)  |  2010-11-05 17:28         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jānis Kaļķis trešais labākais Baltijā


Nedēļas nogalē Tallinā noslēdzās 5.Baltijas Vīnziņu jeb someljeru čempionāts  „Vana Tallinn Grand Prix 2010", par kura uzvarētāju pēc divu dienu sacensībām kļuva Igaunijas pārstāvis Kristjans Marki (Kristjan Markii), kurš pārstāv restorānu "Baltazārs". Latvijas pārstāvis un šī gada vietējā konkursa uzvarētājs Jānis Kaļķis ieguva godpilno 3.vietu. Par otrās vietas ieguvēju tika no nominēts pagājušā gada Vana Tallin kausa ieguvējs Kristjans Peäske no viesnīcas "Telegraf".

...
Komentāri (0)  |  2010-10-25 22:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaules dārgākais viskijs


Ar  interneta portāla www.thewhiskyexchange.com   palīdzību vēl ir iespējams iegādāties pēdējo pasaulē dārgākā viskija  The Dalmore Trinitas 64 pudeli, kas maksā 100 000 GBP.

Tā kā viskijs ir izturēts 64 gadus, tad

...
Komentāri (0)  |  2010-10-25 21:48         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Labākie Baltijas vīnziņi sacentīsies par čempiona kausu


Šodien un rīt Tallinā notiks jau piektais Baltijas vīnziņu - sommeljeru čempionāts "Baltic Sommelier Vana Tallinn Grand Prix 2010", kurā deviņi labākie Baltijas valstu vīnziņi  sacentīsies par šī gada labākā dzērienu eksperta titulu. Jau tradicionāli šī pasākuma organizators un ierosinātājs viens no lielākajiem Baltijas alkohola ražotājiem un izplatītājiem Igaunijas AS "

...
Komentāri (0)  |  2010-10-22 20:57         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ar Rotšildu vārdu uz lūpām

No sliktām vīnogām labu vīnu nav iespējams radīt. Diemžēl, laika apstākļiem nevar  pavēlēt. Ko darīt, ja tās neder izcilam vīnam, taču ir pietiekami labas lai pagatavotu vienkārši labu vīnu? Jārada līdzīga nosaukuma vīns, bet ar citu etiķeti..

Mēs dzīvojam pasaulē, kurā liela nozīme ir zīmolam jeb brendam. Bieži mēs dzirdam, ka ASV, Austrālijas, Čīles vīnu panākumu pamatā ir zīmols, tai pašā laikā Eiropas vīndariem tiek pārmests tā trūkums. Un te nu jāpiekrīt, ka daudzi patērētāji, franču Chateu la, la laa, nemaz nevar atcerēties, tad jau labāk nopirkt kaut kādu Čīles vīnu, ar vienkāršu, viegli iegaumējamu nosaukumu. Tomēr tieši franči bija pirmie, kas izprata zīmola nozīmi vīna tirdzniecības biznesā un vecināja tā atpazīstamību.

...
Komentāri (0)  |  2010-10-14 23:50         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Deserta vīns uz konjaka bāzes


Nesen izdevās nobaudīt  Pineau des Charentes.  Šis ir ārpus Francijas ne pārāk plaši pazīstams, stiprināts deserta vīns, ko līdzīgi kā konjaku vai šampanieti ražo tikai noteiktā Francijas vietā. Ka jau daudzi izcili vīni arī šis ir tapis kļūdas rezultātā. Leģenda vēsta, ka kāds konjaka ražotājs 1589 gadā, par godu jaunā karaļa kronēšanai mucā rūgšanai iepildīja vīnogu sulu un aizmirsa. Vēlāk, pēc vairākiem gadiem izrādījās, ka šajā mucā bija palicis nedaudz konjaks kas sajaucoties ar sulu izveidoja burvīgu, saldu dzērienu. Tā radās

...
Komentāri (2)  |  2010-09-30 22:37         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Bārmeņu konkursa uzvarētāji


Šķindot glāzēm, pudelēm apmetot salto un košiem tērpiem ņirbot gar acīm, vakar 23. septembrī, mākslas teātrī „Artelis" noslēdzās 15. „BACARDI-MARTINI Grand Prix Latvia" - bārmeņu konkurss par tēmu„Legends of all Time". Konkursu organizēja SIA LIVIKO, BACARDI-MARTINI oficiālais pārstāvis Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu federāciju, vienkopus pulcējot 22 labākos Latvijas bārmeņus.

Kā ierasts, bārmeņi savas prasmes demonstrēja

...
Komentāri (0)  |  2010-09-25 00:27         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Labākie Latvijas bārmeņi sacentīsies meistarībā „Bacardi- Martini Grand Prix Latvia 2010”


23. septembrī mūsdienu mākslas teātrī „Artelis" Blaumaņa ielā 32, norisināsies 15. „BACARDI-MARTINI  Grand Prix Latvia" - bārmeņu konkurss par tēmu„Legends of all Time", kas vienkopus pulcēs labākos Latvijas bārmeņus. Konkursu organizē  SIA LIVIKO, BACARDI-MARTINI oficiālais pārstāvis Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu federāciju. Konkurss sāksies plkst.17:00  un to vadīs Andris Bulis.Skatītājiem ieeja pasākumā ir bez maksas.

...
Komentāri (0)  |  2010-09-21 23:47         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.