Itāļu vīni no Piccini nebeidz pārsteigt. Nesen arī pats jaunākais Memoro eksperimentālā zīmola vīns – „Vintage Edition 2010”. Iepriekšējais Memoro sarkanvīns, kas bija veidots apvienojot vairākos Itālijas reģionos augušās vīnogas un šiem reģionam raksturīgākās vīna darīšanas tradīcijas pārsteidza daudzus vīna mīļotājus.
Vasaras vidū veikalos parādījās jauns Latvijas balzāma produkts dzirkstošais vīns – "Rīgas Prestige Cuvée".
Kā vēsta saņemtā informācija, atšķirībā no "RĪGAS šampanieša" oriģinālās un klasiskās versijas "RĪGAS Prestige Cuvée" tiek ražots ar periodiskās raudzēšanas metodi, izmantojot spāņu vīnu, kas iegūts no
Konkursa uzvarētājus uz "aklo", degustējot vīnus ar aizklātām etiķetēm, septembra sākumā noteiks starptautiska žūrija, kopumā izvērtējot vairākus simtus dzirkstošo, balto, sarkano, deserta un stiprināto vīnu, kas pieejami Latvijā. Konkursa mērķis ir demonstrēt Latvijā pieejamo vīnu daudzveidību, atvieglot vīnmīļu dzīvi, viešot skaidrību plašajā vīnu klāstā, kā arī sniegt iespēju Latvijas labākos vīnus - konkursa uzvarētājus - vienuviet nobaudīt Riga Wine & Champagne festivāla "Čempionu parādē" 2014.gada 29.novembrī. ...
Viens no vīniem, kuru es nekad nepērku ir rozā zinfandel. Tie man vienmēr likušies pārāk primitīvi un vulgāri, tomēr kādā aklajā degustācijā manas domas nedaudz mainījās. Lai arī es tos, visticamāk, tāpat nepirkšu tomēr es sapratu to stilu un mērķauditoriju, kam tie noteikti patiks. Un kāpēc gan ne!
Žurnāls Drinks International ir apkopojis pasaules populārākos stipros alkoholiskos dzērienus. Pirmajā vietā jau otro gadu turas Dienvidkorejas soju (vietējais rīsu destilāts). Arī pašu TOP, var redzēt, ka modi alkoholisko dzērienu pasaulē nosaka Āzijas valstis.
Kolēģi no Austrijas vīna mārketinga padomes (AWMB) sagatavojuši labu filiņu par šīs zemes vīniem. Arī parakņājoties manā lapā varat atrast daudz labu vārdu par Austrijas vīniem.
Nesen bija iespējas pagaršot moderno Spānijas klasisku no Marques Riscal. Šo ražotāju prestižais ASV vīnu žurnāls Wine Enthusiast 2013 gadā atzina par labāko Eiropas viņa darītavu.
Neraugoties uz to, ka Marques Riscal saknes meklējamas Rioja reģionā, man šis ražotājs vispirms asociējas ar tādu slavenu Spānijas baltvīnu reģionu kā Rueda. Es ļoti ilgi biju skeptiski noskaņots pret Spānijas baltvīniem, līdz pirmo reizi es pagaršoju Ruedas vīnus. Zināmā mērā tieši
Katru es obligāti dodos kādā vīna ceļojumā. Savā vīnziņa karjeras laikā ir apmeklēts vismaz pārdesmit vīna darītavu, kurās nogaršoto vīnu skaits jau sen ir nojucis. Brīžiem liekas, ka ne ar ko mani pārsteigt nevar. Neraugoties uz to šīs it kā sen zināmās lietas parādās pavisam citā gaismā un rodas sajūta ka esi atklājis jaunu pasauli.
Pēdējais šāda veida man atklājums ir vīni no Provansas. Līdz šim man šī Francijas daļa asociējās tikai ar Nicu, Kannām, jocīgiem St. Tropez žandarmiem un kaut kādiem lētiem un garlaicīgiem rozā vīniem, ko izdzert karstā laikā pludmales kafejnīcā. Ak, kā es maldījos! Man šķiet, ka Provansas rozā ir pavisam savādāks. Tajā nav ne miņas no vulgaritātes. Šobrīd man tas vairāk asociējas kā vīns ēdienam un tika pēc tam ar vasaru.
Tuvojoties Jāņiem, aklā degustācijā garšoju alu - sezonas jaunumus, ko šovasar tirgū palaiduši lielie ražotāji, kā arī pircēju iecienītākos alus veidus, ko piedāvā mikrobrūži. Mans vērtējums.