vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Kā Čarlza III kronēšanu izmanto industrija


Tikko Vestminsteras abatijā Londonā par britu monarhijas karali tika kronēts Čārlzs III. Tas ir notikums, kam gatavojās arī vīna pasaule. Par godu kronēšanai vairākas vīna darītavas ir pagatavojušas speciāli šim notikumam veltītus īpašus dzērienus.

Sākšu ar pašu svarīgāko dzērienu - angļu dzirkstošo vīnu. Nezinātājiem jāpiebilst, ka angļu dzirkstšais vīns tiek augsti vērtēts visā pasaulē. Tā cena daudz neatškiras no šamapnieša. Šiet ir no kā izvēlēties.

Balfur Coronation Cuvée , kas Lielbritānijā maksā ap 22 £

Hattingley Valley Kings Cuvée 2015, £ 85

Viens no salvenākajiem dzirkstošo vīnu ražotājiem Chapel Down, kas savulaik redzēts arī Latvijā, ir izlaidis īpašu Coronation Edition sēriju 2000 pudeļu apjomā par 65 £.

Ja gribas kaut ko stiprāku, lūdzu. Pusser's Coronation Reserve British Navy Rum, 54.5%.

Šim rumam esot īpaša vēsturiska saikne ar Karalisko jīras spēkiem, kur pasŗezējasi karalis dienēja no 1971 līdz 1976 gadam. Aprakstā rakstīts, ka tas ir izgatavots no ruma, kas nācis no Gajānas un Trinidādas un Tobāgo, izturēts vismaz trīs gadus mucās, kurās pirms tam ir pabijis burbons. Ineternetā to var nopirkt par 47.75£

Un ptrotams, atzīmējot kronēšanu neiztikt bez kārtīga skotu viskija. Royal Salute The Coronation of King Charles III Edition 2023. gads ir īpašs arī Royal Salute zīmolam, jo šogad tiek atzīmēta tā70. gadadiena. Royal Salute pirmo reizi paradījās 1953. gadā par godu karalienes Elizabetes II kronēšanai, tāpēc viskijā par godu Čālzam III ir 53 dažādu viskiju sajaukums, kas simbolizē 1953. gadu. Visā pasaulē bīs pieejamas tikai 500 pudeles. Interenetā to kronēsanās dienā vēl varēja nopirkt par 18 375£. Ja kārojas viena iesala viskiju, tad tirdzniecības nams Gordon & MacPhail piedāvā Glen Grant 1948. 74 Year Old Charles III Coronation Private Collection. Šis ir viena iesala viskijs, kas destilēts jaunā monarha dzimšanas gadā - 1948. gadā un izturēts šerija mucā vairāk nekā septiņus gadu desmitus. Pudelēs pildīts tieši 74 gadus pēc Viņa Majestātes kristībām. Tirdznicībā tika laiastas 281 kristāla karafes ar šo viskiju. Cena 25 000 £ Protams ir arī vesela kaudze daudz ltāku viskiju, kas tapuši par godu šim notikumam.

Ja negaršo viskijs, tad ir arī džins, vermuts, pat alus, par tādu britu iecienīto dzērienu, kā portvins nemaz nerunājot.

Tie ir tikai daži piemēri no tā kā industrija izmanto britu monarha kronēšanas ceremoniju,

Komentāri (0)  |  2023-05-07 05:04    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ