vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Īpašie atmiņu vīni


Vīns savā ziņā ir kaut kas līdzīgs akumulatoram, kas spēj saglabāt atmiņas un emocijas. Iespējams tādēļ par godu kādam notikumam tiek pagatavoti īpaši vīni. Tāpat, neviens vien ir dzirdējis par vīnu, kas nolikts pagrabā, lai sagaidītu kādu  īpašu notikumu.

Viens no šādiem īpašiem vīniem ir  Perelada Selección Especial Balduino y Fabiola 2014. Tas radīts par godu Beļģijas karaļa Bodēna (Boudewijn) un Spānijas aristokrātes Fabiolas (pilnā vārdā Doña Fabiola de Mora y Aragón) kāzām, kas notika 1960. gadā.  Lai arī daudzi runāja, par to , ka karalim vajadzētu precēties, šis notikums izraisīja milzu ažiotāžu.  Visas tikšanās notika slepenībā un plašā publika par to uzzināja tikai īsi pirms pašām kāzām. Viņi bija ļoti populārs pāris. Lai atzīmētu šo laulību, spāņu maiznieki izveidoja maizes veidu, la fabiola, kas  joprojām sastopama šajā valstī. Arī Beļģijā Fabiola ieguva lielu popularitāti , un to bieži sauca par "visu beļģu karalieni". 

Spānijas vīna darītavas  Perelada vīni nav retums dažādos svinīgos pasākumos. Tie bija pārstāvēti arī šajās kāzās. Vīns top tikai labākajos gados. Pirmais vīns, par godu  šīm kāzām savu gaismu ieraudzīja 1969 gadā, un lai arī abi vaininieki jau kādu laiku ir pametuši šo pasauli, vīns tiek ražots joprojām.  Pie mums nopērkamais 2014. gads tiek raksturots kā viens no vislabākajiem.

Aromātā tumšie augļi, pārgatavi ķirši un plūmes. Kā arī vaniļas notis, kas liecina par izturēšanu ozolkoka mucās. Garša ļoti maiga, gluda un līdzsvarota. Tumšie  ķirši, tumšās avenes. 20 mēneši ozolkoka mucā ir noslīpējuši miecvielas un padarījuši tās zīdainas. Lai arī vīns jau šobrīd ir dzerams, tas noteikti kļūs tikai labāks. Kas zina, varbūt tas rotās arī kādu kāzu galdu tepat Latvijā.

Komentāri (0)  |  2018-11-15 01:52    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ