vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Spāņu riesling


Lai taptu kāds īpašs vīns, ir nepieciešams kāds notikums.

Interesants stāsts ir par vīnu Torres Waltraud To radījis viens no  Spānijas zināmākajiem vīndariem  Miguel Torres, kurš ir saņēmis  veselu kaudzi ar dažādām balvām, to skaitā  arī Labākais  vīndaris.  Tāpat vīns ir slavens ar savām inovācijām un jaunu metožu izmantošanu vīnkopībā.  Šodien Torress ģimenei pieder vairāk kā 1300 ha vīna dārzu ne tikai Spānijā, bet arī citos kontinentos.  Par daļu no šiem panākumiem ir jāpateicas Miguel Torre sievai, kas pēc tautības ir vāciete un kuras meitas uzvārds ir  Waltraud Maczassek. Daudzus gadus viņa iedvesmoja vīru uz lieliem darbiem un veicināja šīs vīna darītavas ekspansiju tādā svarīgā tirgū kā Vācija.

Kā pateicību sievai  Migels Torres nolēma pagatavot vīnu, izmantojot vispopulārāko vācu vīnogu šķirni – riesling. Tā kā šī  ir vēsumu mīloša vīnoga, tai karstajā Spānijā nācās meklēt piemērotu vietu. Tā tika atrasta kalnos, 500 metrus virs jūras līmeņa.

 

 Torres Waltraud 2014, kā jau pienākas vīnam no riesling vīnogu šķirnes ir  ļoti aromātisks. Tas izceļas ar citrusu, ziedu un apelsīnu notīm. Garša zīdaina un augļiem bagāta. Āboli, aprikozes. Tas nav tik skābs un  minerāliem bagāts kā tradicionālie vācu riesling, taču savā elegancē  tas pārspēj daudzus no tiem.

Komentāri (1)  |  2018-11-05 17:47    
Daniels* - 2018-11-05 19:18
Nu rislings no Spānijas protams nav norma, bet nav arī vairs tik liels retums.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ