vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Vīnu festivāli 2024


Katru gadu Eiropā notiek daudz dažādu ar vīnu saistītu pasākumu, tomēr bieži vien tie paredzēti tikai ar nozari saistītiem cilvēkiem un pieejami ar speciāliem ielūgumiem. Tomēr ir arī pasākumi, kas paredzēti ikvienam vīnu mīļotajam.

Šeit minu dažus no šādiem festivāliem, uz kuriem manā skatījumā ir ļoti viegla noklušana.

 

04.04 - 15.04. Verona – VINITALY. Lielākā Itālijas vīnu izstāde. Pamatā paredzēta profesionāliem, taču arī pasākumi, kurus var apmeklēt arī parastai vīnu mīlētājs.

25.05. -27.05. Vīne -  VIEVINUM. Plašākā Austrijas vīnu degustācija, kas notiek Hofburgas pilī.  

9.08. – 18.08.  Visbādene. Plaša Vācijas vīnu degustācija, pilsētas centrā. Aptuveni 1 stunda ar vietējo vilcienu no Frankfurtes lidostas.

29.08 – 01.08. un 05.09. Maintz. Vēl viens Vācijas vīnu festivāls praktiski turpat, tikai Reinas upes otrā pusē. Aptuveni 30 minūtes ar vietējo vilcienu no Frankfurtes lidostas.

12.09.- 15.09. Budapešata. Plašs Ungārijas vīnu festivāls, kas notiek pilsētas centrā, pie Budas pils

24.09.- 29.09. Barselona  (oficiāli šie datumi vēl nav izsludināti) LA MECE festivāls. Liels un daudzpusīgs festivāls, kura ietvaros parasti notiek arī Katalonijas reģiona vīnu degustācija, Notikuma vietu un informāciju var atrast festivala programmā.

04.10 -06.10. Sant Sadurni d Anoia - CAVATAST. Spāņu dzirkstošam vīnam Cava veltīts festivāls. Aptuveni 1 stunda ar vietējo vilcienu no Barselonas centrālās stacijas. Jāpiezīmē, ka Sant Sadurni d Anoi, līdzīgi kā Reimsa Francijā tiek uzskatīta par šī dzēriena galvaspilsētu.

Šajos festivālos ir 3 dažādas sistēmas. 1) Samaksā ieejas maksu, vēlams to izdarīt iepriekš, un degustē ko un tik daudz cik gribi; 2) Samaksā par kuponiem, kurus festivālā apmaini  pret dzērienu un ēdienu; 3) Kaut kas pa vidu. Kaut ko dabū par kuponiem, par kaut ko pašam jāmaksā.

Šajos pasākumos glāzi var dabūt apmaiņā pret ķīlas naudu.

PS. Pasākumu laikā parasti aprunājos arī ar pašiem vīndariem, un izsaku savu vērtējumu. Redzot manu interesi, nereti viņi no manis par degustētiem vīniem, naudu/kuponus nemaz neņem.

 

Un protams, arī Latvijā vīnu mīļotājiem regulāri notiek vairāki lieliski pasākumi Te jāmin:

01.03.-03.03.  Riga Wine & Champagne ar savu slaveno Burbuļu parādi

22.03. Vīnoga Grand Fest 2024

Tāpat Latvijas Vīnziņu Asociācija saviem biedriem rīko īpašas degustācijas. Ja ir brīva vieta, to par naudu mēdz piedāvāt arī citiem intresentiem. Jāseko asociācijas lapai Facebook.

Komentāri (0)  |  2024-02-24 00:13  |  Skatīts: 311x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ