vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Iznākusi klausāmgrāmata „Ievads vīna kultūras vēsturē”


Izdevniecībā „Apostrofs" iznākusi klausāmgrāmata - pazīstamās vīnzines Valentīnas Grandānes „Ievads vīna kultūras vēsturē". Valentīnas Grandānes speciāli šim audio izdevumam sacerēto darbu ielasījis Nacionālā teātra aktieris Juris Lisners. Ieraksts ir pusotru stundu ilgs.

...
Komentāri (0)  |  2009-12-10 00:42         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Vienkāršs un elegants


Nezinu kāpēc, bet brīžiem man radies iespaids, ka lai saprastu dažus vīna stilus vispirms ir jāpagaršo kāds izcils eksemplārs. Tikai tad, kad tas ir izdarīts es sāku saprast arī pārējo burvību. Ilgu laiku es diezgan skeptiski izturējos pret slavenākā Itālijas vīna Amarone jaunāko brāli Valpolicella Classico. To gatavo no tām pašām vīnogām, tikai ja Amarones gadījumā ogas pirms sulas spiešanas vēl pažāvē, tad Valpolicella ražo no svaigām vīnogām. Šis vīns man likās pārāk vienkāršs un es tam nepievērsu uzmanību. Taču aptuveni pirms gada manas domas mainījās. Pagājušā gada februārī ceļodams pa Amarone vīna darītavām es nokļuvu Azieda Agrocola Ca la Bionda, kur saimnieks pirms ķeršanās pie pašiem prestižākiem vīniem piedāvāja nobaudīt arī 1998. gada ražas Valpolicella Classico Superiore. Es biju pārsteigts par tā garšu un kvalitāti, kas nebūt neatpalika no daudz dārgākajiem Amarone. Tieši šis vīns man lika nedaudz citādāk paraudzīties uz Valpolicella Classico.

...
Komentāri (0)  |  2009-12-08 22:31         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Trīs ozolkokā pabijuši chardonnay


Paradoksāli, bet laikam kļūstot vēsākam man arvien vairāk gribas baudīt baltvīnu. Iespējams, ka tās ir ilgas pēc vasaras un saules. Taču arī ziema liek sevi manīt, jo man gribas, ozolkokā izturētu baltvīnu. Tie parasti ir garšas ziņā piesātinātāki un smagnējāki. Uz pudeles etiķetes šī informācija parasti netiek rakstīta, tā kā pircējiem ir diezgan grūti noteikt kurš ir pabijis ozolkokā un kurš ne. Vārds Reserva ārpus Spānijas arī vēl neko nenozīmē. Vienīgā puslīdz drošā pazīme ir cena. Ozolkokā izturētie parasti ir dārgāki, taču ir cenu kategorijā līdz 10 Ls var atrast gan izturētus, gan mucā nemaz nebijušus vīnus.

...
Komentāri (1)  |  2009-12-05 00:40         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Kas īsti ir "Belij aist"?


Alkoholisko dzērienu, tostarp brendija "Čornij aist" jeb "Melnais stārķis", izplatītājs SIA "Aroma Floris's" ar vairākām prasībām tiesās vēlas panākt aizliegumu kā Eiropas Savienības (ES) prasībām neatbilstošu tirgot pazīstamo brendiju "Belij aist" jeb "Baltais stārķis".

...
Komentāri (0)  |  2009-12-04 18:24         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Pasaulē samazinās vīnogulāju platības


Vispārējās pasaules krīzes dēļ, šogad pasaulē ir samazinājies pieprasījums pēc vīna, kā rezultātā ir samazinājušās arī vīnogulāju platības.
Saskaņā ar Starptautiskās vīna organizācijas ( ...
Komentāri (0)  |  2009-12-03 04:36         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Nākamgad pieaugs akcīzes nodoklis vīnam


Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par akcīzes nodokli, kas paredz nodokļa likmes palielināšanu vīnam un cigaretēm.
Likuma grozījumi arī paredz ar 2010.gada 1.februāri palielināt akcīzes nodokli vīnam un raudzētajiem dzērieniem no 40 uz 45 latiem par 100 litriem jeb par 12,5%. Savukārt starpproduktiem ar absolūtā spirta saturu līdz 15 tilpumprocentiem nodoklis par 100 litriem tiks palielināts no 42 līdz 45 latiem jeb par 7,1%.

...
Komentāri (0)  |  2009-12-02 00:07         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Austrālija nav tikai Shiraz


Ar ko lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju asociējas Austrālijas vīni? Protams, ar Shiraz. Tomēr šī ir salīdzinoši jauna vīnogu šķirne, kas šajā zemē

Lielu lomu šīs valsts vīna industrijai deva vācieši, kas XIX gadsimtā kuplā pulkā pārcēlās uz Austrāliju un pieradināja labākās Eiropas vīnogu šķirnes Austrālijas apstākļiem. Netiešu norādi uz šīs valsts vīndaru saistību ar Vāciju var atrast populārajā Austrālijas baltvīnā no

...
Komentāri (0)  |  2009-12-01 21:02  |  Skatīts: 1815x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Savdabīgā sicīliešu domāšana


Sava Latgale, kurtā cilvēki runā un arī domā nedaudz citādāk laikam ir katrā valstī.

Runājoties ar itāļiem man šad tad nākas dzirdēt dažādus nostāstus par sicīliešiem un viņu dzīves uztveri. Piemēram, mēdz teikt, ka nosakot darījuma tikšanos šajā salā nekad netiek minēts konkrēts laiks. Tā vietā tiek norunāta tikai diena. Bet kad tas notiks, no rīta vai vakarā, vairs nav svarīgi. Bet tas nu tā. Šobrīd vismaz vīna ražošanas ziņā par Sicīliju runā kā par strauji augošu augstas kvalitātes vīnu reģionu.

...
Komentāri (0)  |  2009-12-01 20:42  |  Skatīts: 1930x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Alkohols un likumdošana 2


Šā gada deviņos mēnešos Latvijā brīvam apgrozījumam patēriņam novirzīts par 29% mazāk alkoholisko dzērienu nekā pērn šajā laikā, bet alus realizācijas apjoms kāpis par 3%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

...
Komentāri (0)  |  2009-11-30 23:00  |  Skatīts: 2566x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Alkohola tirgus un likumdošana


Nesen izlasīju par Krievijas valdības plāniem cīņai ar alkoholismu šajā valstī. Informēti avoti vēsta, ka viens no iespējamiem variantiem paredz ieviest valsts monopolu alkohola tirdzniecībā. Atsevišķi lieli šīs valsts alkohola vairumtirgotāji komentējot šo ziņu norādījuši, ka šo pārmaiņu īstenais mērķis tomēr ir tirgus pārdale par labu atsevišķām pietuvinātām kompānijām un neizslēdz iespēju, ka pēc kāda laika šis valsts alkohola monopoluzņēmums varētu tikt pareizi privatizēts.
...
Komentāri (0)  |  2009-11-30 02:39  |  Skatīts: 4065x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.