vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

De Martino Čīles terua


Pasaule mainās. Arī vīna pasaule. Čīles vīndariem ir apnicis būt tikai par vietu, no kurienes nāk ne pārāk dārgi vīni ar labu kvalitātes un cenas attiecību. Viņi grib, lai pasaulei Čīle asociētos ar vietu, no kurienes nāk lieliski vīni. Tieši tāpēc pēdējos 10 gados šajā valstī tiek ieguldīts liels darbs, lai atrastu katrai konkrētajai vīnogu šķirnei pašu labāko augšanas vietu. Vieni no šādiem jaunās Čīles me

...
Komentāri (0)  |  2010-12-03 00:13         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Brīnums Jūrmalas Maxima X


Savā Jūrmalas Kauguru Maxima X, starp daudzām lētā alkohola pudelēm plauktā ieraudzīju kaut ko tādu, kam šajā veikalā nevajadzētu nemaz būt!  Runa ir par šampanieti Dom Perignon 1996, kas šajā veikalā tika pārdots par 54 Ls. Šī dzēriena normālā  cena ir vismaz 250 Ls.

...
Komentāri (3)  |  2010-11-23 21:17         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Jaunā Beaujolais gaidāsKatru gadu novembra trešajā ceturtdienā tieši pusnaktī pēc Parīzes laika  pasaule jūk prātā. Sācies jaunais vīna gads. Miljoniem cilvēku steidz iegādāties jauno, šī gada ražas vīnu.

Lai ari jauno vīnu darina visur pasaulē, taču visslavenākais un pasaulē pazīstamākais nāk no Božulē (Beaujolais), kas atrodas pašos Burgundijas dienvidos Francijā. Jau 19. gadsimtā daudzi Božulē reģiona vīndari savu produkciju pārdeva ļoti agri. Šī vīna rūgšana noritēja lielās mucās laikā, kad tās vairākas dienas tika transportētas ar vēršu pajūgiem vai baržām uz Lionu. Mēdz teikt, ka rudeņos Francijā parādās vēl viena -  Božulē vīna upe. Visas lietas, kas skar vīnu, Francijā tiek stingri regulētas, tāpēc arī pēc II pasaules kara, 1951. gada 8. septembrī, tika izdots likums, kas jaunā vīna tirgošanu no vīndaru pagrabiem atļāva sākot ar 15 decembri. Taču vīndari negribēja tik ilgi gaidīt un panāca to, ka šī gada 9. novembrī vīnu, kas ir ražots lai to varētu dzert jaunu drīkst pārdot ātrāk. Šo datumu arī var uzskatīt par oficiālo Beaujolais Noveau dzimšanas dienu.

...
Komentāri (1)  |  2010-11-18 00:16         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Restorāna Bergs šefpavāra pārdomas par Caliterra


Šobrīd manā vīna dzīvē ir periods, kad mani sajūsmina nevis  vienkārši vīns, bet gan interesantas vīna kombinācijas ar ēdienu.  Nesan man bija iespējams nogaršot restorāna Bergs šefpavāra Kaspara Jansona pārdomas par tādu it kā vienkāršu un daudzos lielveikalos nopērkamu Čīles  vīnu kā Caliterra...
Komentāri (0)  |  2010-11-16 21:01         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Martini Gold


Šī gada Rīgas Modes nedēļas oficiālais atklāšanas dzēriens būs jaunais MARTINI® GOLD, kas pirmo reizi Latvijā tika prezentēts Modes nedēļas atklāšanas pasākumā. MARTINI® GOLD ir jaunākais Martini grupas produkts, kas ticis veidots sadarbībā ar slavenajiem modes pasaules guru DOLCE&GABBANA. Eiropa ar jauno dzērienu MARTINI® GOLD pirmo reizi tika iepazīstināta tikai šī gada jūnijā Milānas modes skates laikā. 

...
Komentāri (0)  |  2010-11-09 20:01         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Dzirkstošais vīns labam ēdienam.
Pasaule ir mainījusies. Tā ar katru brīdi kļūst arvien  mazāka.  Šobrīd no Rīgas nokļūt  Lielbritānijā var lētāk un ātrāk nekā līdz Daugavpilij. Tas pats sakāms arī par tādu vīnu zemi kā Itālija. Ja tā likās tāla un nesasniedzama, tad aizlidot līdz Bergamo lidostai pie Milānas var divās stundās, samaksājot nedaudz virs 10 Ls. Tas ļauj izbaudīt arī pavisam citas sajūtas, nekā kādreiz, ceļojot un pārtiekot tikai no līdzpaņemtās rupjmaizes un speķa. Bergamo lidostu es pieminu tāpēc, ka tikai 35 km attālumā no tās atrodas slavenākais Itālijas dzirkstošo vīnu reģions Franciacorta.

...
Komentāri (3)  |  2010-11-05 17:28         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Jānis Kaļķis trešais labākais Baltijā


Nedēļas nogalē Tallinā noslēdzās 5.Baltijas Vīnziņu jeb someljeru čempionāts  „Vana Tallinn Grand Prix 2010", par kura uzvarētāju pēc divu dienu sacensībām kļuva Igaunijas pārstāvis Kristjans Marki (Kristjan Markii), kurš pārstāv restorānu "Baltazārs". Latvijas pārstāvis un šī gada vietējā konkursa uzvarētājs Jānis Kaļķis ieguva godpilno 3.vietu. Par otrās vietas ieguvēju tika no nominēts pagājušā gada Vana Tallin kausa ieguvējs Kristjans Peäske no viesnīcas "Telegraf".

...
Komentāri (0)  |  2010-10-25 22:08         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Pasaules dārgākais viskijs


Ar  interneta portāla www.thewhiskyexchange.com   palīdzību vēl ir iespējams iegādāties pēdējo pasaulē dārgākā viskija  The Dalmore Trinitas 64 pudeli, kas maksā 100 000 GBP.

Tā kā viskijs ir izturēts 64 gadus, tad

...
Komentāri (0)  |  2010-10-25 21:48         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Labākie Baltijas vīnziņi sacentīsies par čempiona kausu


Šodien un rīt Tallinā notiks jau piektais Baltijas vīnziņu - sommeljeru čempionāts "Baltic Sommelier Vana Tallinn Grand Prix 2010", kurā deviņi labākie Baltijas valstu vīnziņi  sacentīsies par šī gada labākā dzērienu eksperta titulu. Jau tradicionāli šī pasākuma organizators un ierosinātājs viens no lielākajiem Baltijas alkohola ražotājiem un izplatītājiem Igaunijas AS "

...
Komentāri (0)  |  2010-10-22 20:57         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Ar Rotšildu vārdu uz lūpām

No sliktām vīnogām labu vīnu nav iespējams radīt. Diemžēl, laika apstākļiem nevar  pavēlēt. Ko darīt, ja tās neder izcilam vīnam, taču ir pietiekami labas lai pagatavotu vienkārši labu vīnu? Jārada līdzīga nosaukuma vīns, bet ar citu etiķeti..

Mēs dzīvojam pasaulē, kurā liela nozīme ir zīmolam jeb brendam. Bieži mēs dzirdam, ka ASV, Austrālijas, Čīles vīnu panākumu pamatā ir zīmols, tai pašā laikā Eiropas vīndariem tiek pārmests tā trūkums. Un te nu jāpiekrīt, ka daudzi patērētāji, franču Chateu la, la laa, nemaz nevar atcerēties, tad jau labāk nopirkt kaut kādu Čīles vīnu, ar vienkāršu, viegli iegaumējamu nosaukumu. Tomēr tieši franči bija pirmie, kas izprata zīmola nozīmi vīna tirdzniecības biznesā un vecināja tā atpazīstamību.

...
Komentāri (0)  |  2010-10-14 23:50         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.