vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Savādāks gewurztraminer vīns


Jau kādu laiku sekoju kāda varbūt ne plašai sabiedrībai ne pārāk zināma ASV vīnokopības reģiona produkcijas gaitām Latvijas tirgū. Runa ir par Vašingtonas štatu.

 Vienīgais, kas tam ir kopīgs ar ASV galvaspilsētu, ir nosaukums. Štats atrodas pretējā Amerikas pusē, pie Klusā okeāna blakus Kanādas robežai. Tas ir otrs lielākais ASV vīnkopības reģions, kas pēc atsevišķu speciālistu domām, nākotnē varētu pārspēt Kaliforniju. Šis reģions man pirmām kārtām asociējas ar nedaudz netradicionālu garšu, kas piemīt vīniem, kas ražoti no plaši pazīstamām vīnogu šķirņēm. Nesen pagaršoju Vašingtonas lielākā vīnu ražotāja

...
Komentāri (0)  |  2011-08-24 17:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mamont Vodka Latvijā


   Latvijā tuvākajās dienās oficiālā tirdzniecīā parādīsies viens no vislabākajiem degvīniem pasaulē Mamont Vodka. Par  tās izpaltītājiem Baltijas valstīs ir kļuvis SIA ...
Komentāri (0)  |  2011-08-21 21:04         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Saņēmu jautājumu par Lombardijas vīna darītavām, kas atrodas Lago di Mezzola tuvumā


Diemžēl autores e-pastu lapas kontaktforma nenorāda.

Sandrai iesaku painteresēties par Valtellina vīniem, kas atrodas uz Autrumiem no ezera. Neesmu šeit bijis, tāpēc plašāku informāciju nāksies meklēt pašai internetā.  Es atradu šī reģiona vīndaru apvienību -  

...
Komentāri (0)  |  2011-08-16 01:44         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Modīgākie Kokteiļu festivāla dalībnieki – Absolut kokteiļi


Augusta pirmajā nedēļas nogalē jau otro gadu Latvijā notika lielākie kokteiļu svētki Kokteiļu festivāls, kas vienuviet pulcēja labākos bārmeņus un alkoholisko dzērienu izplatītājus, festivāla apmeklētājiem piedāvājot neskaitāmu kokteiļu degustācijas, kā arī izsmalcinātus un interesantus kokteiļu jaukšanas un pasniegšanas priekšnesumus.

...
Komentāri (0)  |  2011-08-11 01:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gustave Lorentz Fleurelle 2009


Es esmu ziņkārīgs un tāpēc vienmēr cenšos pagaršot kaut ko jaunu. Nevar orientēties vīnos, ja visu laiku tiek dzerts viens un tas pats vīns. Pieļauju, ka daudziem cilvēkiem ir vienkārši bailes nopirkt kaut ko, kas varētu galīgi neiet pie sirds, tomēr ja neriskēsiet, tad nekad neatradīsiet kaut ko vēl labāku. Galu galā - šādi var atrast likumsakarības, kas  nākotnē palīdzēs daudz labāk orientēties vīnos.

Viens no veidiem, kā ar vismazāko naudas patēriņu nogaršot pēc iespējas vairāk vīnu, ir dažāda veida degustācijas. Dauzi specializētie vīna veikali piedāvā par nelielu samaksu nogaršot vienu vai vairākus vīnus. Tāpat ir arī dažādas bezmaksas degustācijas. Tomēr kāda no tām stāv pāri visam. Tas ir tradicionālais ikgadējais vasaras Vīna festivāls Konventa sētā. Šī ir tā vieta, kur samaksājot nieka Ls 5 bija iespējams nodegustēt vairāk nekā 100 dažādus vīnus. Ne tikai nogaršot, bet arī iegūt informāciju, kur tos Latvijā var nopirkt. Kāds teiks, ka tajā piedāvā nodegustēt tikai ļoti vienkāršu vīnus, tomēr es uzskatu, ka labs ražotājs arī lētu vīna uztaisīs labu un interesantu.

...
Komentāri (0)  |  2011-08-09 21:31         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Beefeater rada īpašo Limited Edition London Market džinu


 Latvijā iecienītais džins Beefeater nācis klajā ar jaunu ekskluzīvu sēriju Beefeater London Market, kas ir īpaši izstrādāts džins ar pilnībā jaunu garšu un pudeles dizainu.

Jau tālajā 1820. gadā un arī visu savu turpmāko darba mūžu

...
Komentāri (0)  |  2011-08-08 22:02         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tipiskākais no vistipiskākajiem Gruner Veltliner


Pēdējā Konventa sētas  Vīna festivāla atklāju 4er Grindl Gruner Veltliner Landwein  no Austrijas.

...
Komentāri (0)  |  2011-08-01 21:32         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


No Latvijā audzētām vīnogām darītā vīna konkurss lauzīs sabiedrības stereotipus


 Nedēļas nogalē, īsi pirms tradicionālajiem Sabiles vīna svētkiem, šajā Latvijas vīnogu audzēšanas galvaspilsētā notiks Pirmā Baltijas - Skandināvijas vīnogu konference. Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība ir aicinājusi kopā sava aroda lietpratējus no Somijas, Norvēģijas, Polijas, Dānijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Trīs dienu laikā no 29. līdz 31. jūlijam tiks spriests gan par vīnogu šķirnēm un to audzēšanu ziemeļu valstīs, gan par vīna darīšanas niansēm. Visu mūsu reģiona vīnogu audzētājus un vīndarus vieno kopējs mērķis - pamazām lauzt sabiedrībā esošos sterotipus par vīnu kā tikai dienvidu zemēm raksturīgu produktu.

...
Komentāri (3)  |  2011-07-28 20:15         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkohola ražotāji un tirgotāji: akcīzes preču nelegālo tirgu varēs apkarot, kad būs politiskā griba


Alkoholisko dzērienu ražotājus un tirgotājus pārstāvošās nozares  apvienības (ARTA) pārstāvji,  piedaloties šodien notikušajā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, kurā tika izskatīts jautājums par kontrabandas apkarošanu akcizēto preču kā tabakas, alkohola un degvielas kategorijās, secinājuši, ka veiksmīgu un uz rezultātu vērstu nelegālo akcizēto preču kustības apkarošanu traucējis, pirmkārt,  politiskās gribas trūkums. 
...
Komentāri (0)  |  2011-07-21 20:03         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


VINITALY: kā vienmēr – pārsteigumi…


Inga Vaišļa

 

Pavasarī jau deviņpadsmito reizi Veronā notika viena no pasaules lielākajām un prestižākajām vīna izstādēm VINITALY. Par tās vērienīgumu liecina fakts, ka šogad izstādi, kurā varēja nodegustēt ap 4000 dažādu vīnu, apmeklēja 150 tūkstošus apmeklētāju no 60 valstīm. Izstādes laikā notika 19. starptautiskais konkurss VINITALY 2011, kurā enologu un vīna kritiķu vērtējumam tika iesniegts rekordskaits paraugu no 30 pasaules valstīm. 3707 vīni sacentās par uzvaru 16 kategorijās. Izcilākiem vīniem tika piešķirtas Lielās zelta, Zelta, Sudraba un Bronzas medaļas. Lai atzīmētu labāko ražotāju, bija paredzēta īpaša nominācija - VINITALY NATION 2011, ko piešķīra dalībniekam, kura trīs labākie vīni ieguva visaugstāko kopvērtējumu. Zīmīgi, ka Itālijas vīnu reģionu atbalstīšanas nolūkā bija izstrādāta līdzīga nominācija - VINITALY REGION 2011.

...
Komentāri (0)  |  2011-07-20 21:33         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.