vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Mazo konjaku namu valdzinājums – Pierre Fernand


Joprojām saglabājas vēss laiks un varbūt tāpēc es atcerējos par kādu lielisku, siltu dzērienu - konjaku

Lai arī to ražo aptuveni 200 uzņēmumu, taču 90% no visa saražotā apjoma pieder četrām kompānijām - Hennessy, Courvoisier, Martell, un Rémy Martin. Nenoniecinot šo uzņēmumu dzērienus, man pašam tie brīžiem liekas neinteresanti un neadekvāti dārgi. Tieši tāpēc es lielāku uzmanību pievēršu maziem konjaka ražotājiem tādiem kas par labu cenu spēj piedāvāt kaut ko īpašu.

...
Komentāri (3)  |  2011-03-02 22:30         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Populārākie alkoholiskie dzērieni Latvijā


2010.gadā populārākais Latvijā realizētais alkoholiskais dzēriens bija kokteilis "Džons", liecina Valsts ieņēmumu dienesta  Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.

...
Komentāri (0)  |  2011-02-16 18:07         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pieaug alus patēŗiņš


Pērn kopumā Latvijā patēriņam realizēti 156,08 miljoni litru alus, kas ir par 3% vairāk nekā 2009.gadā un par 6% vairāk nekā 2008.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta ( VID) Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.

...
Komentāri (0)  |  2011-02-16 18:02         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Premium klases vīns no Dienvidāfrikas


Kopš maija beigām Rīgā ir sastopamama vieta, kas saucas Vīna telpa TINTO. Man šķiet, ka šis nosukums ļoti precīzi raksturo vietas koncepciju - vienā telpā gan bārs, gan veikals. Šeit es uzdūros kādam fanatstiskam Dienvidāfrikas vīnu ražotājam -

...
Komentāri (0)  |  2011-02-07 02:09         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Maxima turpina pārsteigt ar lētu šampanieti


Mana mīļā Jūrmalas  X Maxima turpina pārsteigt ar augstas klases dzērieniem par ievērojami lētāku cenu. Šoreiz tur ieraudzīju šampanieti G.H.Mumm Cordon Rouge, kas maksāja 9,99 Ls.  Šis ir jauns, svaigā un vieglā šampanieša stila pārstāvis, kas nav ilgstoši izturēts. Neraugoties uz to normāla tā cenai veikalā jābūt  vismaz 20 Ls.

...
Komentāri (2)  |  2011-01-19 17:11         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pēdējās vīnogu ražas vīns


Ar ziemas iestāšanos daudzu vīndaru darbs vēl nebeidzas. Tiklīdz gaisa temperatūra noslīd zem -7 grādiem, laiks ievākt pēdējo gada vīnogu ražu. Pasaulē par vienu no visizcilākajiem saldajiem deserta vīniem tiek uzskatīts tieši Icewine (ledus vīns).

 

Ogas, kuras izmanto tā ražošanā novāc tikai tad, ja gaisa temperatūra ir noslīd zem -7 grādiem. Vīnogas novāc agrā rīta stundā (parasti no pulksten 3 līdz 6 rītā) un, kamēr sulā esošais "liekais" ūdens daudzums ir sasalis, bet pašās ogās paliek ārkārtīgi koncentrēta sula.

...
Komentāri (3)  |  2011-01-12 21:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lielākie vīnu ražotāji pasaulē


Nesen uzdūros samērā interesantai statistikai, kas atspoguļo situāciju 2008 gadā.

...
Komentāri (0)  |  2010-12-30 01:56         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dylan decanter vīna veikals
Pēdējā laikā Rīgā tiek atvērti arvien jauni vīna veikali. Diemžēl, daudzi no viņiem var lepoties vienīgi ar samērā ierobežotu un  neko neizsakošu  sortimentu no mazpazīstamiem ražotājiem. Tomēr katrai lietai ir izņēmumi.  Decembra sākumā Kaļķu un Vaļņu ielas krustojumā tika atvērts veikals Dylan Decanter.  Kā jau pats nosaukums vēsta, tas pieder alkoholisko dzērienu importētājam  

...
Komentāri (0)  |  2010-12-28 01:07         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Britu karaļnama iecienītais bordo


Es samērā reti rakstu par Bordo vīniem. Es pret tiem izturos ar lielu skepsi. Brīžiem rodas iespaids, ka šī reģiona un daļēji arī visas Francijas vīna industrija turas vienīgi uz mārketinga pamatiem. Laikam mūsdienās noteicošais  ir mārketings un laba  reklāma nevis kvalitāte. It kā jau es to saprotu, tomēr man negribas pārmaksāt tikai par Bordo vārdu uz pudeles.
Tomēr laiku pa laikam pienāk brīži, kad es saucu: „Nekas labāks par kārtīgu Bordo uz pasaules nav!"  Nesen man atkal  pienāca šis brīdis. Kādā degustācijā es pagaršoju

...
Komentāri (0)  |  2010-12-08 22:03         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


De Martino Čīles terua


Pasaule mainās. Arī vīna pasaule. Čīles vīndariem ir apnicis būt tikai par vietu, no kurienes nāk ne pārāk dārgi vīni ar labu kvalitātes un cenas attiecību. Viņi grib, lai pasaulei Čīle asociētos ar vietu, no kurienes nāk lieliski vīni. Tieši tāpēc pēdējos 10 gados šajā valstī tiek ieguldīts liels darbs, lai atrastu katrai konkrētajai vīnogu šķirnei pašu labāko augšanas vietu. Vieni no šādiem jaunās Čīles me

...
Komentāri (0)  |  2010-12-03 00:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.