vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Argentīna ar Itālijas tradīcijāmNevajag domāt, ka dažāda veida manipulācijas garšas uzlabošanai ar vīnogām un vīnu ir mūsdienu civilizācijas izgudrojums. Jau senie grieķi un romieši dažādā veidā uzlaboja gan pašu vīnu, gan vīnogas. Viens no pazīstamākajiem paņēmieniem ir vīnogu žāvēšana un vīna darīšana no rozīnēm. Šādā veidā iespējams panākt lielāku cukura un citu vielu koncentrāciju vīnogās, spēcīgāku un daudzveidīgāku vīna aromātu, kā arī padarīt vīnu apaļāku un pilnmiesīgāku. Mūsdienās šis process ir ļoti populārs Itālijas ziemeļos no kur no rozīnēm tiek taisīti tādi slaveni vīni kā ...
Komentāri (0)  |  2013-08-23 23:21         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rīgā noteiks eiropas labāko baristu (kafijas meistaru)


Ceturtdien, 15. augustā Rīgā, restorānā “Bibliotēka N°1” norisināsies Latvijā vēl nebijis pasākums – starptautiskā kafijas veikalu tīkla “Costa Coffee” ikgadējā konkursa “Barista of the Year” Eiropas fināls. Labākais Eiropas kafijas pagatavošanas meistars jau šā gada 22. un 23. oktobrī Londonā tiksies ar citu reģionu finālistiem, lai cīnītos par titulu „Barista of the Year 2013”.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-14 17:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Netradicionālā Spānija


Jau daudzus gadus Spānijas vīni mūsu veikalu plauktos ir ieņēmuši stabilu vietu. Liekas, kādi gan te var būt pārsteigumi. Tomēr laiku palaikam uzrodas kādi vīni, kas uz šo valsti, ļauj paskatīties pavisam citā gaismā.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-06 23:16         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


LB premiālie zīmoli iegūst sudraba un bronzas medaļas Londonā


Četri AS “Latvijas balzams” premiālie zīmoli ir saņēmuši Sudraba un Bronzas medaļas nozares prestižākajā nozares konkursā “International Wine and Spirit Competition” (IWSC) 2013, Londonā.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-03 01:46         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Zemestrīce Marlborough
Svētdien Jaunzēlandē notika samērā stipra – 6,5 magnitūdas zemestrīce. Tā skāra arī slavenāko Jaunzēlandes vīna reģionu Marlborough. Saņemu informāciju no Saint Clair Family Estate vīna darītavas par tās sekām.
...
Komentāri (0)  |  2013-07-23 22:11         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Izmaiņas, kas sagaida alkohola pircējus.


Apkopoju dažas, manuprāt bezjēdzīgas, lietas kuras Saeima nesen pieņēma lai it kā cīnītos ar pārlieku alkohola lietošanu.  Izmaiņas ir formālas vai vērstas uz legālās tirdzniecības apjomu samazināšanu un nelagālās tirgus daļas pieaugumu. ...
Komentāri (0)  |  2013-07-12 23:37         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lētais šampanietis


Jau ilgāku laiku iespējams nopirkt šampanieti, kura cena mani patīkami pārsteidz. Alfred Basely brut maksā 14.99 Ls.Protams, gadās kaut kādi apstākļi, kad salīdzinoši dārgus  dzērienus  iespējams nopirkt par labu cenu. Visbiežāk tas saistīts ar kāda tirgotāja bankrotu vai prece ir pārāk ilgi stāvējusi plauktā vai glabājusies noliktavā un no tās steidzami jātiek vaļā. Šādos gadījumos pastāv risks, ka vīns no nepareizas glabāšanas vienkārši būs sabojājies. Parasti šis dzēriens par labu cenu ir tikai īsu brīdi, līdz tiek izpārdota šī partija.

...
Komentāri (1)  |  2013-07-11 23:21         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


LB veikali: Jāņos iedzīvotāji priekšroku devuši vīnam, alum un kokteiļiem


Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad Jāņos par 12% ir palielinājies pieprasījums pēc vieglajiem alkoholiskajiem dzērieniem - vīna, alus un vieglajiem kokteiļiem. Iecienītākie dzērieni šajos segmentos „Latvijas balzams” veikalos  bijuši “Džins toniks”, “Zelta Premium” alus skārdenē  un vīns “Senorio de los Llanos Blanco”.  Savukārt, no stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem pieprasītākie bija “Rīgas Melnais balzams” produkti - gan oriģinālais “Rīgas Melnais balzams”, gan Balzams ar upeņu garšu. Alus pārdošana Jāņu laika augusi par 17%.

...
Komentāri (0)  |  2013-07-01 23:38         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


!!!!!!!!! Alkoholisko dzērienu cenu indekss Eiropas Savienības valstīs


  Eiropas Savienības Statistikas birojs Eurostat savā mājas lapā publicējis jaunāko informāciju  par patērētāju cenām Eiropā. Starp daudziem dažādiem rādītājiem te ir šeit atrodama informācija par alkoholisko dzērienu cenu indeksu Eiropas valstīs. Saskaņā ar oficiāliem datiem, vislētākais alkohols ir Bulgārija, Rumānijā, Ungārijā un Vācija, bet visdārgākais – Somijā, Īrijā, Zviedrijā un Lielbritānijā. Arī  Latvijā alkoholisko dzērienu cenas ir augstāka par vidējo Eiropas Savienībā.Alkoholisko dzērienu cenu indekss*
EU27 
...
Komentāri (0)  |  2013-06-28 23:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīna festivāls maina koncepciju


Šogad tiks mainīta koncepcija tradicionālajam Vīna festivālam, kas ik gadus norisinās viesnīcas Konventa Sēta iekšpagalmā, Rīgā, Kalēju ielā 9/11. Pirmajā norises dienā tiks dota iespēja tikties un uzzināt jaunākās tendences vīna kultūras profesionāļiem, savukārt plašākai publikai festivāls būs atvērts tikai otrajā dienā, kad būs iespēja baudīt vīnu un uzzināt vīna kultūras pamatzināšanas. Jaunums ir arī izglītojoši semināri, kurus gan pirmajā, gan otrajā festivāla dienā paralēli vīna baudīšanai, festivāla apmeklētājiem piedāvās Latvijas Vīnziņu asociācija.

 ...
Komentāri (0)  |  2013-06-02 05:16         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.