vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Armēnijas vīni

Kaukāza kalnu nogāzes, kas uzskatāma par mūsdienu vīnogu dzimšanas vietu. Saskaņā ar nostāstiem to šeit pēc izglābšanās no grēku plūdiem iestādījis Noasa. Lai nu kā, bet arheoloģiskajos izrakumos atrasti vissenākie pierādījumi, ka šeit cilvēki ir audzējuši vīnogas un taisījuši vīnu. Lai arī Latvijas patērētājiem šī reģiona dzērieni vispirms asociējas ar Gruziju, pēdējo gadu laikā milzīgu uzrāvienu vīna darīšanā ir veikuši Armēnijas vīndari. Lielākajai daļai patērētāju šī valsts vispirms asociējas ar tās lieliskiem brendijiem, taču šeit vienmēr tika ražots ari vīns. Iespējams, pie visa vainīgi padomju laiki, kad tika noteikts virziens, kurā katrai republikai jāspecializējas. Gruzijai specializējās vīna ražošanā, bet Armēnijā pirmām kārtām domāja par brendiju. Neraugoties uz to, šeit vienmēr tika gatavots arī vīns.  Pārsvarā savām vajadzībām.

...
Komentāri (0)  |  2014-02-08 01:21         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijā pērn augusi dzirkstošo vīnu un dzērienu ražošana


Lielākais Baltijas alkoholisko dzērienu ražotājs „Latvijas balzams” pērn saražojis 2 miljonus 636 950 litru dažādu dzirkstošo alkoholisko dzērienu, kas ir līdzvērtīgs daudzums, ar ko piepildīt olimpiskā standarta peldbaseinu, kas ir 50 metrus garš un kura ietilpība ir 2.5 miljoni litru.
Atpazīstamākie vietējie zīmoli - „Rīgas šampanietis” un „Rīgas Dīva” tik saražoti 1,5 miljonu litru apjomā, kas ir par 2% vairāk nekā 2012. gadā.
...
Komentāri (0)  |  2014-01-28 01:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pieteikšānās vīna kursiem


Latvijas Vīnziņu asociācija aicina papildināt savas zināšanas vīna kursos.  Lekcijas lasīs labākie Latvijas speciālisti un vairākkārtējie  profesionālo sacensību uzvarētāji Raimonds Tomsons, Jānis Kaļķis, Gints Sniedze, Valentīna Grandāne,  Mācis Mitrevics un Romans Komars.

...
        Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


“Latvijas balzams” veikali: svētkos pirktākie bijuši „Rīgas Melnais balzams Upeņu” un dāvanu komplekti.


2013. gada nogalē „Latvijas balzams” veikalos (LB veikali) pircēji visbiežāk vēlējās iegādāties „Rīgas Melno balzamu ar upeņu garšu”, ko pirka ne tikai savam patēriņam, bet arī, lai pasniegtu svētkos kā dāvanu – informē „Latvijas balzams” veikali. Svētku laikā īpaši pieprasīti bija arī dāvanu komplekti ar „Rīgas Melno balzamu ELEMENT” un ar „Rīgas Šampanieti oriģinālo”, kam pievienota šokolādes eiro medaļa, kā arī citi dāvanu komplekti.

...
Komentāri (1)  |  2014-01-08 01:42         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


2014 gadā gaidāmās izmaiņas alkohola tirdzniecībā.


Dažas, manuprāt bezjēdzīgas, lietas kuras Saeima pieņēma lai it kā cīnītos ar pārlieku alkohola lietošanu.  Izmaiņas ir formālas vai vērstas uz legālās tirdzniecības apjomu samazināšanu un nelagālās tirgus daļas pieaugumu. ...
Komentāri (1)  |  2013-12-30 21:06         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Piedāvāju dažu šampaniešu vērtējumu.Viens francūzis gadā vidēji izdzer 20.24 glāzes. Igaunijā šis rādītājs varētu būt  0.57 glāzes, Latvijā -0.21 glāze, bet Lietuvā tikai 0.11 glāzes. Piedāvāju nelielu apkopojumu par dažiem Latvijā nopērkamajiem šampaniešiem.

...
Komentāri (0)  |  2013-12-30 20:49         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Porteris Ekskluzīvais


Nesen manās aplūkojot lielveikala dzērienu veikalu plauktus ieraudzīju kaut ko tādu, kas man noteikti bija jānopērk un jāpagaršo. Runa ir par AS „Aldaris” brūvēto  Porteris Ekskluzīvais.
Pēc paša ražotāju teiktā šis alus šī ir pirmā alus šķirne Latvijā, kas pēc brūvēšanas 12 mēnešus glabājās īpašos apstākļos, lai iegūtu nepieciešamās garšas un aromāta īpašības

...
Komentāri (1)  |  2013-11-22 23:35         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Govs ragi, mēsli un daudz kas cits jeb biodinamiskā vīnkopībā


Saule, zeme, mistiskais kosmosa un dabas spēks. Tā īsumā varētu raksturot tādu visai oriģinālu saimniekošanas veidu, kā biodinamiskā lauksaimniecība. Zināmā mērā to varētu nodēvēt par cilvēku atbildi vispārējai pasaules globalizācijai, mēģinājumu atdot parādu dabai un labot iepriekš pieļautās kļūdas.

...
Komentāri (0)  |  2013-11-20 01:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jameson Select Reserve atklāšanas svētki

7. novembrī Rīgā, Kalnciema kvartālā tika rīkoti atklāšanas svētki par godu pasaulē slavenā īru viskija Jameson unikālās šķirnes Select Reserve ienākšanai Latvijas labākajos veikalos, omulīgākajās mājās un smalkākajos restorānos. Vakara gaitā viesi ne vien degustēja īpašo produktu, bet arī iepazina viskija mucu dedzināšanas mākslu, baudīja Mārtiņa Sirmā gatavotos ēdienus, ļāvās grupas

...
Komentāri (0)  |  2013-11-13 01:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ronalds Pētersons izcīna Baltijas labākā vīnziņa titulu
Latvijas pārstāvis Ronalds Pētersons, “Noble Wine” tirdzniecības vadītājs tika atzīts par labāko vīnzini Baltijas valstīs, kļūdams par 8. Vana Tallinn Grand Prix vīnziņu konkursa uzvarētāju. Otrajā vietā divu dienu sacensībās ierindojās Igaunijas Vīnziņu Skolas lektors Kristjans Markī (Kristjan Markii), bet trešo vietu izcīnīja restorāna “Burkāns” vīnzinis Kaspars Reitups.

...
Komentāri (0)  |  2013-11-05 17:34         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.