vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Vīni Lidl plauktā


Jau vairāk kā gadu Latvijā darbojas Lidl veikali. Pircējiem tie asociējas ar vienkāršam precēm, kas apmierina mūsu ikdienas vajadzības. Bieži vien esmu dzirdējis uzskatu, ka normāls ka vīns sākas tikai no 8 EUR, tāpēc nebūs daudz tādu pircēju, kas pievērsīs uzmanību arī Lidl nopērkamiem dzērieniem, kuru cena 99% gadījumu nepārsniegs šo robežu. Kāds tad ir šis vīns un vai tas ir dzerams?

 

Cimarosa, Chardonay Smooth & Fruity Chardonnay South Eastern 2022, Austrālija. Maksā ap 5 EUR.

Nosaukums ļoti precīzi raksturo vīnu. Aromātā dūmakaini augļi. Garšā gatavi āboli, citrusi, nedaudz riekstu un sviestu notis. Ļoti, ļoti tipisks silto zemju chardonnay vīns. Ar šāda stila garšu, Austrālijas vīni arī iekaroja pasauli. Protams, šobrīd garās pasaule ir mainījusies un kādam tas liksies nedaudz vulgārs un uzbāzīgs. Tomēr, ja man būtu jāizvēlas un kādam jāparāda, kā garšo vīns no chardonnay vīnogām, iespējams, es izvēlētos šo vīnu. It sevišķi par šādu cenu.

 

Corte Alle Mura Chianti 2022 DOCG, Itālija. Maksā ap 6 EUR.

Aromātā ķirši, nedaudz upenes un vaniļa. Garša līdzīga. Vārdu sakot tipisks itāļu sarkanvīns. Nevarētu teikt, ka tas būtu kaut kas īpašs, tomēr arī noniecināt to nevar.  Vīns viegli dzeras, taču viens pats tas būs par garlaicīgu. Manā skatījumā labāk to lietot kopā vienkāršu, viegli pagatavojamu ēdienu, sevišķi ja tas būs kaut kas no itāļu virtuves. Vārdu sakot ņemam picu vai gatavojam makaronus un piedzeram šo vīnu. Dzīve liksies skaista.

 

Kā redzams, būdams liels, Eiropas mēroga tirgotājs, Lidl iepērk vīnu lielos apjomos un no ražotājiem var prasīt zemu cenu, kas arī atspoguļojas veikala plauktā.  Stila ziņā tie ir vienkārši, labi saprotami, un tehniski kvalitatīvi nostrādāti dzērieni.

 

 

Komentāri (0)  |  2023-08-10 22:56    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ